Plakát k filmu: Drive

Drive Drive

dokina.cz
7,9

Premiéra 15. 9. 2011
USA, 2011, 100 min

Žánr:
thriller, drama, kriminální
Režie:
Nicolas Winding Refn | celý štáb
Hrají:
Ryan Gosling, Christian Cage, Chris Smith, Carey Mulligan, Bryan Cranston, Albert Brooks | všichni herci

Říkají mu Řidič. Přes den je filmovým kaskadérem, po nocích si přivydělává jako nájemný řidič zločineckých gangů. Nezajímá ho o jakou práci ten večer zrovna jde, řítí se nocí s policejními vozy v zádech. Shannon je Řidičovým učitelem i manažerem, který se ho snaží dohazovat filmovým režisérům i zlodějům, kteří za něj jsou ochotni dobře zaplatit. Shannon má v plánu koupi vozu, ve kterém by se Řidič mohl zúčastnit profesionálních závodů. Navrhne, aby se investorem stal Bernie Rose, místní boháč s pochybnými zdroji příjmů.

Samotářskému a ze svého dvojího života značně rozpolcenému Řidiči zcela změní život náhodné setkání se sousedkou Irene, se kterou tráví stále více času. Vše se však změní když je z vězění propuštěn Irenin manžel Standard. Řidič se s ním domluví na poslední loupeži, která Standardovi umožnit splatit dluh, kvůli kterému ho vydírají gangsteři. Ukáže se však, že šlo o nastraženou past. Vše se začíná komplikovat a aby Řidič ochránil sebe i Irene, musí udělat to, co umí nejlépe – řádně šlápnout na plyn.

Říkají mu Řidič. Přes den je filmovým kaskadérem, po nocích si přivydělává jako nájemný řidič zločineckých gangů. Nezajímá ho o jakou práci ten večer zrovna jde, řítí se nocí s ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 78 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 101.98 CZK 204.22 CZK Přehrát online

Recenze filmu Drive

 • Recenze Drive na MovieZone

  Recenze MovieZone 90

  Ryan Gosling je řidič. Má nabušenou káru, milou sousedku a kladivo, se kterým bude možná muset vyřešit spoustu problémů. Nicholas Winding Refn natočil jeden z nejúchvatnějších filmů letošního roku, který není snadné hodit mezi ostatní akčňáky. Svým atmosférickým pojetím totiž trhá na kusy jejich případnou adrenalinovost a ještě u toho stíhá servírovat řadu nezapomenutelných scén. Není to film pro každého. Pokud si k němu ale najdete cestu, připravte si zatraceně vysoké hodnocení.

 • Recenze Drive na fffilm

  Recenze fffilm 70

  "Řidič" beze jména (Ryan Gosling) oficiálně pracuje v autodílně a jako kaskadér. Méně oficiálně si se svým autem vydělává při loupežích a jiných zločinech. Pak se ale tento osamělý zakouká do své sousedky (Carey Mulliganová), skamarádí se s jejím synem a posléze i s manželem. A to je chyba, protože manžel je zapleten s podsvětím a vznikne problém s tím, že hlavní hrdina je s podsvětím zapleten také, ale trochu jinak... Režisér Nicolas WInding Refn si mě získal svým filmem Bronson . Jeho nejnovější snímek je podobně stylový, hypnotický, ironický a brutální. Je přesně na té příjemné hranici, kdy už se může líbit fanouškům Wenderse nebo Soderberga, ale přitom se ještě pořád líbí mně. :) Především bych měl upozornit, že film rozhodně není akční záležitost ani kriminálka. Vzhledem k povolání hlavního hrdiny je docela důležitá informace, že se v celém filmu dočkáme celkem JEDNÉ automobilové honičky (OK, jedné a půl) a pár výstřelů. Refn má veškeré audiovizuální detaily zvládnuté do nejmenší detailů a dosahuje v tomto ohledu perfekcionalismu Finchera. To, co by mohlo být u jiných režisérů pokládáno za selhání a divný úlet (například podivně nevhodný retro-disco hudební doprovod, nebo hnusný růžový gay font v úvodních titulcích) - to je u Refna pečlivá volba a přesně definovaný střípek bizarní mozaiky. Herecký výkon Ryana Goslinga je pro film naprosto zásadní, protože víceméně nesleze z plátna a všichni ostatní mu maximálně přihrávají. Jeho postava je patřičně enigmatická, tušíme v ní něco dřímajícího démonického, a současně si z toho režisér tak trošku (ale opradu jen trošku) dělá srandu, což začne být (podobně jako v Bronsonovi ) pro diváka dost zajímavý feeling ve chvíli, kdy ty dřímající věci vybublají na povrch a dojde k pár velmi brutálním scénám. Úplně nadšený ale z filmu nejsem. Především proto, že poučen Bronsonem a první polovinou Drive jsem docela přesně odhadl, kam a především JAKÝM STYLEM se to celé bude ubírat. Refn evidentně má podobně úchylné dramatické cítění jako já, je to úžasný profesionál a asi bych si s ním dobře pokecal. Ale je mi líto, Drive mě prostě příliš "nedostal" a ani nepřekvapil. Obdivoval jsem režisérské a herecké výkony, ale necítil jsem nic k postavám, které jsem na plátně viděl. Byl bych dost nerad, kdyby Refn teď natáčel filmy pořád stejným stylem a zaškatulkoval by se. Sice by v té škatulce byl sám (podobně jako Quentin Tarantino nebo Wes Anderson), ale přece jen by mě to tolik nebavilo.

Související články k filmu Drive

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 7 soundtracků lepších než samotný film

  7 soundtracků lepších než samotný film

  12. 5. 2016 10:48 V neděli si v Praze zahrál slavný skladatel filmových soundtracků Hanz Zimmer. Zpozornět by však neměli jenom jeho příznivci - síla hudební stopy ve filmech je totiž tak mocná, že mnohdy výrazně vylepšila jinak průměrný biják. Na šestici relativně moderních filmů to je vidět nejlépe.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Ryan Gosling: Podívejte se, jak se musí nutit do konzumace cereálií

  Ryan Gosling: Podívejte se, jak se musí nutit do konzumace cereálií

  13. 5. 2013 16:00 Ryan je sice sexy svalovec, který dbá na svou kondici a správné stravování, ale to ještě neznamená, že mu zdravá výživa chutná.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Drive

  Drive

  7. 9. 2011 13:50 Řidič (Ryan Gosling) je občanským povoláním kaskadér, který si po nocích přivydělává vyřizováním ne zcela legálních zakázek. Ať už je ale důvod jakýkoliv, za volantem je Řidiči vždy nejlépe.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.