Plakát k filmu: Dunkerk

Dunkerk Dunkirk

dokina.cz
8,5

Premiéra 20. 7. 2017
USA, Francie, Velká Británie, 2017, 106 min, od 12 let

Žánr:
akční, historický, drama, válečný
Režie:
Christopher Nolan | celý štáb
Hrají:
Fionn Whitehead, Damien Bonnard, Aneurin Barnard, Lee Armstrong, James Bloor, Lee Armstrong | všichni herci

Očekávané válečné drama vizionáře Christophera Nolana vychází z událostí evakuace obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků z pláží severofrancouzského Dunkerku na jaře 1940. Ve filmu se objeví herecké hvězdy Tom Hardy, Cillian Murphy či Kenneth Branagh.

Očekávané válečné drama vizionáře Christophera Nolana vychází z událostí evakuace obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků z pláží severofrancouzského Dunkerku na ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 54 hlasů

Recenze filmu Dunkerk

 • Recenze Dunkerk na MovieZone

  Recenze MovieZone 90

 • Recenze Dunkerk na fffilm

  Recenze fffilm 90

  Christopher Nolan natočil svou verzi bitvy u Dunkerku , tedy celovečerní remake tohoto pětiminutového záběru Joea Wrighta . Je to vlastně jeho první film ukotvený zcela v realitě. Ale i tentokrát se rozhodl být průkopníkem a natočit válečný film jinak . Ve filmu se sice objeví pár slavných herců (Tom Hardy, Cillian Murphy, Kenneth Branagh, Mark Rylance), ale žádný z nich se nedá označit za "hlavního hrdinu". Všichni tři hrají nějakou roli v úsilí 400,000 vojáků o útěk z Dunkerku zpět do Anglie. Nebýt jich, bylo by pravděpodobně o něco více mrtvých. Ale nikdo z nich bitvu nerozhodl a rozhodnout nemohl. Tohle není ten druh filmu...

 • Recenze Dunkerk na iDnes

  Recenze iDnes 80

  Pustá ulice vylidněného města, zbylých pár kapek vody ve staré hadici, závěj letáků s výzvou Vzdejte se – a náhlá střelba nutící bezhlavě běžet a běžet, kam až to jde. Jenže útěk zastaví moře. Tak začíná Dunkerk, válečný film hodný potlesku.

 • Recenze Dunkerk na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 90

  Dunkerk nabízí neobvyklou podívanou inspirovanou skutečnými událostmi. Je až skoro neuvěřitelné, že se něco takového doopravdy odehrálo. I když si ze začátku můžeme říkat, co to je sakra za film a můžeme se z něj cítit lehce nesví, tak postupem času tomuto dílu propadneme a naprosto se ponoříme do příběhu, ve kterém se pořád něco děje. Postavy se ani na chvíli nezastavují a stejně jako ony, nemáme čas si na chvíli oddechnout, protože vzápětí přichází další rána. I výkony všech herců jsou neúprosné, skrze jejich postavy pociťujeme všechno, co zažívají. Důležitý je i formát, ve kterém je film natočen, roztřesené záběry dodávají na celkové autentičnosti snímku. Posledním článkem doplňujícím výsledný dojem je hudební doprovod, který hrubě útočí na lidské smysly. A Zimmer tak opět dokazuje, že je nekorunovaným králem filmových skladatelů. Nolan připravil strhující filmový zážitek, který však nemusí být stravitelný pro každého, i to je nutno podotknout.

 • Recenze Dunkerk na Total film

  Recenze Total film 85

  Dunkerk (2017) Dunkerk je neuvěřitelným audiovizuálním zážitkem, který vás na začátku pohltí a vyplivne až na břehu Anglie. Intenzita a styl vyprávění je v hollywoodských blockbusterech nevídaný, stejně jako obraz a soundtrack. Jedinou výtkou tak zůstává netečnost k postavám, která je však zjevným autorským záměrem. O některé pocity vás tak Dunkerk ochudí, ale nové vyvolá. Nolanův autorský projekt, který nemá v poslední době konkurenci.

 • Recenze Dunkerk na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 90

  Christopher Nolan, tvůrce Inception a Temného rytíře, natočil válečné drama, které vystavěl kolem skutečné historické události, k níž došlo na přelomu května a června roku 1940 na francouzském pobřeží, konkrétně v Dunkerku. Tam se tehdy ocitlo zhruba 400 000 vojáků anglické a spojenecké armády v německém obklíčení, takže bylo potřeba celou oblast evakuovat do Anglie. Leč lodě, které připlouvaly přes kanál La Manche vojáky nakládat, byly pravidelně potápěny německými bombardéry a ponorkovými torpédy…

Související články k filmu Dunkerk

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 8 největších letošních oscarových kandidátů

  8 největších letošních oscarových kandidátů

  29. 1. 2018 16:13 Sezóna cen je v plném proudu! Poznejte nejlepší filmy uplynulého roku s tím, jakou mají šanci na nejprestižnějších filmových oceněních.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Dunkerk - dojmy z filmu

  Dunkerk - dojmy z filmu

  20. 7. 2017 12:15 Tam kde jiní vytahují střeva, vystačí si Nolan s pocitem úzkosti, bezmoci a prosté snahy o přežití. Dunkerk je natolik jiný, že klasický koncept hlavního hrdiny a jasně definovaného záporné postavy hází z okna stejně jako celý boj dobra se zlem. V Dunkerku nejde o jednoho vojáka a jeho boj s nepřítelem. Jde o přežití.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Evakuace vojáků z pláží Dunkerku a velké ptačí dobrodružství

  Filmové premiéry: Evakuace vojáků z pláží Dunkerku a velké ptačí dobrodružství

  19. 7. 2017 10:00 Evakuace vojáků z pláží severofrancouzského Dunkerku, boj o budoucnost vesmíru, velkolepé čapí dobrodružství a nehoda trojice mladých surfařů. Tento týden přináší 4 filmové premiéry.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.