Plakát k filmu: Důvěrný nepřítel

Důvěrný nepřítel Dôverný nepriateľ

dokina.cz
4,6

Premiéra 30. 8. 2018
Česká Republika, Slovensko, 2018, 110 min

Žánr:
thriller, sci-fi
Režie:
Karel Janák | celý štáb
Hrají:
Romana Goščíková, Roman Luknár, Gabriela Marcinková, Vojtěch Dyk, Pavel Rímský, Zuzana Porubjaková | všichni herci

Andrej (Vojtěch Dyk) pracuje jako programátor u nadnárodní firmy, která se zabývá vývojem tzv. inteligentního domu, který má znamenat revoluci v bydlení. Dům je ovládaný pouhým hlasem a má obyvatelům zajišťovat maximální luxus i stoprocentní bezpečnost. Andrej je pověřen finalizací projektu. Spolu se svojí čerstvou manželkou, ambiciózní sochařkou Zuzanou (Gabriela Marcinková), se nastěhují do funkčního prototypu, luxusního domu ze skla a kamene uprostřed nádherné přírody. To, co se ze začátku jevilo jako pohádka, se však pomalu ale jistě mění v noční můru.

Andrej (Vojtěch Dyk) pracuje jako programátor u nadnárodní firmy, která se zabývá vývojem tzv. inteligentního domu, který má znamenat revoluci v bydlení. Dům je ovládaný pouhým ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 9 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Důvěrný nepřítel

 • Recenze Důvěrný nepřítel na fffilm

  Recenze fffilm 10

  Mladá Zuzana (Gabriela Marcinková) je nadějná sochařka. Chodí s programátorem Andrejem (Vojtěch Dyk) a nelíbí se jí, že se jí málo věnuje a tráví dlouhou dobu programováním pro svou firmu, daleko od Zuzany (ona je pravděpodobně v Bratislavě, on pravděpodobně v Praze, ale o tom až za chvíli). Pak dostane Andrej od svého šéfa nabídku, která se neodmítá: Andej i Zuzana budou nějakou dobu bydlet na samotě v hyperluxusním domě, který je kompletně ovládán umělou inteligencí (kterou pojmenují Alfréd), naprogramovanou Andrejovou firmou. Budou zde provádět jakýsi beta testing této A.I. předtím než bude její existence odhalena bohatým klientům a zbytku veřejnosti. Alfréd se nejdříve se Zuzanou rozumně baví (Andrej je pořád většinu času pryč), ale postupně se začne chovat nějak divně . A co ten soused (jediný široko daleko) dole v chatě? Ten se taky chová nějak divně ... Důvěrný nepřítel je česko-slovenský hardcore kyberthriller "od tvůrců filmů Snowboarďáci a Rafťáci" (což je nejen objektivní pravda, ale také doslovný citát z oficiálního plakátu, tedy součást propagace, nikoliv můj výsměch). A kupodivu, výsledek dopadl přibližně tak, jak byste očekávali, že by mohl dopadnout hardcore kyberthriller od tvůrců Snowboarďáků a Rafťáků . To znamená neuvěřitelně strašlivě a nepodařeně, a v některých okamžicích hodně (nechtěně) vtipně. Bohužel, nechtěná vtipnost tohoto filmu není dostatečně intenzivní na to, abyste měli důvod na něj chodit. Většina filmu je jen nudná. Naštěstí vám ale mohu celý film podrobně odvyprávět, takže do kina nemusíte chodit:

 • Recenze Důvěrný nepřítel na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Jedna chybná úvaha na počátku může změnit výsledek od základu. Námět filmu Důvěrný nepřítel počítal s komedií, režisér Karel Janák se rozhodl pro vážný thriller – a tím si podřezal větev.

 • Recenze Důvěrný nepřítel na Total film

  Recenze Total film 30

  Důvěrný nepřítel (2018) Janákův Důvěrný nepřítel se ve výsledku nedá brát vážně, i když je tak ambiciózně míněn. Postavy jsou primitivně schématizované. Příběh stojí na nelogickém chování postav bez reálného vědomí času. Události se tu na sebe nesmyslně nabalují, aby se zvýšila dramatičnost příběhu. Úplný závěr filmu usiluje o přehodnocení postoje diváka k moderním technologiím, což asi není žádné překvapení. Andrej a Zuzana jsou v něm prezentováni jako šťastný skromný pár spjatý s přírodou. A tak mé doporučení tentokrát zní: návštěvu kina si rozhodně ušetřete. Ostatně pokud jste dočetli až sem, už se vám vlastně ani nevyplatí.

 • Recenze Důvěrný nepřítel na MovieZone

  Recenze MovieZone 40

  Mladý pár se nastěhuje do domu budoucnosti, který permanentně sleduje svoje obyvatele a plním jim veškerá přání. Brzy se ale ukáže, že to není zrovna bezpečné zařízení. A půjde o krk. Karel Janák natočil vizuálně zábavný film s hodně fajn Gabrielou Marcinkovou, bohužel mu ale podráží nohy hloupý příběh a neskutečně pitomé a nelogické zvraty.

Trailer k filmu

Související články k filmu Důvěrný nepřítel

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Na co jít DOKINA: Dopřejte si Upgrade a poznejte Důvěrného nepřítele

  Na co jít DOKINA: Dopřejte si Upgrade a poznejte Důvěrného nepřítele

  31. 8. 2018 09:00 Nemáte čas zdlouhavě studovat programy kin a recenze? Máme pro vás řešení v podobě krátkého pořadu, který vám v několika minutách poradí, co s načatým víkendem.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Bydlení pod drobnohledem a načipování v touze po pomstě

  Filmové premiéry: Bydlení pod drobnohledem a načipování v touze po pomstě

  27. 8. 2018 13:08 Z revolučního bydlení noční můra, experimentální zařízení nabízející technologická vylepšení, svatební setkání dvojice věčně nepříjemných a nabručených samotářů, velkolepé dobrodružství z doby před 20 tisíci lety, a ptačí dobrodružství v animáku nejen pro děti. V tomto týdnu přichází do českých kin 5 filmových premiér a obraz útěku dvou českých mladíků z transportu smrti v celovečerním debutu Jana Němce z roku 1964.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.