Plakát k filmu: Fantastická žena

Fantastická žena Una Mujer Fantástica

dokina.cz
7,1

Premiéra 9. 11. 2017
USA, Španělsko, Německo, Čile, 2017, 104 min, od 15 let

Žánr:
drama
Režie:
Sebastián Lelio | celý štáb
Hrají:
Luis Gnecco, Aline Küppenheim, Daniela Vega, Francisco Reyes, Nicolás Saavedra, Amparo Noguera | všichni herci

Marina, servírka a zpěvačka, a Orlando, starší muž, se do sebe zamilují a plánují společnou budoucnost. Orlando však náhle onemocní a následně umírá. Coby transžena je Marina nucena bojovat nejen s Orlandovou rodinou, která je přesvědčena, že Marina nese za jeho smrt zodpovědnost, ale i s předsudky svého okolí, jež její sexuální identitu považuje za cosi nenormálního a zvráceného. A především za právo být sama sebou.

Film byl oceněn Stříbrným medvědem na festivalu Berlinale 2017.

Marina, servírka a zpěvačka, a Orlando, starší muž, se do sebe zamilují a plánují společnou budoucnost. Orlando však náhle onemocní a následně umírá. Coby transžena je Marina ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Fantastická žena

 • Recenze Fantastická žena na Total film

  Recenze Total film 70

  Fantastická žena (2017) Je jen na divákovi, kolik empatie postavě Mariny věnuje a jak moc mu svět Fantastické ženy bude díky své optice vzdálený nebo blízký. Jisté ale je, že herečka Daniela Vega ve snímku předvádí emocionálně velmi přesvědčivý výkon a transgenderové téma nepůsobí strojeně už pro své vizuální zpracování, i když vlastně není založeno na žádném překvapivém příběhu. Dá se ale vnímat i jako sonda do současného jihoamerické společnosti.

Trailer k filmu

Související články k filmu Fantastická žena

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Vražda v Orient expresu a odplata mafie

  Filmové premiéry: Vražda v Orient expresu a odplata mafie

  8. 11. 2017 09:59 Řetězec podezírání, vydírání a násilí, záhadná vražda v přepychovém vlaku Orient expresu, dílo pomáhající zažehnout plameny gay revoluce, pátrání po tajemství dávno ztraceného tatínka a servírka bojující s předsudky svého okolí. V tomto týdnu přichází do českých kin 5 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.