Plakát k filmu: E.T. - Mimozemšťan

E.T. - Mimozemšťan E.T. the Extra-Terrestrial

dokina.cz
8,4

USA, 1982, 115 min

Žánr:
dobrodružný, rodinný, drama, sci-fi, fantasy
Režie:
Steven Spielberg | celý štáb
Hrají:
Dee Wallace-Stone, Thomas Henry, Peter Coyote, Robert MacNaughton, Drew Barrymore, K.C. Martel | všichni herci

Nedaleko předměstí Los Angeles přistála kosmická loď mimozemšťanů. Podivné postavičky se rozešly sbírat vzorky do okolí a jen jedna z nich se dostala až na kraj lesa. Okouzlena světly velkoměsta zapomněla na své poslání. Proto se nedostala včas na palubu a uvízla na naší planetě. Úkryt nalezl mimozemšťan v kůlně nejbližšího domu a tady ho objevil desetiletý Elliot, který ho představil i svým sourozencům.

Stali se z nich kamarádi, ale tomu malému, kterému děti začaly říkat E.T., se strašně stýská po domově a chce stůj co stůj s těmi "svými" navázat spojení. Nezdaří se a E.T. se rozstoná. V té době už je jeho úkryt vypátrán a nemocný mimozemšťánek se ocitne v rukou vědců. Z hodiny na hodinu chřadne až přístroje konstatují jeho smrt. Jen Elliotovi dá najevo, že tomu tak není a že se mu podařilo navázat kontakt s domovem. Dětem se podaří svého kamaráda ze vzdálené planety zachránit.

Nedaleko předměstí Los Angeles přistála kosmická loď mimozemšťanů. Podivné postavičky se rozešly sbírat vzorky do okolí a jen jedna z nich se dostala až na kraj lesa. Okouzlena ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 901 hlasů
 • -

Související články k filmu E.T. - Mimozemšťan

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 7 filmů, které jsou lepší díky přetáčkám na poslední chvíli

  7 filmů, které jsou lepší díky přetáčkám na poslední chvíli

  12. 6. 2019 09:30 Do kin vstoupili poslední X-Meni pod hlavičkou studia 20th Century Fox. Problematickou produkci se přetáčkami povedlo jakž takž zachránit. Je to spíše náhoda nebo pravidlo?

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 4 filmy zakázané pro komické důvody

  4 filmy zakázané pro komické důvody

  13. 7. 2017 11:00 Vyvrcholení moderní „opičí trilogie“ bude tento čtvrtek 13. 7. završeno filmem Válka o planetu opic. K lidem tradičně poněkud negativní sága u některých dnešních diváků vyvolává i mírnější kontroverzi – to však není žádná novinka. I mnohé filmy minulosti se dočkaly v různých zemích zákazu, často kvůli těm nejdivnějším důvodům!

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Před 30 lety měl premiéru filmový trhák E. T. - Mimozemšťan

  Před 30 lety měl premiéru filmový trhák E. T. - Mimozemšťan

  11. 6. 2012 08:03 Jeden z nejslavnějších filmů všech dob o malém a bezbranném "ufounkovi" s názvem E. T. - Mimozemšťan se poprvé na plátnech kin objevil před 30 lety, 11. června 1982.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.