Plakát k filmu: Dvojitý milenec

Dvojitý milenec L'amant double

dokina.cz
6,7

Premiéra 13. 7. 2017
Francie, Belgie, 2017, 107 min

Žánr:
thriller, drama
Režie:
François Ozon | celý štáb
Hrají:
Marine Vacth, Jérémie Renier, Jacqueline Bisset | všichni herci

Chloé, mladá křehká žena se sklony k depresím, začne docházet na psychoterapii a bezhlavě se zamiluje do svého psychologa Paula. Poté, co se milenci sestěhují, začne Chloé zjišťovat, že v Paulově minulosti něco nehraje, až objeví existenci jeho jednovaječného dvojčete. Proč Paul přede všemi skrývá, že má bratra? Jaké dávné tajemství je spojuje a rozděluje? A jde skutečně o dvojče, nebo jen o promyšlenou lež, kterou se Paul snaží zakrýt druhý život svého temnějšího já? Erotikou prosycený thriller z tvůrčí dílny zkušeného francouzského režiséra Françoise Ozona je promyšlenou filmařskou poctou legendárním snímkům jako Rosemary má děťátko, Příliš dokonalá podoba nebo Základní instinkt.

Chloé, mladá křehká žena se sklony k depresím, začne docházet na psychoterapii a bezhlavě se zamiluje do svého psychologa Paula. Poté, co se milenci sestěhují, začne Chloé ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Dvojitý milenec

 • Recenze Dvojitý milenec na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Dvojitý milenec je jedna z perel karlovarského festivalu, která stojí za zhlédnutí. Erotické drama působí i přes náročně zpracovatelné téma přirozeně a velmi snadno vtáhne diváka do děje. Potěší milovníky nepředvídatelných konců a milovníky záhad, které jsou reálnější, než se nám může zdát. I přes náročnější a chaotické zakončení mu nelze odepřít titul jednoho z nejzdařilejších filmařských počinů letošního roku. Stojí za to, dát mu šanci. Klidně dvojitou.

 • Recenze Dvojitý milenec na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 70

  Pětadvacetiletá Chloé je komplikovaná křehká žena se spoustou mindráků a psychických i fyzických problémů, z nichž nejpalčivější je neustupující bolest břicha, s níž si doktoři nevědí rady. V domnění, že může jít o důsledek něčeho v podvědomí, se rozhodne bolest konzultovat s psychiatrem Paulem. Po několika sezeních se do sebe oba zamilují a následně spolu začnou žít. Po nějaké době ale Chloé zjistí, že Paul před ní zatajil existenci svého bratra-dvojčete, též psychiatra. Tajně se k němu objedná, zjistí, že je dravější a vášnivější než Paul, a udělá z něj svého milence. Ukáže se však, že onen muž se stává postupně až příliš drsným a temným, a že skrývá děsivé tajemství i důvod, proč se o něm Paul raději nezmiňoval…

Trailer k filmu

Související články k filmu Dvojitý milenec

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Epická bitva o Zemi a vysloužilý playboy

  Filmové premiéry: Epická bitva o Zemi a vysloužilý playboy

  12. 7. 2017 10:00 Epická bitva mezi lidskou armádou a rozrůstajícím se společenstvím opic, izolovaná dívčí internátní škola, zrezlý playboy za zenitem, filmový portrét autentického českého muže z Prostějova, nadějně se rozvíjející vztah narušený záhadnou nemocí, experimenty šestnáctileté dívky a záhadné tajemství erotikou prosyceného thrilleru Dvojitý milenec. Tento týden přináší českým divákům 7 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.