Plakát k filmu: Goemon

Goemon Goemon

dokina.cz
5,5

Premiéra 21. 10. 2010
Japonsko, 2009, 128 min

Žánr:
akční, historický, drama
Režie:
Kazuaki Kiriya | celý štáb
Hrají:
Yosuke Eguchi, Takao Osawa, Ryoko Hirosue, Jun Kaname, Gori, Mikijirô Hira | všichni herci

Film je fiktivním příběhem Goemona a jeho činů za Japonské občanské války, zvláště pak konfliktu, který vedl k rozhodující bitvě o Sekigaharu. Volně se inspiruje skutečnými událostmi a legendou o Goemonovi, v níž mladý ninja Goemon Ishikawa zjistí, že byl jeho pán Nobunaga Oda zrazen svým nejvěrnějším vazalem Hidejošiho Tojotomim. Vydává se na cestu pomsty, která má přinést mír.

Film je fiktivním příběhem Goemona a jeho činů za Japonské občanské války, zvláště pak konfliktu, který vedl k rozhodující bitvě o Sekigaharu. Volně se inspiruje skutečnými ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 120 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Goemon

 • Recenze Goemon na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Goemon je populární hrdina Japonských bájí, něco jako Robin Hood, který bohatým bral, chudým dával, a zapletl se do složitého boje o trůn (nebo co to tenkrát v Japonsku měli). Nový film od tvůrce Casshernu je opět ze značné části natočen ve "virtuálním studiu" (jako např. 300: Bitva u Thermopy l nebo Svět zítřka ). Není to špatná volba, protože jde o legendu, jejíž hrdinové dávno získali nadživotní velikost, a tudíž je pouze přirozené, že se projíždějí nadpozemsky přebarvenými zkontrastněnými krajinami a když spolu bojují, tak běhají po zdech a skáčou sto metrů do výšky (případně rovnou létají). Film ale bohužel neměl dostatečný rozpočet, takže mnoho scén vypadá hůř než CGI intro ze současné videohry. Postavy jsou místy kompletně CGI a místy živí herci, přičemž rozdíl nepříjemně bije do očí. Často nesouhlasí perspektiva a hloubka obrazu a dost často mají CGI pozadí odporné "moiré", které známe z CGI animací vyrenderovaných v příliš malém rozlišení. Znovu a znovu jsem si říkal, jak hezky to mohlo dopadnout, kdyby to režíroval Zack Snyder za 100 milionů. Ke konci dvouhodinového filmu jsem se nudil tolik, že mě nerozveselila ani scéna "Půl tuctu supernindžů pozabíjí 10 000 vojáků". Většina akčních scén opravdu nevypadá o mnoho lépe než tohle (byť se odehrávají asi o 5000 km a 1000 let jinde a jindy). No a další problém je v tom, že film počítá s tím, že legendu známe, a chrlí toho na nás příliš mnoho příliš rychle. Některá jména mi byla povědomá z japonských videoher (Nobunga Oda) a amerických filmů (Hattori Hanzo), ovšem převážnou část děje jsem neměl jasno, kdo se proti komu právě spikl a co mu chce udělat, natož abych tušil proč. Tím pádem pro mě většina komorních pasáží (kterých je ve filmu mnoho) do značné míry ztratila smysl. Ale i kdyby ho měla, herectví většiny zúčastněných je na velmi ochotnické úrovni.

Související články k filmu Goemon

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Goemon

  Goemon

  21. 10. 2010 18:00 Mladý ninja se vydává na cestu pomsty, která má přinést mír.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.