Plakát k filmu: Fúsi

Fúsi Fúsi

dokina.cz
7,1

Dánsko, Island, 2015, 94 min

Žánr:
drama
Režie:
Dagur Kári | celý štáb
Hrají:
Sigurjón Kjartansson, Margrét Helga Jóhannsdóttir, Sigurður Karlsson, Ilmur Kristjánsdóttir, Arnar Jónsson, Gunnar Jónsson | všichni herci

Hrdinou filmu i v Čechách dobře známého islandského režiséra Dagura Káriho (Albín jménem Noi, Outsider, Dobré srdce) je zavalitý čtyřicátník Fúsi, který sbírá odvahu vstoupit do dospělého světa. Prochází životem jako náměsíčný, jeho všední dny ovládá rutina.

Když do jeho života nečekaně vtrhne temperamentní žena a osmileté děvčátko, je donucen to risknout…

Snímek natočený v nejlepším stylu severských černých komediálních dramat se vyznačuje svébytným humorem a zdařile se vyhýbá žánrovým klišé.

Hrdinou filmu i v Čechách dobře známého islandského režiséra Dagura Káriho (Albín jménem Noi, Outsider, Dobré srdce) je zavalitý čtyřicátník Fúsi, který sbírá odvahu vstoupit do ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 60.00 CZK 90.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Fúsi

 • Recenze Fúsi na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Tento film se jmenuje Fúsi a není to slovenský film o vousech, nýbrž křestní jméno hlavního hrdiny tohoto islandsko-dánského snímku. Fúsimu je přes 40 let, je obrovský kolohnát, ale je panic, žije s psychoteroristickou matkou a postrádá ty naprosto nejzákladnější social skills. Ale opravdu ty naprosto nejzákladnější. Nedělá mu dobře komunikovat s lidmi, natož s ženami, a většinu času tráví tabletop wargamingem s jediným kamarádem. Ve zbytku času sedí v autě a poslouchá rádio, chodí do restaurace na čínu a nechává se šikanovat od spolupracovníků. Zlom nastane ve chvíli, kdy se víceméně náhodou seznámí s mírně ujetou, rozhodně ne krásnou, ale docela sympatickou Sjöfn, se kterou by snad, možná, mohl něco mít, pokud si ona nějak vyřeší svoje problémy (kterých má taky více než dost). (Anglický název tohoto filmu je docela výstižný: Virgin Mountain ) Myslím, že "severský depresivní humor" je něco, co už má i v našich kinech poměrně slušnou tradici (a v knihovnách taky ). I tento film je patřičně bezútěšný, velmi dobře zahraný i zrežírovaný, občas dokonce s nějakým zajímavějším vizuálním nápadem (ale většinu čas pořád vypadá spíš televizně).

 • Recenze Fúsi na iDnes

  Recenze iDnes 65

  Dánsko-islandský snímek Fúsi připomíná Zelenkovy Příběhy obyčejného šílenství. Jen místo tragikomedie přináší více severské melancholie.

Související články k filmu Fúsi

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.