Plakát k filmu: Iron Man 3

Iron Man 3 Iron Man 3

dokina.cz
6,9

Premiéra 2. 5. 2013
USA, Čína, 2013, 109 min, od 12 let

Žánr:
dobrodružný, akční, sci-fi
Režie:
Shane Black | celý štáb
Hrají:
Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall, Guy Pearce, James Badge Dale, Jon Favreau, Cobie Smulders, Stan Lee, Stephanie Szostak, Yvonne Zima, Justin Wheelon, Bridger Zadina | všichni herci

Ve filmu společnosti Marvel Studios Iron Man 3 je svérázný, ale geniální průmyslník Tony Stark / Iron Man nucen čelit nepříteli, jehož dosah nezná hranic. Když je rukou nepřítele připraven o vše, čeho si v životě cení, vydá se Stark na pouť s cílem nalézt toho, kdo je za jeho utrpení zodpovědný. Na každém jejím kroku bude nucen prokázat své odhodlání a sílu vůle. Zahnán do kouta bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude moci spolehnout jen na svou geniální mysl a své instinkty. Při své odvetě současně objevuje odpověď na otázku, která ho ve skrytu duše dlouho sužovala: je on sám pouhou součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého?

Ve filmu společnosti Marvel Studios Iron Man 3 je svérázný, ale geniální průmyslník Tony Stark / Iron Man nucen čelit nepříteli, jehož dosah nezná hranic. Když je rukou nepřítele ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 124 hlasů

Kde se podívat online?

329.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Iron Man 3

 • Recenze Iron Man 3 na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Tony Stark (opět Robert Downey Jr.) by se možná rád věnoval své přítelkyni, ale objevují se dvě nebezpečí najednou: Jednak blízkovýchodní terorista Mandarin (Ben Kingsley) a jednak Aldrich Killian (Guy Pearce), kterého kdysi Stark poslal k šípku a on mezitím vyvinul sérum, které způsobuje hyperléčbu těla, a občas jeho následkem člověk vybuchne. Takže dojde k tomu, že Mandarin zničí Starkovo sídlo a většinu techniky a Stark se kdesi v ústraní pokouší rozchodit jednoho Iron Mana a všechny zachránit, včetně amerického prezidenta... Děj je ještě o trošku složitější, například v něm figuruje také jedna další fešná vědkyně (Rebecca Hallová), ten černoch z předchozího dílu, který léta v "Iron Patriotovi", a také bodyguard Happy. Toho pořád hraje Jon Favreau, který natočil první dva Iron Many , ale v tomto díle ho na režisérské (a spoluscenáristické) stoličce nahradil Shane Black. Shane Black je znám především jako scenárista čtyř prvních dvou Smrtonosných zbraní , Posledního skauta nebo Dlouhého polibku na dobrou noc . Mohli jsme ho ale také vidět jako herce v původním Predátorovi , kde se nám svěřil s velikostí vagíny své přítelkyně : Mimochodem, z necelých deseti herců v Predátorovi později dva byli američtí guvernéři a třetí na guvernéra neúspěšně kandidoval , tzn. asi každý třetí herec v tomto filmu je guvernérský kandidát. Který jiný film tohle má? Ale zpět k Iron Manovi 3 . Shane Black má dobrý smysl pro humor a ironii (který mu studio bohužel téměř zlikvidovalo ve scénáři Posledního akčního hrdiny ). Nejpamátnější momenty ve třetím Iron Manovi jsou ty, ve kterých se někdo s někým verbálně špílcuje - což je především Downey (tradičně skvělý), Paltrowová, Favreau a Ben Kingsley, který je nejúžasnějším překvapením filmu: Zprvu je jeho Mandarin působivý hardcore terorista, nebezpečný psychopat natočený jako v pseudodokumentu Kathryn Bigelowové. A pak dojde k jistému zvratu, který jsem naprosto neočekával a který povznese tuto postavu (a Kingsleyho s ní) do nebeských výšin! Podobně jako u předchozích dílů platí, že ústřední zápletka (tzn. "co vlastně chce kdo komu udělat a proč a jak to dělá") je poněkud nepřehledná a nezajímavá. Prostě všichni kují nějaké pikle a mezi tím jsou nějaké akční scény, kterými se zázračně vyřeší všechny ty pikle. Ty akční scény jsou zjevně drahé, ale (podobně jako třeba v Avengers ) působí značně digitálním dojmem - Iron Man se pohybuje dosti prkenně i když uvnitř něj právě je Tony Stark. Třetí Iron Man je o něco lepší, než byl druhý, ale je nutno si uvědomit, že je to víceméně pořád totéž a téměř vše, co je na tomto filmu dobré (s výjimkou Kingsleyho!) bylo dobré v jeho předchozích dvou dílech. Někomu to možná tak stačí, ale já bych očekával něco víc. P.S: Dodatečně jsem si vzpomněl, že jsme na projekci dostali 3D brýle, ale vůbec si nepamatuji, že by mi něco ve filmu připadalo plastické... P.P.S: Trojka by měla být bez větších problémů k vidění bez dabingu, s českými titulky (které jsou ovšem často nečitelně rychlé)!

 • Recenze Iron Man 3 na iDnes

  Recenze iDnes 70

  Tak má vypadat letní zábava v komiksovém stylu. První Iron Man zazářil, druhý už jen blikal, Iron Man 3 vtrhne do májových kin s novou oživující injekcí vtipu.

Související články k filmu Iron Man 3

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 6 netradičních filmů s vánočním motivem

  6 netradičních filmů s vánočním motivem

  21. 12. 2015 23:00 Každoroční šílenství vánočních svátků je na spadnutí, a bude tomu odpovídat i program některých kin, o jeho televizním protipólu nemluvě. Filmy, které se snaží vánoce pojmout dojemně a láskyplně budou převládat, leckde bude k nalezení i snímek, který si z vánoc spíše utahuje, třebas známý Santa je úchyl. Jsou však filmy, které se vzdor využití motivu vánoc vyhýbají první i druhé škatulce. Vybrali jsme šest z nich, kterými můžete rebelantsky oživit svůj kinematografický jídelníček, aniž byste se zcela vzdálili nynější atmosféře.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Navždy odešla Joan Rivers

  Navždy odešla Joan Rivers

  5. 9. 2014 12:00 Americká komediální herečka, moderátorka, spisovatelka a scénáristka zemřela ve věku 81 let. Média o tom informovala její dcera Melissa.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Ohodnoťte 20 nejúspěšnějších filmů roku 2013

  Ohodnoťte 20 nejúspěšnějších filmů roku 2013

  5. 1. 2014 16:53 Rok 2013 je za námi. Coby filmoví diváci můžeme být hodně spokojení, do kin dorazila celá řada skvělých snímků, z nichž některé lze bezesporu označit za ty výjimečné. Nabízíme vám jeden z prvních přehledů nejvýdělečnějších filmů v loňském roce.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.