Plakát k filmu: Happy Feet

Happy Feet Happy Feet

dokina.cz
6,8

USA, Australie, 2006, 108 min

Žánr:
komedie, dobrodružný, rodinný, muzikál, animovaný
Režie:
George Miller | celý štáb
Hrají:
Robin Williams, Hugh Jackman, Elijah Wood, Nicole Kidman, Brittany Murphy, Hugo Weaving | všichni herci

Pokud neovládáte jednu zásadní dovednost - zpěv jste mezi tučňáky z arktických plání vyřízení. Tučňák Mumble (Elijah Wood), je bohužel tím nejhorším zpěvákem na celém širém světě. Co mu však chybí tuhle, nechybí mu tamhle. Je totiž skvělý tanečník, ba co víc, je blázen do stepu. Jeho mámě Normě Jean (Nicole Kidman) se tahle Mumbleova zvláštnost zdá docela roztomilá, ale táta Memphis (Hugh Jackman), mu stepování neustále vytýká. “Tohle přece tučňáci nedělají,” říká svému synkovi. Každý mimo jiné ví, že když tučňák neumí zpívat, jen těžko si najde životní partnerku a s ní pravou lásku.

Osud tomu chtěl, že Mumbleova nejlepší kamarádka Gloria (Brittany Murphy) se narodila se zlatem v hrdle a dost možná je nejlepší zpěvačkou na celém širém světě. Od prvního momentu, kdy se ti dva setkají, cítí, že mezi nimi přeskočila jiskra. Jenže Glorii tak úplně nesedí Mumlovo neustálé hopsání a klepání do taktu.

Brumla je prostě natolik jiný, že jej přísný vládce národa tučňáků, stařešina Noe (Hugo Weaving), nadobro vyloučí z komunity. Náš hrdina se poprvé v životě dostane mimo domov a v dálavách se setkává s věru podivnými brachy, kteří sice tučňáky bezesporu jsou, ale vůbec tak nevypadají - Adelie Amigos pod vedením zkušeného Ramona (Robin Williams) - jimž se Mumbleovy “správňácké” pohyby zalíbí natolik, že mu nabídnou spolupráci. V zemi Adeliů vyhledá Mumble radu moudrého guru Lovelacea (opět Robin Williams), rozčepýřeného skákavého tučňáka, který vám za jediný oblázek zodpoví jakoukoliv životní otázku. Společně s Lovelacem a partou Amigos se Mumble vydává přes širé ledové pustiny vstříc mnoha dobrodružstvím, aby při nich zjistil, že svým zvláštním darem může změnit svět o kousek k lepšímu.

Pokud neovládáte jednu zásadní dovednost - zpěv jste mezi tučňáky z arktických plání vyřízení. Tučňák Mumble (Elijah Wood), je bohužel tím nejhorším zpěvákem na celém širém světě. ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 659 hlasů
  • -
  • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 103.00 CZK 361.15 CZK Přehrát online
Přehrát online

Trailer k filmu

Související články k filmu Happy Feet

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.