Plakát k filmu: Hora

Hora Mountain

dokina.cz
7,3

Premiéra 22. 2. 2018
Australie, 2017, 74 min, od 12 let

Žánr:
dokumentární
Režie:
Jennifer Peedom | celý štáb
Hrají:
Willem Dafoe | všichni herci

Snímek je oslňující analýzou naší posedlosti horami. Ještě před 300 lety byly snahy zdolat horské vrcholy považovány za něco velmi blízkého šílenství. Nikdo tehdy nepředpokládal, že by divoká a opuštěná horská krajina mohla někoho zajímat. Vrcholy hor byly považovány za místa, kde sídlí nebezpečí, nikdo je nevnímal jako místa plná krásy. Proč jsou nyní horami přitahovány miliony lidí? Dokument Hora nám ukazuje okouzlující sílu výšin a jejich věčnou moc, se kterou formují naše životy i naše sny.

Snímek je oslňující analýzou naší posedlosti horami. Ještě před 300 lety byly snahy zdolat horské vrcholy považovány za něco velmi blízkého šílenství. Nikdo tehdy nepředpokládal, ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Hora

 • Recenze Hora na iDnes

  Recenze iDnes 70

  Výrazem „nepopsatelný“ si kritik někdy jen usnadňuje práci; v případě dokumentu Hora, který právě přišel do našich kin, je však zcela namístě.

 • Recenze Hora na Total film

  Recenze Total film 80

  Hora (2017) Hora není jenom sedmdesátiminutový sestřih nádherných záběrů hor ze všech myslitelných koutů světa společně fungující s hudbou. Díky krásně napsanému komentáři je to také metafora lidského snažení a nesmrtelnosti přírody. Udělejte si na dokument čas a zažijte lechtání v žaludku při jejím sledování. A ještě doporučení na závěr. Pro skutečně plnohodnotný zážitek navštivte kino s opravdu velkým plátnem. Odměna vašim smyslům je pak jistá...

Trailer k filmu

Související články k filmu Hora

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Česká komedie ordinující nevěru a zatajování vládních informací

  Filmové premiéry: Česká komedie ordinující nevěru a zatajování vládních informací

  21. 2. 2018 10:00 Česká komedie ordinující nevěru, válka o zveřejnění tajných vládních informací, fotbalový zápas v době kamenné, tajemství na závodní dráze, fantasticky pojaté vnímání života očima dětí, Juliette Binoche hledající životní lásku, oslňující analýza posedlosti horami a Čapkova hra, kde se hmyz chová jako lidi a lidé jako hmyz. V tomto týdnu se můžeme těšit na 8 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.