Plakát k filmu: Gauguin

Gauguin Gauguin - Voyage de Tahiti

dokina.cz
6,4

Premiéra 10. 5. 2018
Francie, 2017, 102 min

Žánr:
životopisný
Režie:
Edouard Deluc | celý štáb
Hrají:
Vincent Cassel, Malik Zidi, Marc Barbé, Tuheï Adams, Pua-Taï Hikutini, Pernille Bergedorff | všichni herci

Nekompromisní vizionář Paul Gauguin opouští Paříž, rodinu i přátele a v roce 1891 se usazuje na exotickém ostrově Tahiti, aby zde načerpal inspiraci pro své obrazy v divoké a neposkvrněné přírodě. Zdánlivý ráj se ale mění v místo samoty a chudoby, na němž Paul zápolí s podlomeným zdravím, odmítnutím i pochybami. Poznává zde ale takové domorodou krásku Tehuru, která se stává jeho ženou i múzou.

Film Edouarda Deluca je výpravnou, přitom ale meditativní sondou do duše vášnivého a problematického génia. Dominuje jí naprosto strhující, intenzivní výkon Vincenta Cassela.

Nekompromisní vizionář Paul Gauguin opouští Paříž, rodinu i přátele a v roce 1891 se usazuje na exotickém ostrově Tahiti, aby zde načerpal inspiraci pro své obrazy v divoké a ... celý popis


Mediadesk
Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Gauguin

 • Recenze Gauguin na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  Ve výsledku je Gauguin zajímavým filmem, který s chutí zhlédneme. Navíc se dovíme něco nového o významném představiteli postimpresionismu. Herci v hlavní roli nás potěší, stejně jako úchvatné scenérie a slušná hudba. Na optání přátel pravděpodobně snímek doporučíme, ale sami se k němu nejspíš už nikdy nevrátíme. Pěkná podívaná na jednu noc.

 • Recenze Gauguin na Total film

  Recenze Total film 85

  Gauguin (2017) Od snímku Gauguin nečekejte žádnou školometskou životopisnou nudu. Je to snímek, který připomíná skicu malíře, z níž se potkává myšlenkové souznění režiséra s osobností malíře. Film si nechce od diváka držet odstup a nechat geniálnímu Gauguinovi svítit kolem hlavy svatozář. Zve ho, aby zbystřil své smysly a vnímal krásu primitivního života spojeného s malířovou vizí a touhou, k čemuž pomáhá i kamera. Je to příběh tvrdošíjného a do vlastního světa barev a nekompromisních linií ponořeného malíře, který byl světem objeven až jedenáct let po své smrti.

 • Recenze Gauguin na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 60

  Vincent Cassel se ve francouzském životopisném dramatu převtělil do postavy známého bohémského malíře. Výsledek dopadl podle očekávání.

Trailer k filmu

Související články k filmu Gauguin

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Vytuněné bouráky a život bez slunečního světla

  Filmové premiéry: Vytuněné bouráky a život bez slunečního světla

  9. 5. 2018 10:00 Vytuněné bouráky a adrenalinové honičky, spiknutí s cílem likvidace psů, vizionář čerpající inspiraci v divoké a neposkvrněné přírodě, život bez slunečního světla, šílený plán namířený proti bankovní instituci a důvody milionů lidí k opuštění vlastního domova.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.