Plakát k filmu: Gringo: Zelená pilule

Gringo: Zelená Pilule Gringo

dokina.cz
5,2

Premiéra 5. 4. 2018
USA, 2018, 111 min

Žánr:
komedie, akční, drama
Režie:
Nash Edgerton | celý štáb
Hrají:
Charlize Theron, Thandie Newton, Joel Edgerton, Amanda Seyfried, Sharlto Copley, Bashir Salahuddin | všichni herci

V této velmi černé komedii si počestný americký obchodník Harold Soyinka (David Oyelowo) vyjede na projížďku a po překročení mexické hranice věci naberou nečekaný spád. Když se Harold zaplete s mexickými narkobarony, mezinárodními žoldáky a americkým úřadem pro boj s narkotiky DEA, překročí tenkou hranici mezi slušným občanem a zločincem. A když se snaží zůstat naživu na jednom z nejnebezpečnějších míst na světě, vyvstává otázka: vězí tento obyčejný muž až po uši v problémech nebo má vše plně pod kontrolou?

V této velmi černé komedii si počestný americký obchodník Harold Soyinka (David Oyelowo) vyjede na projížďku a po překročení mexické hranice věci naberou nečekaný spád. Když se ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 82.00 CZK 220.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Gringo: Zelená pilule

 • Recenze Gringo: Zelená pilule na fffilm

  Recenze fffilm 30

  Harold (David Oyelowo) je na mizině, opouští ho manželka. Jeho šéf Richard (Joel Edgerton) ho bere na nebezpečnou obchodní cestu do Mexika a pak ho chce propustit. Harolda napadne, že by mohl nafingovat vlastní únos a tak přijít k penězům. Současně jeho šéfa napadne, že by uneseného Harolda mohl nechat zabít a tím přijít k penězům (za životní pojistku), takže na něj pošle zabijáka (Sharlto Copley). Tedy, nejdřív ho tam pošle, aby zabil Haroldovy únosce... Současně několik jiných lidí napadne, že by mohli přijít k penězům tím, že podvedou některé jiné lidi. A všechno se to točí kolem kanabisových tablet, které Richard chce (legálně) vyrábět v Mexiku. A kolem zdejšího drogového barona, který je taky chce (ilegálně). A kolem Amandy Seyfriedové, která do Mexika náhodou jede, aby tam dělala něco úplně jiného, a náhodou se setká s Haroldem v hotelu. A kolem Charlize Theronové, která souloží s Richardem, a jede s ním taky do Mexika, aby... něco.... Tento film od Amazon Studios se snaží být "šílenou sprostou komedií" ve stylu Šéfů na zabití nebo Millerových na tripu . Ale selhává téměř ve všech ohledech.

 • Recenze Gringo: Zelená pilule na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 60

  Podle receptu “pokud nemáte děj, použijte více postav” bohužel dobrý film neuděláte, a to ani když jsou některé použité ingredience špičkové kvality. Zvraty v příběhu se stále opakují, velké množství dějových linií je zbytečné a nikam nevedou, vyloženě vtipných scén nebo dialogů je jako šafránu. Lehce nadprůměrnou komedii z Gringa dělá jen obsazení, jehož kvalita by si zasloužila mnohem důmyslnější a zábavnější scénář.

Související články k filmu Gringo: Zelená pilule

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Letní plavba a smrt obávaného diktátora

  Filmové premiéry: Letní plavba a smrt obávaného diktátora

  4. 4. 2018 10:00 Příběh tří mladých lidí během letní plavby kolem řeckých ostrovů, komedie točící se okolo smrti obávaného diktátora, každý den v jiném těle, trable amerického obchodníka na jednom z nejnebezpečnějších míst světa, road movie věnovaná posledním letům života Christy Päffgenové a mnoho dalších. V tomto týdnu přichází do českých kin hned devět premiérových filmů.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.