Plakát k filmu: Foxtrot

Foxtrot Foxtrot

dokina.cz
7,5

Premiéra 12. 4. 2018
Německo, Izrael, 2017, 108 min

Žánr:
drama
Režie:
Samuel Maoz | celý štáb
Hrají:
Lior Ashkenazi, Sarah Adler, Yehuda Almagor, Yonaton Shiray, Dekel Adin, Shaul Amir | všichni herci

Jonathan Feldman hlídá spolu s třemi dalšími mladíky opuštěný checkpoint kdesi v poušti na severu Izraele. Od četby komiksů a poslechu starého rádia je občas vyruší projíždějící automobil či velbloud, který se po cestě líně prochází sem a tam. Mladé vojáky vytrhne z nudy až nečekaná událost s fatálními následky. Jonathanovi rodiče se mezitím v Tel-Avivu snaží vyrovnat s tragickou zprávou a zjistit, co se vlastně kdesi v poušti odehrává. Snímek Foxtrot zprostředkovává surreálnou armádní zkušenost mladých vojáků a zabývá se tématy viny, ztráty a traumat, která se v izraelské společnosti přenášejí z generace na generaci. To vše originálním vypravěčským způsobem, který je prostoupen citem pro krásu, absurditou a jemný humorem. Pro své protiválečné vyznění vzbudil snímek ve své rodné zemi kontroverze, posléze získal 8 cen izraelské filmové akademie. Byl také oceněn Velkou cenou poroty na festivalu v Benátkách.

Jonathan Feldman hlídá spolu s třemi dalšími mladíky opuštěný checkpoint kdesi v poušti na severu Izraele. Od četby komiksů a poslechu starého rádia je občas vyruší projíždějící ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů

Recenze filmu Foxtrot

  • Recenze Foxtrot na Červený koberec

    Recenze Červený koberec 70

    Foxtrot je trochu zvláštní, ne však špatný film. Zabývá se důležitou tématikou z izraelského prostředí, nekončícími konflikty a pocitem viny, který se v Izraeli přenáší z generace na generaci. Rozhodně jde o kvalitně odvedenou práci. Výtkou může snad jen být to, že děj je poněkud statický, ale i to se zdá, že bylo záměrem tvůrců. Když však dospějeme k závěru, tak zjistíme, že má příběh silnou pointu. Dohromady je Foxtrot nezávislým filmem, který nemusí zaujmout každého, ale určitě si najde svoje publikum.

  • Recenze Foxtrot na iDnes

    Recenze iDnes 65

    Možná jejich syn ve vojenské službě padl, možná ne. Klíčová otázka izraelského filmu Foxtrot, jejž tamní vláda kritizuje a světové festivaly oslavují, tvoří půdorys pro rozehrání komorní studie jedné rodiny.

Trailer k filmu

Související články k filmu Foxtrot

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.