Plakát k filmu: Hokejový zázrak

Hokejový zázrak Miracle

dokina.cz
7,5

USA, 2004, 135 min

Žánr:
rodinný, historický, drama, sportovní
Režie:
Gavin O'Connor | celý štáb
Hrají:
Kurt Russell, Patricia Clarkson, Noah Emmerich, Sean McCann, Kenneth Welsh, Eddie Cahill | všichni herci

Hokejový zázrakje film nabitý radostným dějem a napětím. Jedná se o inspirativní příběh podle skutečnosti, který se odehrává na pozadí jedné z největších událostí historie sportu - kdy v roce 1980 hokejový tým Spojených států amerických triumfálně porazil na Olympijských hrách Sovětský svaz.

Roli dynamického a pevně odhodlaného trenéra Herba Brookse si zde zahrál Kurt Russel, který byl nominován na Zlatý Globus (Boeing 747 v ohrožení, Oheň, Silkwoodová) a podává ve filmu vynikající výkon. Herb Brooks měl téměř nesplnitelný sen - chtěl porazit zdánlivě neporazitelné Rusy v jejich vlastní hře. Brooks začínal s náhodně vybranou skupinou dvaceti kluků a trénoval je tak, aby hráli jako nikdy předtím. Udělal z nich tým, který věřil, že se mu podaří dosáhnout nedosažitelného.

Hokejový zázrakje film nabitý radostným dějem a napětím. Jedná se o inspirativní příběh podle skutečnosti, který se odehrává na pozadí jedné z největších událostí historie sportu ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 327 hlasů
  • -

Trailer k filmu

Související články k filmu Hokejový zázrak

  • Obrázek k souvisejícímu článku: 7 skvělých filmů o hokeji

    7 skvělých filmů o hokeji

    6. 5. 2016 09:40 Dnešním dnem začíná hokejové šílenství, Mistrovství světa, které se koná v ruské Moskvě a Petrohradu. Tématu hokeje se budeme věnovat i v dnešním článku, kdy si představíme sedm hokejových filmů, které by si neměl žádný fanoušek nechat ujít. Filmy jsou plné napětí, touhy, naděje, překvapení a mnohé z nich jsou inspirovány skutečnými, téměř neuvěřitelnými, příběhy.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.