Plakát k filmu: Dvě nevěsty a jedna svatba

Hříšný tanec Dirty Dancing

dokina.cz
7,0

USA, 1987, 97 min

Žánr:
drama, romantický, hudební
Režie:
Emile Ardolino, Tomáš Svoboda | celý štáb
Hrají:
Patrick Swayze, Anna Polívková, Jennifer Grey, Jakub Gottwald, Cynthia Rhodes, Ester Geislerová, Eva Holubová, Bohumil Klepl, Marcela Nohýnková | všichni herci

Píše se rok 1963. Beatles v USA ještě nejsou známí a diskotékám kralují latinsko-americké tance. Do letoviska horského hotelu přijíždí na prázdninový pobyt 17-tiletá Frances (Jennifer Grey), všemi přezdívaná Baby, se sestrou Lisou a s rodiči. V hotelu se vyučují klasické tance, či tance z Latinské Ameriky, ale personál vyznává nejraději úplně jiný druh tance - tzv. dirty dancing (hříšný tanec). Baby sa seznámí s tanečním instruktorem Johnnym Patrick Swayze a prožije nejen svou první lásku, ale i proměnu z „ošklivého káčátka“ na sebevědomou mladou ženu.

Film byl natočen podle skutečného příběhu autorky předlohy - Eleanor Bergstein

Píše se rok 1963. Beatles v USA ještě nejsou známí a diskotékám kralují latinsko-americké tance. Do letoviska horského hotelu přijíždí na prázdninový pobyt 17-tiletá Frances ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1830 hlasů
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 102.20 CZK 204.66 CZK Přehrát online

Trailer k filmu

Související články k filmu Dvě nevěsty a jedna svatba

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Patrick Swayze by v tomto týdnu slavil narozeniny! Připomeňme si jeho role!

  Patrick Swayze by v tomto týdnu slavil narozeniny! Připomeňme si jeho role!

  19. 8. 2016 10:24 Patrick Swayze, americký herec a tanečník, který by se v tomto týdnu dožil 64. let, pocházel z umělecké rodiny. Díky své matce (profesionální tanečnici a choreografce) tancoval od útlého dětství a studoval na baletních školách v New Yorku. Profesionálně začal tančit v zájezdovém divadle Disney on Parade, posléze pracoval na newyorské Broadwayi a začal vystupovat v amerických televizních seriálech. Mezi největší světové herecké hvězdy jej vynesl film Hříšný tanec z roku 1987. Připomeňme si také některé z jeho dalších snímků.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Vybrali jsme pro vás 5 nejlepších tanečních filmů

  Vybrali jsme pro vás 5 nejlepších tanečních filmů

  25. 8. 2014 22:00 Milovníci tance, optimálně sledovaného z bezpečného pohodlí sedačky, se tento týden dočkají už pátého dílu série Let's Dance (v originále překvapivě pojmenované Step Up) jménem All In. V současné době nejúspěšnější filmová série zabývající se hudbou a tancem tak definitivně potvrzuje svůj status veleúspěšné značky, a to ač ji jedním dechem škarohlídi přisuzují triviální zápletku, naivitu i horší přívlastky. 

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.