Plakát k filmu: Invaze

Invaze Invasion, The

dokina.cz
5,4

Premiéra 1. 11. 2007
USA, Australie, 2007, 95 min

Žánr:
thriller, sci-fi

Při výbuchu vesmírné stanice Patriot osvítila oblohu mezi Dallasem a Washingtonem obrovská exploze a na území Ameriky se snesla spousta trosek. Psychiatrička Carol Bennel má obavu, že neznámá látka z paluby lodi se nepozorovaně dostává do ulic města i k ní domů. Carol se spojí se svým kolegou Benem Driscollem a svěří se mu se svým tušením. Zdá se totiž, že v celém Washingtonu její obava nikoho nezajímá. Epidemie se šíří a Carol si uvědomuje, že ti, kteří by s virem měli bojovat, šíří něco mnohem horšího – zárodky neznámého viru, které zaútočí na DNA spícího člověka a postupně jej promění v něco, co je nám navlas podobné, ale zbavené všech emocí. Během jediné noci se většina lidí v její blízkosti promění v bytosti, jež mají jediný cíl: infikovat druhé a ovládnout prostor...

Při výbuchu vesmírné stanice Patriot osvítila oblohu mezi Dallasem a Washingtonem obrovská exploze a na území Ameriky se snesla spousta trosek. Psychiatrička Carol Bennel má ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 323 hlasů

Recenze filmu Invaze

  • Recenze Invaze na fffilm

    Recenze fffilm 40

    Z vesmíru se na Zemi dostanou mimozemské mikroorganismy, které nakazí lidi. Nakažení se promění (psychicky - vzhled mají pořád stejný), začnou být klidní, bezkonfliktní, a snaží se za každou cenu nakazit (především zvracením) "normální" lidi. Jde už o třetí filmovou verzi knižní předlohy. Oproti slavné verzi s Donaldem Sutherlandem jsou vypuštěny rostliny a kokony a přidána Nicole Kidmanová a Daniel Craig. Invazi původně natočil německý artrežisér jako komorní drama. Producentovi se to nelíbilo a najal režiséra filmu V jako Vendeta , aby film učinil "akčnějším". To znamená, že o mnoho měsíců později byly jiným režisérem dotočeny akční scény a jiným střihačem vloženy do existujícího filmu (a spousta "neakčních" scén byla vystřižena). Obával jsem se tudíž nejhoršího, ale výsledek zdaleka není tak špatný, jak jsem se obával (respektive těšil). Pokud pomineme několik málo míst, kde se cosi stane podezřele rychlým tempem, aby mohl být děj postrčen dopředu, většina filmu opravdu je depresivní a strašidelná, tak jak měla být. Tahle nová Invaze se nedá srovnávat s verzí s Donaldem Sutherlandem, ale ve srovnání s tím, čím nás dnes Hollywood krmí, je poměrně působivá a inteligentní. Průšvih nastane v posledních 20 minutách filmu, kdy uvidíme jednak úplně zbytečnou, nesmyslnou a rušivou automobilovou honičku, a pak závěr, který se svou uspěchaností a debilitou jistě zapíše do nějakých análů a totálně zničí všechny příjemné pocity, které jste do té doby z filmu mohli mít.

  • Recenze Invaze na iDnes

    Recenze iDnes 40

    Když už si filmový James Bond dovolí "vedlejšák", měl by stát za to. Daniel Craig se může vymlouvat, že si chtěl zahrát s kráskou Nicole Kidmanovou, herečka zase, že ji lákal věhlas agenta 007. Ve skutečnosti oba naletěli tuctové a otravné sci-fi, již ani předloha klasika žánru Jacka Finneyho nespasí.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.