Plakát k filmu: Inferno

Inferno Inferno

dokina.cz
5,3

Premiéra 13. 10. 2016
USA, 2016, 121 min, od 12 let

Žánr:
thriller, mystery
Režie:
Ron Howard | celý štáb
Hrají:
Tom Hanks, Felicity Jones, Omar Sy, Ben Foster, Sidse Babett Knudsen | všichni herci

Držitel Oscara Ron Howard se vrací, aby se ujal režie filmové adaptace nejnovějšího dílu filmové série spisovatele Dana Browna (Šifra mistra Leonarda) o Robertu Langdonovi, která utržila po světě přes miliardu dolarů. Ve snímku Inferno se známý symbololog (opět v podání Toma Hankse) pouští do pátrání po stopách, které souvisí se samotným Dantem. Když se Langdon probouzí se ztrátou paměti v italské nemocnici, spojí své síly se Siennou Brooksovou (Felicity Jones), doktorkou, do které Langdon vkládá naděje, že mu pomůže ztracené vzpomínky znovu získat. Společně se pouští do závodu s časem, který je provede napříč celou Evropou ve snaze zabránit smrtícímu globálnímu spiknutí.

Držitel Oscara Ron Howard se vrací, aby se ujal režie filmové adaptace nejnovějšího dílu filmové série spisovatele Dana Browna (Šifra mistra Leonarda) o Robertu Langdonovi, která ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 7 hlasů

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Inferno

 • Recenze Inferno na MovieZone

  Recenze MovieZone 30

  Tom Hanks se vrací jako Robert Langdon aby našel smrtící virus a zachránil lidstvo. A klidně si to mohl odpustit, protože Inferno je film, ve kterém nefunguje prakticky nic. Ve svých silnějších momentech akorát nudí, většinu času je však svou hloupostí skoro až urážející. Pevně doufám, že čtyřky se nedočkáme. Hanks a režisér Ron Howard by podobnými bláboly neměli ztrácet čas.

 • Recenze Inferno na fffilm

  Recenze fffilm 50

  Robert Langdon (Tom Hanks) má prostě smůlu a zase se zaplete do celosvětového spiknutí. Tentokrát chce geniální miliardář vypustit do světa smrtící virus, který zabije polovinu světového obyvatelstva a učiní tak přelidněnou Zemi znovu obyvatelnou. Nebo něco v tom smyslu. (Jde tedy o remake Moonrakera a několika dalších podobných psychologických dramat z minulého století.) Langdonova role spočívá v tom, že za pomoci sestřičky milující záhady (Felicity Jonesová) musí rozkódovat rébusy, vedoucí k místu, kde se virus skrývá a kde má být za pár dní odpálen. Nebo něco v tom smyslu. Aby to bylo napínavější a mohlo to mít dvě hodiny, Langdon na začátu filmu ztratil paměť, neví co se s ním v posledních dnech dělo, a má vidiny, ve kterých figuruje záhadná žena, řeky krve a zombie apokalypsa. Nebo něco v tom smyslu. Již třetí filmovou adaptaci románu Dana Browna režíroval opět Ron Howard a... je to škoda. Je škoda, že tento talentovaný režisér musí kvůli prachům natáčet filmové verze těchto kokotských knih. Přičemž přídomek "kokotská kniha" používám, aniž bych ty knihy četl, neboť se domnívám, že většina kokotin ve scénáři talentovaného Davida Koeppa pochází z literární předlohy. Tak odvážný jsem.

 • Recenze Inferno na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Profesor Langdon se probudí v italské nemocnici bez paměti, zato pod dohledem sličné doktorky, s níž při svém novém dobrodružství projde či spíše prokluše místní památky. Úspěšná série browniád pokračuje dílem Inferno.

 • Recenze Inferno na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 60

  Třetí adaptace knihy Dana Browna nabízí příjemné herce, umělecká díla a historické stavby bez návalu turistů, to vše s hádankou navrch. Ale příběh už je nepřekvapivý, nepřináší žádný nový zážitek, a připadáme si jako na zájezdu s příliš akční průvodkyní. Ano, je to tu zajímavé, ale je tu zmatek a bolí nás nohy. Nemůžeme už domů?

 • Recenze Inferno na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  Tom Hanks se vrací jako symbolog Robert Langdon v dalším pokračování ze série adaptací knižních bestsellerů Dana Browna, opět v režii Rona Howarda, opět s hudbou Hanse Zimmera, tentokrát ve snímku se strašidelným názvem Inferno.

Související články k filmu Inferno

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Inferno - recenze

  Inferno - recenze

  13. 10. 2016 10:52 Robert Langdon (Tom Hanks) má prostě smůlu a zase se zaplete do celosvětového spiknutí. Tentokrát chce geniální miliardář vypustit do světa smrtící virus, který zabije polovinu světového obyvatelstva a učiní tak přelidněnou Zemi znovu obyvatelnou. Nebo něco v tom smyslu. (Jde tedy o remake Moonrakera a několika dalších podobných psychologických dramat z minulého století.)

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Amatérský plán a nová komedie od tvůrců Žen v pokušení

  Filmové premiéry: Amatérský plán a nová komedie od tvůrců Žen v pokušení

  12. 10. 2016 10:00 Filmová adaptace nejnovějšího dílu filmové série spisovatele Dana Browna, vyloupení banky skupinkou loserů, jeden den v životě malé rádiové stanice, vzepření se konvencím a komedie o ženské odvaze najít samu sebe, o hrdosti, odhodlání a nesnázích. 40. týden tohoto roku přináší 5 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.