Plakát k filmu: Human Flow

Human Flow Human Flow

dokina.cz
7,4

Premiéra 10. 5. 2018
USA, Německo, 2017, 140 min

Žánr:
dokumentární
Režie:
Ai Weiwei | celý štáb
Hrají:
Israa Abboud, Hiba Abed, Rami Abu Sondos, Fadi Abou Akleh, Yamama Al-Awaad, Asmaa Al-Bahiyya | všichni herci

Miliony lidí na naší planetě mají extrémně silný důvod opustit svůj domov a vydat se na cestu. Sucho, hlad, vybombardovaný dům, zmasakrovaní sousedé, umučený manžel, každodenní střelba, intenzívní strach o svůj život, bolestný strach o život svých dětí. Miliony lidí nemají žádnou jinou možnost, než zemřít anebo se zapojit do toho, čemu v klidech našich bezpečných domovů říkáme migrační krize. Kromě smrti nemají jinou možnost, než se vzdát celého svého života, veškeré úspory dát na to, aby nastoupili do gumového člunu na moři a přes vlny, bouřku a utrpení se dostali jinam. Prostě jinam.

Celosvětově ceněný a uznávaný umělec Aj Wej-wej byl sám v minulosti uprchlíkem. Jeho epický dokument Human Flow se proto na tragické osudy uprchlíků v dnešní uprchlické krizi dívá jinak, než řada z nás. S porozuměním. Dokument bere diváky na cestu s uprchlíky a během hrůzyplné odysey nabízí nečekanou lidskou důstojnost, naději a také humor. Mimo to připomíná i fakt, že uprchlické a migrační lidské vlny jsou nedílnou součástí historie 20. století i celé historie.


Miliony lidí na naší planetě mají extrémně silný důvod opustit svůj domov a vydat se na cestu. Sucho, hlad, vybombardovaný dům, zmasakrovaní sousedé, umučený manžel, každodenní ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů

Recenze filmu Human Flow

  • Recenze Human Flow na Červený koberec

    Recenze Červený koberec 75

    Human Flow je beze sporu povedený dokument a je znát, že si Aj Wej-wej a jeho tým dali záležet a prostudovali si všechny patřičné materiály vztahující se k tématu, díky čemuž nám mohli nabídnout zajímavý vhled do této problematiky. Výpovědi uprchlíků, propojené s rozhovory s představiteli neziskových a jiných organizací a čistě faktografickými informacemi vytváří kvalitní podívanou. Nejvýraznější ze všeho je však skvělá detailní kamera, která nám nabízí netradiční úhly pohledu. V závěru tak jde o kvalitní film s důležitým tématem, na kterém ve výsledku odrazuje jen poměrně dlouhá stopáž.

Trailer k filmu

Související články k filmu Human Flow

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Vytuněné bouráky a život bez slunečního světla

    Filmové premiéry: Vytuněné bouráky a život bez slunečního světla

    9. 5. 2018 10:00 Vytuněné bouráky a adrenalinové honičky, spiknutí s cílem likvidace psů, vizionář čerpající inspiraci v divoké a neposkvrněné přírodě, život bez slunečního světla, šílený plán namířený proti bankovní instituci a důvody milionů lidí k opuštění vlastního domova.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.