Plakát k filmu: Iron Man 3

Iron Man 3 Iron Man 3

dokina.cz
6,9

Premiéra 2. 5. 2013
USA, Čína, 2013, 130 min, od 12 let

Žánr:
dobrodružný, akční, sci-fi
Režie:
Shane Black, Jeff Habberstad | celý štáb
Hrají:
Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Guy Pearce, Rebecca Hall, Jon Favreau | všichni herci

Ve filmu společnosti Marvel Studios Iron Man 3 je svérázný, ale geniální průmyslník Tony Stark / Iron Man nucen čelit nepříteli, jehož dosah nezná hranic. Když je rukou nepřítele připraven o vše, čeho si v životě cení, vydá se Stark na pouť s cílem nalézt toho, kdo je za jeho utrpení zodpovědný. Na každém jejím kroku bude nucen prokázat své odhodlání a sílu vůle. Zahnán do kouta bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude moci spolehnout jen na svou geniální mysl a své instinkty. Při své odvetě současně objevuje odpověď na otázku, která ho ve skrytu duše dlouho sužovala: je on sám pouhou součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého?

Ve filmu společnosti Marvel Studios Iron Man 3 je svérázný, ale geniální průmyslník Tony Stark / Iron Man nucen čelit nepříteli, jehož dosah nezná hranic. Když je rukou nepřítele ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 124 hlasů

Kde se podívat online?

329.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Iron Man 3

 • Recenze Iron Man 3 na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Tony Stark (opět Robert Downey Jr.) by se možná rád věnoval své přítelkyni, ale objevují se dvě nebezpečí najednou: Jednak blízkovýchodní terorista Mandarin (Ben Kingsley) a jednak Aldrich Killian (Guy Pearce), kterého kdysi Stark poslal k šípku a on mezitím vyvinul sérum, které způsobuje hyperléčbu těla, a občas jeho následkem člověk vybuchne. Takže dojde k tomu, že Mandarin zničí Starkovo sídlo a většinu techniky a Stark se kdesi v ústraní pokouší rozchodit jednoho Iron Mana a všechny zachránit, včetně amerického prezidenta... Děj je ještě o trošku složitější, například v něm figuruje také jedna další fešná vědkyně (Rebecca Hallová), ten černoch z předchozího dílu, který léta v "Iron Patriotovi", a také bodyguard Happy. Toho pořád hraje Jon Favreau, který natočil první dva Iron Many , ale v tomto díle ho na režisérské (a spoluscenáristické) stoličce nahradil Shane Black. Shane Black je znám především jako scenárista čtyř prvních dvou Smrtonosných zbraní , Posledního skauta nebo Dlouhého polibku na dobrou noc . Mohli jsme ho ale také vidět jako herce v původním Predátorovi , kde se nám svěřil s velikostí vagíny své přítelkyně : Mimochodem, z necelých deseti herců v Predátorovi později dva byli američtí guvernéři a třetí na guvernéra neúspěšně kandidoval , tzn. asi každý třetí herec v tomto filmu je guvernérský kandidát. Který jiný film tohle má? Ale zpět k Iron Manovi 3 . Shane Black má dobrý smysl pro humor a ironii (který mu studio bohužel téměř zlikvidovalo ve scénáři Posledního akčního hrdiny ). Nejpamátnější momenty ve třetím Iron Manovi jsou ty, ve kterých se někdo s někým verbálně špílcuje - což je především Downey (tradičně skvělý), Paltrowová, Favreau a Ben Kingsley, který je nejúžasnějším překvapením filmu: Zprvu je jeho Mandarin působivý hardcore terorista, nebezpečný psychopat natočený jako v pseudodokumentu Kathryn Bigelowové. A pak dojde k jistému zvratu, který jsem naprosto neočekával a který povznese tuto postavu (a Kingsleyho s ní) do nebeských výšin! Podobně jako u předchozích dílů platí, že ústřední zápletka (tzn. "co vlastně chce kdo komu udělat a proč a jak to dělá") je poněkud nepřehledná a nezajímavá. Prostě všichni kují nějaké pikle a mezi tím jsou nějaké akční scény, kterými se zázračně vyřeší všechny ty pikle. Ty akční scény jsou zjevně drahé, ale (podobně jako třeba v Avengers ) působí značně digitálním dojmem - Iron Man se pohybuje dosti prkenně i když uvnitř něj právě je Tony Stark. Třetí Iron Man je o něco lepší, než byl druhý, ale je nutno si uvědomit, že je to víceméně pořád totéž a téměř vše, co je na tomto filmu dobré (s výjimkou Kingsleyho!) bylo dobré v jeho předchozích dvou dílech. Někomu to možná tak stačí, ale já bych očekával něco víc. P.S: Dodatečně jsem si vzpomněl, že jsme na projekci dostali 3D brýle, ale vůbec si nepamatuji, že by mi něco ve filmu připadalo plastické... P.P.S: Trojka by měla být bez větších problémů k vidění bez dabingu, s českými titulky (které jsou ovšem často nečitelně rychlé)!

 • Recenze Iron Man 3 na iDnes

  Recenze iDnes 70

  Tak má vypadat letní zábava v komiksovém stylu. První Iron Man zazářil, druhý už jen blikal, Iron Man 3 vtrhne do májových kin s novou oživující injekcí vtipu.

Související články k filmu Iron Man 3

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 6 netradičních filmů s vánočním motivem

  6 netradičních filmů s vánočním motivem

  21. 12. 2015 23:00 Každoroční šílenství vánočních svátků je na spadnutí, a bude tomu odpovídat i program některých kin, o jeho televizním protipólu nemluvě. Filmy, které se snaží vánoce pojmout dojemně a láskyplně budou převládat, leckde bude k nalezení i snímek, který si z vánoc spíše utahuje, třebas známý Santa je úchyl. Jsou však filmy, které se vzdor využití motivu vánoc vyhýbají první i druhé škatulce. Vybrali jsme šest z nich, kterými můžete rebelantsky oživit svůj kinematografický jídelníček, aniž byste se zcela vzdálili nynější atmosféře.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Navždy odešla Joan Rivers

  Navždy odešla Joan Rivers

  5. 9. 2014 12:00 Americká komediální herečka, moderátorka, spisovatelka a scénáristka zemřela ve věku 81 let. Média o tom informovala její dcera Melissa.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Ohodnoťte 20 nejúspěšnějších filmů roku 2013

  Ohodnoťte 20 nejúspěšnějších filmů roku 2013

  5. 1. 2014 16:53 Rok 2013 je za námi. Coby filmoví diváci můžeme být hodně spokojení, do kin dorazila celá řada skvělých snímků, z nichž některé lze bezesporu označit za ty výjimečné. Nabízíme vám jeden z prvních přehledů nejvýdělečnějších filmů v loňském roce.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.