Plakát k filmu: Iron Man 2

Iron Man 2 Iron Man 2

dokina.cz
6,4

Premiéra 29. 4. 2010
USA, 2010, 117 min

Žánr:
akční, sci-fi
Režie:
Jon Favreau, Kenneth Branagh | celý štáb
Hrají:
Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Scarlett Johansson, Sam Rockwell, Mickey Rourke | všichni herci

V hitparádě okouzlujících rošťáků, kteří tu a tam navléknou nějakou masku, aby zachránili svět, by bral bezkonkurenčně první místo. I proto se původem komiksový superhrdina Iron Man dočkal druhého dílu. Ten slibuje další intenzívní zážitek, v němž navíc už tak luxusní herecké obsazení jedničky doplňují další hvězdná jména – Scarlett Johansson, Sam Rockwell a Mickey Rourke.

Hlavní devízou Iron Mana 2 je ale jeho příběh. Zatímco většina maskovaných reků neúnavně střídá civilní a neporazitelnou, tajnou identitu, zručný vynálezce a zbrojař Tony Stark (Downey) v přímém přenosu do celého světa vyzvonil, že pod kovovým oplechováním se skrývá on. Bezprecedentní odhalení samozřejmě nese následky. O Iron Mana se začne vehementně zajímat vláda Spojených států, která chce Tonyho Starka zlanařit do svých služeb. Nespí pochopitelně ani konkurence, zejména jistý Justin Hammer (Sam Rockwell), jenž je vždycky za Starkem o krok pozadu a teď slibuje, že když Stark neodevzdá vládě své hi-tech brnění, vyrobí pro ni vlastní. Nebezpečí pro Tonyho znamená i „východní vítr“, potetovaný rabiát ruského původu Ivan Vanko (Mickey Rourke), přezdívaný Whiplash. Ten má kromě nevyřízených účtů se Starkovou rodinou k dispozici i dva elektrické biče, schopné cokoliv a kohokoliv (ideálně ale Tonyho) přetnout vejpůl. Sílícímu zástupu nepřátel pomáhá Tonymu čelit jeho věrná a zamilovaná asistentka Pepper Potts (Gwyneth Paltrow), která mezitím povýšila na ředitelku Stark Industries, a jeho armádní spojka Jim Rhodes (Don Cheadle). Další do party je pak nová Tonyho asistentka (Scarlett Johansson), která toho ví a umí víc, než je ochotná připustit, a jejíž úmysly mohou, ale také nemusí být zcela čisté.

Režisér Jon Favreau (ve filmu si zahrál Starkova řidiče) a Downey coby spoluautor projektu chtěli natočit pokračování Iron Mana lépe, spektakulárněji a adrenalinověji. To se při obrovském úspěchu i diváků i kritiky snáze řekne než udělá. „Vzhledem k tomu, že jednička byla velmi komplexní a uzavřená, asi si řeknete, že jsme neměli jinou možnost než znovu oprášit původní příběh. To ale není pravda, protože všechny postavy jsou natolik svébytné a originální, že nabízejí celou řadu nových příběhů,“ říká Downey. Je jich dokonce tolik, že úspěšné produkční duo začíná opatrně mluvit o třetím díle. Snad jim k tomu úspěch vytvořený zájmem diváků pomůže.

V hitparádě okouzlujících rošťáků, kteří tu a tam navléknou nějakou masku, aby zachránili svět, by bral bezkonkurenčně první místo. I proto se původem komiksový superhrdina Iron ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 986 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 59.00 CZK 329.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Iron Man 2

 • Recenze Iron Man 2 na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Tony Stark je narcis, arogantní namachrovanec a miliardář. Po jedničce jsme chtěli být jako on. Po dvojce bychom ho poslali do polepšovny. Ruskem cvrnknutá zápletka o tom, že copyrighty nejsou nikdy promlčené a že když začnete příliš vlčit, dá vám život po tlamě, se nerozbíhá marně. Celé je to ovšem podobně mdlé jako Quantum of Solace. Spousta peněz, hvězd, velkých ambicí, ale skutek utek. Což je dvojnásobná škoda, protože zrovna Stark by mohl fungovat jako skvělá super-alternativa k britskému super-špionovi. Takhle je to jen docela dobré. Což je ve škole trojka a u nás i důvod přemýšlet o změně režiséra. Ta by Iron Manovi rozhodně prospěla.

 • Recenze Iron Man 2 na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Mickey Rourke je ruský padouch, který chce zlikvidovat Tonyho Starka za to, co kdysi jeho otec provedl Rourkeovu otci. Sam Rockwell je obchodník se zbraněmi, který chce využít Rourkeovy znalosti, aby Starka přivedl na mizinu, případně do hrobu. Scarlett Johanssonová je sekretářka, která je ve skutečnosti elitní agentka Shieldu a má se Starkovi dostat pod kůži. A Robert Downey Jr. je Tony Stark. Nového Iron Mana režíroval opět Jon Favreau a je jedničce v ledasčems podobný. Platí pochopitelně to, že teď už Tony Stark je Iron Man, ccelý svět ví, že Tony Stark je Iron Man a my víme, že celý svět ví, že Tony Stark je Iron Man. Tak co ze situace dále vytěžit? Možnosti scenáristů byly omezené, ale přesto mi tentokrát námět přišel značně odbytý, nenápaditý a ne moc dobře do sebe zapadající. Úplné odstranění Johanssonové by například nemělo na film téměř žádný vliv a Rockwell by se také dal vyškrtnout velmi snadno. Největším plusem filmu jsou i tentokrát (takže už ne tolik "překvapivě") jeho dialogy. Jsou rychlé, nápadité, zřejmě částečně improvizované a břitké tak, jak dnes v Hollywoodu není zvykem, natož v hollywoodskýh drahých superhrdinských filmech. Kdykoliv někdo s někým mluví, je to většinou aspoň mírně zábavné. Přinejmenším. Naopak akce mi připadala ještě o něco horší než v jedničce a Iron Man mi přišel v 99% svých scén nerealisticky se pohybující, jako kdyby byl kompletně animovaný (což pravděpodobně byl, ale překvapilo mě, jak špatně). Naštěstí je v dvouhodinovém filmu akčních scén velmi málo (tak dvacet minut). Ale není trochu divné, když u comicsového filmu napíšu, že "naštěstí je v něm málo akčních scén"? POZOR! Většina kopií je uváděna s dabingem. Ten jsem sice neslyšel, ale rozhodně, za žádných okolností, nemohl filmu pomoct!

 • Recenze Iron Man 2 na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Možná další oběť dabingu, znělo v sále už před projekcí. Bohužel ano – ale nejen dabingu. Akční příběh Iron Man 2, který u nás startuje i s vydáním stejnojmenného komiksu již ve středu, týden před Spojenými státy, žije víc ze zaslouženého věhlasu prvního dílu než z nových nápadů.

Související články k filmu Iron Man 2

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Britská komedie Sedm psychopatů přijde do kin 29. listopadu

  Britská komedie Sedm psychopatů přijde do kin 29. listopadu

  16. 11. 2012 12:00 Sedm psychopatů je název britské kriminální komedie, kterou od 29. listopadu uvede do českých kin distribuční společnost Bioscop. Dnes ji na pracovní projekci v Praze zhlédli novináři.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Film Iron Man 2 vévodí americkým kinům

  Film Iron Man 2 vévodí americkým kinům

  10. 5. 2010 12:50 Bezkonkurenčně nejnavštěvovanějším filmem severoamerických kin se o minulém víkendu stal thriller Iron Man 2. Druhý díl komiksové adaptace o alkoholikovi a vynálezci Tonym Starkovi vydělal o premiérovém víkendu podle údajů distributora Paramount Pictures 133,6 milionu dolarů (asi 2,64 miliardy korun). Na druhé místo oproti předchozímu víkendu klesl remake Noční můra v Elm Street s 9,1 milionu dolarů (asi 180 milionů korun), třetí příčku si vybojoval film Jak vycvičit draka s 6,7 milionu dolarů (asi 132,6 milionu korun). Napsala to agentura AP.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Hvězdným obsazením a dokonalými triky se může pochlubit Iron Man 2

  Hvězdným obsazením a dokonalými triky se může pochlubit Iron Man 2

  28. 4. 2010 12:37 Původem komiksový superhrdina Iron Man ztvárněný Robertem Downey Juniorem tentokráte změří síly s dvěma mocnými nepřáteli - závistivým obchodním konkurentem a tajemným ruským technologickým expertem v podání Mickeyho Rourka. Film, o jehož hudební doprovod se postarali australští rockoví velikáni AC/DC, vstupuje do českých kin 29. dubna.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.