Plakát k filmu: Instalatér z Tuchlovic

Instalatér z Tuchlovic Instalatér z Tuchlovic

dokina.cz
5,7

Premiéra 6. 10. 2016
Česká Republika, 2016

Žánr:
komedie
Režie:
Tomáš Vorel | celý štáb
Hrají:
Jakub Kohák, Eva Holubová, Filip Blažek, Petra Špalková, Jan Budař, Barbora Poláková | všichni herci

Čtyřicetiletý Luboš Cafourek je svérázný instalatér z vesnice Tuchlovice u Prahy. Je zručný a poctivý, se vším si poradí, žádné práce se nikdy nezalekne. Nemá auto, za zákazníky jezdí na kole, nebo autobusem, nebo se nechá vozit. Mobil nepoužívá, telefonáty za něj vyřizuje jeho matka, která mu také vaří, nakupuje, pere, dělá účetnictví a řídí chod celé domácnosti.

Luboš má vždy na všechno nečekanou a vtipnou odpověď, ale praktický a společenský život mu uniká mezi prsty. Za práci si nedokáže říct pořádné peníze, kamarádům opravuje zadarmo a to, co vydělá, hned utratí za jídlo pro toulavé kočky, nebo prosází. Luboš všechno nepříjemné odsouvá na „později“, nebo na „uvidíme“. Všechny jeho pokusy o kontakt se ženami končí fiaskem, mamka se marně snaží, aby syn konečně získal partnerku...

Čtyřicetiletý Luboš Cafourek je svérázný instalatér z vesnice Tuchlovice u Prahy. Je zručný a poctivý, se vším si poradí, žádné práce se nikdy nezalekne. Nemá auto, za zákazníky ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 11 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 110.00 CZK 270.00 CZK Přehrát online
PŮJČOVNÉ 49.00 CZK 169.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Instalatér z Tuchlovic

 • Recenze Instalatér z Tuchlovic na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Zdánlivě banální příběh o jednom samorostovi, který se musí vyrovnat s pár životními zvraty. Tomáš Vorel natočil film, v němž se celou dobu nic zásadního neděje, ale ve své obyčejnosti a jednoduchosti je velmi sympatický, stejně jako jeho osobitý hrdina. Hodina a půl příjemné podívané o fajn lidech, kteří dělají na první pohled dost nezajímavé věci, ale půlku z nich určitě znáte ze svého sousedství a tu druhou byste klidně za sousedy chtěli.

 • Recenze Instalatér z Tuchlovic na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Desátý film Tomáše Vorla Instalatér z Tuchlovic poskytl první hlavní roli Jakubu Kohákovi. Hrdinův předobraz podle slov režiséra ve vsi skutečně žije – a diváka možná napadne, zda neměl vzniknout raději dokument.

 • Recenze Instalatér z Tuchlovic na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Čeká nás spousta zajímavých a realisticky napsaných, i dobře obsazených a ztvárněných postav. Atmosféra vesnice a prostých lidí, kteří však řeší velké problémy: samotu, strach z budoucnosti, rasismus, domácí násilí. Obyčejní lidé s obyčejnými příběhy, ale vlastně má každý něco do sebe: protože i naše každodenní malá dramata jsou pořád dramata.

 • Recenze Instalatér z Tuchlovic na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 40

  Instalatér z Tuchlovic je nový film režiséra Tomáše Vorla s Jakubem Kohákem v hlavní roli instalatéra, co „všechno spraví, ale svůj život spravit nedovede.“

 • Recenze Instalatér z Tuchlovic na Total film

  Recenze Total film 70

  Instalatér z Tuchlovic (2016) Obyčejná dramedy s ještě obyčejnějšími lidskými osudy. Takhle nějak to na vesnici vypadá. A nebo také ne. To už musíte posoudit sami. Kohák je ve své roli uvěřitelný, sekunduje mu celá řada režisérských es. O tom, jestli se jedná o film skutečně jen a pouze pro pobavení, anebo se jedná o vesnickou ukázku stereotypnosti, a dá se říci i tuposti některých jedinců, by se dala vést ještě dlouhá diskuze. Instalatéra z Tuchlovic stojí za to vidět. Nejedná se o převratné dílo české kinematografie, to, co ale zobrazuje, je mnohdy skutečné. Obyčejnost je totiž celkem rozšířená.

Související články k filmu Instalatér z Tuchlovic

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Režisér Tomáš Vorel slaví 60 narozeniny

  Režisér Tomáš Vorel slaví 60 narozeniny

  2. 6. 2017 13:30 Tomáš Vorel, režisér, scenárista a občasný herec slaví své 60. narozeniny. Po množství amatérských filmů a studiu režie na FAMU debutoval povídkovým filmem Pražská 5. Jeho druhým snímkem byl netradiční dobový muzikál Kouř (1990). V roce 1995 založil produkční společnost Vorel Film; jejím prvním počinem byl hořký snímek Kamenný most (1996). Na hraný film Cesta z města (2000) navázal nejen snímkem Cesta do lesa, ale též dokumentem Z města cesta (2002), který sleduje životní hledání pěti osob. Stejně jako další Vorlovy filmy i jeho groteska Skřítek (2005) nabízí výraznou výtvarnou stylizaci. V dnešním článku si kromě již zmíněných představíme také nejnovější tvorbu Tomáše Vorla.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Záhadné zmizení a svérázný instalatér

  Filmové premiéry: Záhadné zmizení a svérázný instalatér

  5. 10. 2016 10:00 Záhadné zmizení, život v kočičím těle, hrdina vlastního dobrodružného příběhu, živě a autenticky vykreslené rodinné setkání, a příběh zručného a poctivého čtyřicátníka, instalatéra z Tuchlovic. Ve 39. týdnu tohoto roku na nás čeká 5 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.