Plakát k filmu: Fair Play

Fair Play Fair Play

dokina.cz
6,8

Premiéra 6. 3. 2014
Česká Republika, Německo, Slovensko, 2014, 100 min, od 12 let

Žánr:
drama
Režie:
Andrea Sedláčková | celý štáb
Hrají:
Judit Bárdos, Eva Josefíková, Roman Luknár, Roman Zach, Taťjana Medvecká, Igor Bareš, Ondřej Novák, Ondřej Malý | všichni herci

Osmdesátá léta v Československu. Mladičká sprinterka Anna (Judit Bárdos) se stává členkou Střediska vrcholového sportu. Její matka (Anna Geislerová) a trenér (Roman Luknár) doufají, že splní kvalifikační limit a postoupí na olympijské hry. Vybočením ze světa tvrdého sportovního drilu je pro Annu pouze milostný vztah s Tomášem (Ondřej Novák).

Anně začnou být bez jejího vědomí podávány anabolické steroidy. Její výkonnost stoupá, objevují se ale rovněž první zdravotní problémy. Anna se o přípravcích dozvídá pravdu, a přestože je v sázce její účast na olympiádě, hodlá dál trénovat bez nich. Její matka však doufá, že Anna účast na olympijských hrách využije k emigraci, a rozhodne se jí anabolika pod rouškou neškodných vitaminů aplikovat tajně.

Osmdesátá léta v Československu. Mladičká sprinterka Anna (Judit Bárdos) se stává členkou Střediska vrcholového sportu. Její matka (Anna Geislerová) a trenér (Roman Luknár) ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 199 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 60.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Fair Play

 • Recenze Fair Play na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Fair Play zobrazuje poměrně sugestivně, že normalizace byla nepěkná doba k životu. Technicky i herecky precizní film ale zároveň zplošťuje oněch nešťastných dvacet let na souboj čistého dobra se zkaženým zlem, což rozhodně není ideální. Jde jen o další zkreslení, i když nepochybně akceptovatelnější než retro pohoda Něžných vln.

 • Recenze Fair Play na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Socialistické Československo, rok 1983. Mladá fešná běžkyně Anna (Judit Bárdosová) trénuje s vidinou, že se bude moci příští rok olympiády v USA. Podporuje jí její matka (Anna Geislerová), která nemá snadný život: Dělá uklízečku, kamarádí se s disidenty a otec Anny před lety emigroval. Pak začne Anna dostávat od klubového lékaře "na příkaz Strany" speciální injekce, které jí sice zvýší sportovní výkonnost, ale současně jí začnou způsobovat nevolnosti, ztrátu menstruace a zvýšené ochlupení po těle. Kromě toho se zamiluje do fešného undergroundového muzikanta a začíná se rýsovat možnost, že by mohla i s maminkou časem emigrovat... Nový česko - slovenský film Andrey Sedláčkové se snaží poukázat na dlouho zamlčovaný systematický doping mezi komunistickými sportovci a současně nám předložit osobní drama matky a dcery, které mají především jedna druhou.

 • Recenze Fair Play na iDnes

  Recenze iDnes 70

  Podle vlastního scénáře natočila Andrea Sedláčková svůj dosud nejlepší snímek. Jmenuje se Fair Play, role matky s dcerou v něm hrají Aňa Geislerová a Judit Bárdosová a odhaluje sportovní zákulisí 80. let.

 • Recenze Fair Play na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 70

  Ústřední píseň od Miro Žbirky skutečně zapůsobí, ale napadá mne otázka, jestli se povedlo přiblížit Annin vlastní svět. Jistě, dívčina touží po sportovním úspěchu a setkání s otcem, ovšem v cuku letu je redukována na oběť společenského pokusu na lidech. Kromě cvičiště se budeme nesčetněkrát s železnou pravidelností vracet na lékařské kontroly, takže dívce zbude z osobního života prakticky jen randění s mladým Tomášem (Ondřej Novák), značně opomenutelným aktérem, o němž toho víme úplně nejméně.

Trailer k filmu

Související články k filmu Fair Play

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nádherná Eva Josefíková slaví narozeniny! Provedeme vás její tvorbou

  Nádherná Eva Josefíková slaví narozeniny! Provedeme vás její tvorbou

  3. 2. 2017 10:00 Eva Josefíková je česká herečka, která dnes slaví svoje 27. Narozeniny. Divadlu se začala věnovat již v roce 1999, jako žákyně literárně-dramatického kroužku. V posledních letech se objevila v mnoha českých komediálních filmech a vyzkoušela si také role princezen, které ji zajisté sednou. Pojďme se podívat na dosavadní filmovou tvorbu této mladé talentované herečky.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.