Plakát k filmu: Hodný dinosaurus

Hodný dinosaurus Good Dinosaur, The

dokina.cz
6,7

Premiéra 26. 11. 2015
USA, 2015, 100 min

Žánr:
komedie, rodinný, animovaný
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Jeffrey Wright, Frances McDormand, Raymond Ochoa, Steve Zahn, Anna Paquin, Sam Elliott | všichni herci

Animovaný film „Hodný dinosaurus“ si pohrává s otázkou: Co kdyby asteroid, který jednou provždy změnil život na Zemi, naši planetu minul a obří dinosauři nikdy nevyhynuli? Pixar Animation Studios vás zvou na dobrodružnou výpravu do světa dinosaurů, kde se Apatosaurus jménem Arlo spřátelí s člověkem. Na cestách drsnou, ale překrásnou divočinou se Arlo naučí čelit svému strachu a zjistí, že je schopen velkých činů.

Animovaný film „Hodný dinosaurus“ si pohrává s otázkou: Co kdyby asteroid, který jednou provždy změnil život na Zemi, naši planetu minul a obří dinosauři nikdy nevyhynuli? Pixar ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 7 hlasů

Recenze filmu Hodný dinosaurus

 • Recenze Hodný dinosaurus na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Nepřekvapující příběh z alternativní historie naší planety, který krom samotného nápadu nemá co nabídnout. Aneb animovaná rychlokvačka na jednorázové zasmání a zaslzení bez větších ambicí.

 • Recenze Hodný dinosaurus na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Zapomeňte na chvíli na název filmu a představte si námět následujícího westernu: Mladí manželé se snaží protloukat na osamocené farmě pod horami, někde uprostřed Divokého západu. Narodí se jim tři děti. O pár let později jsou dvě starší děti užitečné, ale nejmladší kluk Arlo má pořád strach, je nemotorný a prostě se mu nedaří "být plnohodnotným členem rodiny". Táta s tím chce konečně něco udělat, vezme ho na lov a přitom nešťastnou náhodou umře, takže má Arlo ještě o trauma víc. Arlo načapá vlče, který jim žere jídlo, začne se s ním tak trochu kamarádit a nešťastnou náhodou oba spadnou do řeky, která je odnese někam daleko. Většina příběhu je o tom, jak se Arlo snaží dostat nespoutanou krásnou přírodou zpátky domů a přitom se skamarádit s vlčetem, které se v divočině vyzná lépe, než on. Cestou potkají spoustu dalších epizodních postav, jako honáky dobytka, vidlácké pytláky, domorodého šamana (zhuleného, je to částečně komedie), a osamělé vlče možná najde novou smečku a bude se muset s Arlem rozloučit. No a nejnovější film Pixaru Hodný dinosaurus je přesně tímto westernovým příběhem! S tím drobným rozdílem, že všichni "lidi" (Arlo, jeho rodina, honáci, pytláci, šaman) jsou dinosauři a jiní pravěcí ještěři, a "vlče" je lidské mládě. Hodný dinosaurus se totiž odehrává v alternativní historii, kdy dinosauři nevyhynuli a naopak se naučili obdělávat pole a stavět domy, zatímco lidé se teprve začínají učit mluvit a chodit po dvou. Ale jinak je to naprosto čistokrevný western (bez střílení) - což není nějaká moje teorie, ale je to z mnoha míst filmu velmi explicitně jasné. Má dokonce i westernový soundtrack a odehrává se v tom místě zeměkoule, kde za desítky milionů let bude americký Středozápad... Jistě uznáte, že to je dosti originální námět. A jistě budete zklamáni, když vám řeknu, že z něj Pixar skoro nic zajímavého nevytěžil. Ale začněme tím nejlepším.

 • Recenze Hodný dinosaurus na iDnes

  Recenze iDnes 70

  Ve studiu Pixar poznají talent. Před šesti lety tu Peter Sohn animoval půvabný krátký film Polojasno, nyní s Hodným dinosaurem zkusil první celovečerní režii. Uspěl zas.

 • Recenze Hodný dinosaurus na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 60

  Pixar předvedl, že pořád zdokonaluje své výtvory, ale trochu pozapomněl na příběh. Pixar, který vždy přinesl něco nového, nezaměnitelného a poctivého, se spokojil s průměrem. Tak Hodný dinosaurus zaostává za celou řadou vypilovaných pohádek, které obsahují složitější příběh, humor i dojetí. Těchto prvků má film nakonec asi tolik, kolik máme my dinosaurů na Zemi.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.