Plakát k filmu: Fakjů pane učiteli 2

Fakjů pane učiteli 2 Fack ju Göhte 2

dokina.cz
6,0

Premiéra 29. 10. 2015
Německo, 2015, 115 min, od 12 let

Žánr:
komedie
Režie:
Bora Dagtekin | celý štáb
Hrají:
Elyas M'Barek, Karoline Herfurth, Jella Haase | všichni herci

Být úspěšným lupičem vyžaduje mít pevné nervy. A když jste k tomu i učitelem na střední, potřebujete nervy jako špagáty a vražednou bezohlednost. A přesně díky tomu u školní tabule uspěl bývalý zločinec a současný samozvaný učitel Zeki Müller (Elyas M’Barek) v bláznivé školní komedii Fakjů pane učiteli. A nyní je všemi milovaný kantor Zeki Müller zpět. K jeho smůle jej v pedagogické kariéře čekají i zásadní nepříjemnosti: především ranní vstávání a voprsklí studenti. Prostě a jednoduše mu kariéra učitele připadá mnohem náročnější než jeho dosavadní poněkud trestná činnost. Díky kontaktům z minulosti také přijde ke slušné hromádce kradených diamantů, které rafinovaně ukryje do plyšového medvídka. Jenže jeho tak trochu potrhlá kolegyně Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurth) plyšáka bezelstně věnuje dětské charitě v Thajsku. Souhrou náhod ředitelka školy zoufale shání učitele, který by jel se studenty na školní výlet do zahraničí. Chce, aby její “Goethovo gymnázium” předčilo svého namyšleného konkurenta, “Schillerovo gymnázium”. Obě školy totiž soupeří o uznání ministerstva školství. Zeki se této příležitosti chytí. Vidí v tom šanci, jak získat diamanty z východoasijské země zpátky. Spolu se školním kroužkem ekologie, mezi nimiž nechybí exot Etienne, který z 11% trpí Aspergerovým syndromem, a parta grázlíků z 10. B v čele s Chantal, odcestuje do chudé rybářské vesnice v Thajsku. A tam se všichni tvrdě a nemilosrdně střetnou s učitelem Hauke Wölkim a jeho třídou šprtů a šplhounů ze Schillerova gymnázia. A aby toho na Zekiho nebylo málo, tak se jeho studenti navíc rozhodnou zabránit svému zbožňovanému učiteli, aby našel „své“ diamanty a pověsil učitelování na hřebík. Jak Zeki, který je pořád jednou nohou v podsvětí a druhou ve sborovně, skončí?

Být úspěšným lupičem vyžaduje mít pevné nervy. A když jste k tomu i učitelem na střední, potřebujete nervy jako špagáty a vražednou bezohlednost. A přesně díky tomu u školní ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 168 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 59.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Fakjů pane učiteli 2

 • Recenze Fakjů pane učiteli 2 na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

  Stejná palba jako první díl. Fakjů pane učiteli 2 se náramně povedlo a vrátí vás rovnou mezi Zekiho, jeho partu ubertrotlů a kanonádu humoru, který si zásadně nebere servítky. Pokud někomu nesedla jednička, samozřejmě ruce pryč. Pokud na ní ale nedáte dopustit, budete se i tentokrát prvotřídně bavit.

 • Recenze Fakjů pane učiteli 2 na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Protože první díl měl velký úspěch, druhý díl na sebe nedal dlouho čekat. Učitel/recidivista Zeki se tentokrát vydává s půl tuctem svých studentů do Thajska, kde musí najít nějaké diamanty z loupeže, současně bojovat s výpravou konkurenční (bohatší) školy a současně naučit své žáky, jak být lepšími lidmi a tyhlety blbosti. Narozdíl od prvního dílu se tentokrát většina filmu odehrává v exotickém prostředí mimo jakoukoliv školu a hlavní ženská hrdinka (Zekiho partnerka) se v něm téměř nevyskytuje. Stejně jako většina ostatních učitelů a žáků, protože - nezapomeňte - do Thajska jede jenom těch šest (nebo kolik) "nejulítlejších", tzn. pět idiotů a jeden inteligentní aspergerista. Takže téměř úplně zmizel humor, vycházející z kontrastu škola / recidivista. V tomhle filmu je většina hlavních hrdinů podobně zkažená, takže se jenom předhánějí v tom, kdo koho více nasere a udělá větší pitomost / naschvál / sprosťárnu. Vydržím hodně, ale v tomhle filmu pro teenagery mi hustota výskytu slov "píča" a "kunda" připadala skutečně až příliš vysoká.

 • Recenze Fakjů pane učiteli 2 na iDnes

  Recenze iDnes 40

  Komedie Fakjů pane učiteli 2, která vstupuje do našich kin, může spoléhat na armádu fanoušků prvního dílu. Dostanou opět dávku teenagerské taškařice, zmarněnou špatným a vzhledem k věku cílové skupiny zcela nesmyslným dabingem.

 • Recenze Fakjů pane učiteli 2 na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  Fakjů pane učiteli 2 vzalo to, čím zaujala jednička a tyto vtípky ještě znásobila. Plejádu vulgarismů se snažili tvůrci obrousit citlivou a moralizující linkou, která působí trochu násilně, ale jinak výrazně neruší. Na rozdíl od předvídatelného konce úvodního snímku, tentokrát na nás čeká i nějaké to překvápko. Suma sumárum tu máme nenáročnou zábavnou exkurzi do školních lavic i mezi ně srovnatelnou s první návštěvou Goethova gymnázia.

 • Recenze Fakjů pane učiteli 2 na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  Dva roky stará německá komedie Fakjů pane učiteli se stala slušným hitem (a navíc byla docela dobrá a vtipná), tudíž není divu, že přichází její pokračování. Hlavním hrdinou je opět tvrďácký učitel Zeki, který ale ve skutečnosti není učitel, nýbrž trestaný kriminálník, co se potřeboval dostat na školním pozemku ke schovanému lupu, a nedopatřením se tam stal pedagogem. Vyfasoval nejproblémovější třídu na škole, což se nakonec ukázalo být oboustranně výhodným spojením, neb díky své drsné nátuře a neobvyklému přístupu k výuce si u neukázněných studentů získal respekt, a nakonec se ze všech včetně Zekiho stali lepší lidé a našli své místo v životě, nové přátele, lásku, a tak dále.

 • Recenze Fakjů pane učiteli 2 na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 70

  Samozvaná parta kreténů pořád výborně baví, i když se jedničku překonat nepodařilo.

Trailer k filmu

Související články k filmu Fakjů pane učiteli 2

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Říjnoví herci: velké hvězdy i mladá naděje

  Říjnoví herci: velké hvězdy i mladá naděje

  7. 10. 2015 19:00 Užijte si podzimní nášup! Do projekčních sálů dorazí řada stars, u nichž se charisma snoubí s hereckým uměním. Na řadu přijde slavný hollywoodský veterán i jedna mladá herecká naděje. 

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.