Plakát k filmu: Hostel II

Hostel II Hostel: Part II

dokina.cz
4,5

USA, Česká Republika, Itálie, Island, Slovensko, 2007, 94 min

Žánr:
thriller, horor

V lednu 2006 vyděsil scénárista a režisér Eli Roth diváky krvavým filmem Hostel, který se jako první film roku 2006 bleskurychle vyšplhal na čelní příčku žebříčků návštěvnosti. O rok později se Roth vrací a vede nás ještě hlouběji do temných zákoutí lidské mysli.

Ve filmu Hostel II sledujeme tři mladé Američanky, které pod vedením exotické a okouzlující známé z Evropy vydávají z Říma na společný víkendový výlet do lázní s příslibem odpočinku, zotavení a posílení svých přátelských pout.

Najdou dívky to, co hledají? Nebo se staly obětí klamu, následkem kterého se z nich stanou pouhé loutky v rukou úchylných a privilegovaných lidí z celého světa, kteří na stejné místo cestují potají za účelem ukojení svých příšerných potřeb a tužeb?

Snímkem Hostel Eli Roth potvrdil reputaci, kterou získal svým debutovým filmem Cabin Fever. Filmem Hostel II nabízí fanouškům další děsivé nahlédnutí do světa, kde mají potlačované touhy – jakmile je jim dán volný průchod – děsivé následky.

V lednu 2006 vyděsil scénárista a režisér Eli Roth diváky krvavým filmem Hostel, který se jako první film roku 2006 bleskurychle vyšplhal na čelní příčku žebříčků návštěvnosti. O ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 634 hlasů
  • -

Recenze filmu Hostel II

  • Recenze Hostel II na fffilm

    Recenze fffilm 40

    “Holky, znám jedny bezva lázně na Slovensku...” Problém Hostelu II je především v tom, že jeho první polovina (pokud pomineme vtipný tříminutový prolog) poměrně přesně kopíruje první Hostel a je tudíž ještě méně zajímavá. Tři Američanky přijíždějí z Itálie na Slovensko (přes Prahu!) ubytovávají se v hostelu, poznávají poněkud strašidelné městečko a jeho obyvatele (právě zde vrcholí exotický festival “Dohzhinky”), a začínají pozvolna tušit, že něco není úplně v pořádku. Všemu šéfuje Milan Kňažko se svými bloodhoundy a divák si mezitím může schrupnout. Zajímavější to začne být ve druhé polovině, kdy konečně dojde na mučení a na jakous-takous zápletku, spočívající (kromě odhadování, zda některé děvče přežije, a jaké) v tom, že dva z bohatých “klientů” začnou mít jisté pochyby, zda je zcela morální rozřezávat na Slovensku za peníze mladé turistky. Někteří herci a herečky docela slušně hrají, což je ve zvláštním kontrastu se strašlivým ochotničením jiných a s použitým humorem - ať už je záměrný, nebo vyplývá z toho, že znáte česko-slovenské reálie, česko-slovenské herce a česko-slovenské písničky (disco je tentokrát nahrazeno především klasickými lidovkami). Tvůrci se snaží o druhém Hostelu tvrdit, že jde o revoluční počin v dějinách hororu. Nene. Jde o úplně normální béčkový horor s několika minutami scén, které jsou nápadité, překvapivé, vtipné či všechno najednou. Některé sekvence budou možná někomu připadat šokujícně brutální (třeba ta s visící obětí, vanou, nějakou “paní Bathoryovou” a její kosou), ale fanoušci splatteru (a kdo jiný by na Hostel II měl chodit?) už na DVDčkách dávno viděli mnohem explicitnější věci. A mimochodem, tenhle film je mnohem víc “grindhouse”, než to, čemu Tarantino říká Grindhouse . Ci 40% (Původně psáno pro měsíčník Cinema . Přetištěno se svolením šéfredaktorky.)

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.