Plakát k filmu: Dumbo

Dumbo Dumbo

dokina.cz
5,8

Premiéra 28. 3. 2019
USA, 2019, 130 min

Žánr:
dobrodružný, rodinný
Režie:
Tim Burton | celý štáb
Hrají:
Eva Green, Colin Farrell, Michael Keaton, Danny DeVito, Sharon Rooney, Alan Arkin | všichni herci

Majitel cirkusu Max Medici (Danny DeVito) pověřuje bývalou hvězdu Holta Farriera (Colin Farrell) a jeho děti Milly (Nico Parker) a Joe (Finley Hobbins), aby se starali o novorozeného slona, jehož nadměrné uši jsou k smíchu publiku ve slávě upadajícím cirkuse. Ale poté, co se zjistí, že Dumbo umí létat, zažívá cirkus neuvěřitelný návrat. Zároveň se o Dumba velmi zajímá podnikatel V.A. Vandevere (Michael Keaton), který angažuje „podivného tlustokožce“ pro svůj nejnovější zábavní podnik Dreamland. Dumbo stoupá na vrchol slávy díky společným vystoupením s okouzlující a okázalou královnou vzduchu Colette Marchantovou (Eva Green). Záhy však Holt Farrier zjišťuje, že pod nablýskaným povrchem zábavního podniku Dreamland, se skrývá nejedno temné tajemství.

Tímto snímkem Disney dál rozšiřuje řadu hraných filmů s oblíbeným klasickým příběhem, kde být jiný, než ostatní je vlastně výhodou a darem, který ctí silná rodinná pouta a kde sny létají.

Majitel cirkusu Max Medici (Danny DeVito) pověřuje bývalou hvězdu Holta Farriera (Colin Farrell) a jeho děti Milly (Nico Parker) a Joe (Finley Hobbins), aby se starali o ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů

Recenze filmu Dumbo

 • Recenze Dumbo na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Rok 1919. V nepříliš prosperujícím cirkuse (který vede Danny DeVito) se narodí slůně s příliš velkýma ušima. Nejdřív se mu všichni smějí a pojmenují ho Dumbo, ale pak se ukáže, že s pomocí těch uší může létat! To zaujme newyorského milionáře (Michael Keaton), který koupí celý cirkus a chce Dumba předvádět ve svém supermoderním (na tehdejší dobu) zábavním parku Dreamland. Ústřední zápletka pak spočívá v tom, že se hodní lidé (skoro všichni kromě Keatona) snaží zachránit nejen Dumba, ale také jeho mámu. V roce 1941 natočil Disney animovaný film Dumbo . Byl dlouhý kousek přes hodinu a neměl nic společného s tímto novým filmem. S výjimkou toho, že se v něm také vyskytovalo slůně s ušima a že také létalo. Příběh původního Dumba se odehrával především mezi mluvícími zvířaty. Příběh nového Dumba se odehrává především mezi lidmi (žádné zvíře v něm nemluví a ani to nevypadá, že by mělo nějak extra velikou inteligenci). Hlavními hrdiny filmu jsou lidé (kterých je hodně). Nový film má dvě hodiny a jeho zápletka je diametrálně odlišná (v původním filmu začne Dumbo létat až úplně na konci, v nové verzi už ve čtvrtině filmu).

 • Recenze Dumbo na iDnes

  Recenze iDnes 65

  Leccos je v hrané verzi jinak než v animované disneyovce, ale prvotní zázrak trvá: ušaté slůně Dumbo znovu vzlétne. Jenom o trochu více straší, jak je u režiséra Tima Burtona zvykem.

 • Recenze Dumbo na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 50

  Disneyho animovaný Dumbo z roku 1941 je bajkou o slůněti narozeném v cirkusu, které má obrovské uši, kvůli nimž se mu všichni smějí. Pak ale zjistí, že když bude těma ušima dost mávat, dokáže létat, načež se z něj stane světoznámá cirkusová hvězda. Zkrátka je to jednoduchý příběh o sebedůvěře a o tom, že když se od ostatních v něčem lišíte, nemusíte se za to stydět, protože ty odlišnosti vás činí výjimečnými. Z dospělého hlediska pak jde zejména o kritiku šikany, v níž nechybí opilecké halucinace či dobové odkazy na afroamerickou komunitu a na Disneyho nespokojené zaměstnance.

Související články k filmu Dumbo

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.