Plakát k filmu: Interstellar

Interstellar Interstellar

dokina.cz
8,3

Premiéra 6. 11. 2014
USA, 2014, 169 min, od 12 let

Žánr:
sci-fi
Režie:
Christopher Nolan | celý štáb
Hrají:
Ellen Burstyn, Matthew McConaughey, Mackenzie Foy, John Lithgow, Timothée Chalamet, David Oyelowo | všichni herci

Podle vědecké teorie fyzika z Kalifornského technického institutu, odborníka na teorii relativity, Kipa S. Thorna červí díry existují a lze jimi cestovat v čase. Tato teorie se stala inspirací pro film Interstellar, který líčí hrdinnou cestu vesmírem až k nejvzdálenějším hranícím lidského vědeckého poznání. V kinech od 6.listopadu 2014.

Podle vědecké teorie fyzika z Kalifornského technického institutu, odborníka na teorii relativity, Kipa S. Thorna červí díry existují a lze jimi cestovat v čase. Tato teorie se ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 62 hlasů

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Interstellar

 • Recenze Interstellar na MovieZone

  Recenze MovieZone 100

  Lidstvo hladoví, civilizace se hroutí, NASA neexistuje. Přesto se dají věci do pohybu a vstříc hvězdám vyráží plavidlo, které má zmapovat nové světy, vhodné ke kolonizaci. Matthew McConaughey táhne opulentní výpravu, v níž Christopher Nolan dost možná stvořil novou sci-fi klasiku – velkolepou i komorní, dokonale propočítanou pro monstrplátna IMAXů i pro emoce diváků. Nolanův tradiční adept na film roku.

 • Recenze Interstellar na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Nový velkofilm Christophera Nolana je sci-fi z blízké budoucnosti, a to je asi tak všechno, co byste o něm měli optimálně vědět, než na něj půjdete. Protože se jeho děj ubírá opravdu nečekanými kličkami od samého začátku téměř tříhodinového filmu. Nežijeme ale v optimálním světě, takže krátce o ději, přičemž se pokusím nenapsat více, než je v presskitech a trailerech (mohutné spoilery jsou označeny na konci článku): Blízká budoucnost. Země je sužována písečnými bouřemi a nákazou, která napadá a ničí plodiny - tudíž brzy nebude co jíst. Matthew McConaughey hraje Coopera, kdysi pilota, nyní farmáře, kterému je nabídnut uníkátní úkol: Má pilotovat kosmickou loď, která se se třemi dalšími astronauty vydá skrze červí díru (před pár lety se překvapivě objevivší ve Sluneční soustavě) k jiným světům a pokusí se najít nový domov pro lidstvo. V tuto chvíli už vás asi napadají různé všetečné otázky, například "jak NASA ví, kam ta červí díra vede?", nebo "Jak chtějí technicky přestěhovat lidstvo do jiné galaxie?", ale ujišťuji vás, že ve filmu se hodně mluví a všechny tyto věci jsou patřičně logicky vysvětleny. Nebo aspoň tak, aby to logicky znělo. Scénář (od Nolana a jeho bratra) rozhodně není hloupý a jsem si jist, že leckterý průměrný americký divák bude místy zcela mimo čistě proto, že neví, kolik rozměrů má náš vesmír nebo jak funguje gravitace.

 • Recenze Interstellar na iDnes

  Recenze iDnes 65

  Čekal se velký hit, podívaná, událost. Skoro tříhodinovou sci-fi Interstellar, jež do našich kin vejde o půlnoci na čtvrtek, totiž točil tvůrce Temného rytíře Christopher Nolan. Do nového filmu však nacpal příliš mnoho vzkazů lidstvu.

 • Recenze Interstellar na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 80

  Děj je sice poutavý, ale nečekají nás důmyslné zvraty nebo vrstvy příběhu. Na promyšlenost Počátku nedosáhne, Nolan už dokázal, že umí víc. Teprve ke konci všechno začne dostávat smysl, ale není to žádná pointa, která by nás dostala. Interstellar je jako takový samozřejmě ohromující a stojí za vidění. Avšak není to nijak obohacující film.

 • Recenze Interstellar na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 100

  Nepředpokládám, že byste neznali původem britského režiséra Christophera Nolana, jeho takřka revoluční netopýří trilogii, sofistikované hrátky s hranicí mezi realitou a sněním v Inception, důmyslné souboje myslí dvou kouzelníků v Dokonalém triku, či nekonvenční narušování časové posloupnosti v Mementu. Akorát snad jeho debut Sledování a kriminálně laděná Insomnie mě i přes své zjevné kvality nedokázaly omráčit s takovou silou, jako se to podařilo jeho ostatním snímkům, jež se ode mě většinou dočkaly maximálního hodnocení. Jít do kina na další Nolanův film se proto prakticky rovná záruce kvalitního zážitku, mnohdy spojeného s přehnaně vysokým očekáváním. Ale i když jste viděli trailery a něco jste si o sci-fi Interstellar přečetli na internetu a říkali si, že ať už to bude o čemkoli, tak na to jste vlastně připraveni, tak nikdo a nic vás nemohlo připravit na to, že to bude až takováhle pecka.

Související články k filmu Interstellar

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 6 slavných amerických filmů překvapivě podobných české klasice

  6 slavných amerických filmů překvapivě podobných české klasice

  6. 7. 2018 14:45 Tento čtvrtek se do našich kin podíval Ant-Man a Wasp, další marvelovka, od níž se očekává kasovní trhák. Svět zmenšování a zvětšování nejrůznějších předmětů však připomíná nejen marvelovskou předlohu, ale také jednu prastarou českou seriálovou hitovku. Vzpomněli jsme nejen na ní, ale i patero dalších českých děl, které se rámcově podobají slavnějším americkým protipólům.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 7 soundtracků lepších než samotný film

  7 soundtracků lepších než samotný film

  12. 5. 2016 10:48 V neděli si v Praze zahrál slavný skladatel filmových soundtracků Hanz Zimmer. Zpozornět by však neměli jenom jeho příznivci - síla hudební stopy ve filmech je totiž tak mocná, že mnohdy výrazně vylepšila jinak průměrný biják. Na šestici relativně moderních filmů to je vidět nejlépe.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Christopher Nolan prý chystá drama z druhé světové války

  Christopher Nolan prý chystá drama z druhé světové války

  27. 12. 2015 22:00 Populární režisér Christopher Nolan, který není zvyklý dělat ve svých filmech kompromisy s producenty a navíc má za sebou celou řadu úspěšných děl, se znovu chystá na natáčení. Podle zvěstí z Hollywoodu to nebude žádné sci-fi, ale válečný film.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.