Plakát k filmu: Druhá strana naděje

Druhá strana naděje Toivon tuolla puolen

dokina.cz
7,2

Premiéra 27. 7. 2017
Finsko, 2017, 98 min

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Aki Kaurismaki | celý štáb
Hrají:
Ville Virtanen, Dome Karukoski, Tommi Korpela, Kati Outinen, Sakari Kuosmanen, Niroz Haji | všichni herci

Stárnoucí podomní obchodník s košilemi Wikström dělá velké rozhodnutí: opustit svoji ženu alkoholičku i uvadající živnost. Po epizodní kariéře pokerového hráče zakoupí nevýdělečnou restauraci na zapomenutém helsinském dvorku. Brzy se ukáže, že nepřístupná slupka málomluvného hrdiny skrývá veliké srdce – to když Wikström nabídne práci o poznání mladšímu muži, který se dílem osudu nachází ve zdánlivě bezvýchodné situaci. Jak bývá u filmů Akiho Kaurismäkiho zvykem, lidskost, přátelství a smysl pro humor probleskují ponurostí a dodávají této hořkosladké komedii příchuť optimismu. Film Druhá strana naděje byl na letošním Berlinale oceněn Stříbrným medvědem za nejlepší režii.

Stárnoucí podomní obchodník s košilemi Wikström dělá velké rozhodnutí: opustit svoji ženu alkoholičku i uvadající živnost. Po epizodní kariéře pokerového hráče zakoupí ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 5 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 59.00 CZK Přehrát online
Přehrát online

Recenze filmu Druhá strana naděje

 • Recenze Druhá strana naděje na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

  Aki Kaurismäki po delší odmlce přináší vyvážený mix smutného sociálního dramatu a groteskní komedie. Pomrkává na fanoušky svými typickými trademarky a ukazuje, že ani na začátku sedmé dekády života nepatří do starého železa.

 • Recenze Druhá strana naděje na iDnes

  Recenze iDnes 65

  Berlínského Stříbrného medvěda za nejlepší režii si Druhá strana naděje zaslouží, Aki Kaurismäki prostě vypráví kouzelně. Ale jeho scénář, idealizovaná pohádka o hodných uprchlících, už tak jednoznačné nadšení nevzbuzuje.

Trailer k filmu

Související články k filmu Druhá strana naděje

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.