Plakát k filmu: Dřív než půjdu spát

Dřív než půjdu spát Before I Go to Sleep

dokina.cz
5,3

Premiéra 18. 9. 2014
USA, Anglie, Francie, Švédsko, 2014, 92 min, od 15 let

Žánr:
thriller, drama, mystery
Režie:
Rowan Joffe | celý štáb
Hrají:
Nicole Kidman, Colin Firth, Mark Strong, Ben Crompton, Deborah Rosan, Anne-Marie Duff | všichni herci

Strhující thriller v produkci Ridleyho Scotta, v hlavních rolích s Nicole Kidman a Colinem Firthem. Vzpomínky: právě ty definují, kým jsme. Bez paměti člověk přestává existovat. A právě takto žije Christine (Nicole Kidman) která po autonehodě ztrácí paměť pokaždé, když večer usne. Každý nový den je tak pro ni první a zároveň poslední. Její manžel Ben (Colin Firth) jí každé ráno trpělivě vypráví její vlastní život a obětavě se o ni stará. Stejně tak psychiatr doktor Nash s jehož asistencí si Christine natáčí video deník a snaží se vzpomenout na události, které předcházely jejímu zranění. Tyto záznamy však Christine jednoho dne prozradí: Nikomu nevěř! Ale, lze se však vůbec dopátrat pravdy o minulosti, když jediné, co znáte, je dnešek?

Mysteriózní thriller Dřív než půjdu spát byl natočen na motivy stejnojmenného knižního bestselleru. Stylově i zápletkou navazuje na linii snímků Memento či Vedlejší účinky (Side Effects).

Strhující thriller v produkci Ridleyho Scotta, v hlavních rolích s Nicole Kidman a Colinem Firthem. Vzpomínky: právě ty definují, kým jsme. Bez paměti člověk přestává existovat. A ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 10 hlasů

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Dřív než půjdu spát

 • Recenze Dřív než půjdu spát na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

 • Recenze Dřív než půjdu spát na fffilm

  Recenze fffilm 50

  Nicole Kidmanová hraje čtyřicetiletou ženu, která se každé ráno probudí "mentálně resetovaná" do věku 26 let. Takže neví, že má manžela, kde bydlí, že je mnohem starší než 26 let atd... A především neví, co prožila včera, předevčírem nebo před rokem. Každé ráno jí to její milující manžel (Colin Firth) musí všechno znovu vysvětlit, pak odjede do práce a nechál Nicole, aby se sama nudila doma a doplňovala si informace, které přes noc znovu zapomene. Kromě toho každého dne (po odchodu Firtha) zavolá Nicole fešný Mark Strong, aby jí připomněl, že je psychiatr a že s ní každý den mluví o tom, co se vlastně v jejím životě seběhlo. Je totiž zjevné, že jí Firth v některých poměrně zásadních věcech neříká úplnou pravdu (například o okolnostech úrazu, při kterém došlo k narušení její paměti). A je otázka, jestli jí lže pro její dobro, nebo z nějakého strašidelnějšího důvodu... Tento námět mi připadal docela lákavý, protože se z něj může vyvinout prakticky jakákoliv nepředvídatelná, zajímavá zápletka. A také jsem věděl, že všichni tři zmínění herci jsou schopni předvést na plátně zajímavé věci.

 • Recenze Dřív než půjdu spát na iDnes

  Recenze iDnes 45

  Zrod stejnojmenné knižní předlohy je možná zajímavější než film sám. S. J. Watson napsal psychologický thriller Dřív než půjdu spát na kurzu tvůrčího psaní. Vyšel pak v sedmatřiceti zemích, také česky, a právě vstupuje do našich kin jeho filmová verze s Nicole Kidmanovou v hlavní roli.

 • Recenze Dřív než půjdu spát na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 70

  Tři výborní herci a příběh ověřený nadšenými čtenáři po celém světě, to zní jako recept na perfektní film. Avšak perfektní není. Jde jen o průměrné převyprávění skvělého příběhu. Naštěstí díky promyšlené zápletce a charismatickým představitelům přece jen stojí za zhlédnutí.

Trailer k filmu

Související články k filmu Dřív než půjdu spát

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Napětí, tajemství a záhady! Přinášíme vám mystery filmy podobné Dívce ve vlaku!

  Napětí, tajemství a záhady! Přinášíme vám mystery filmy podobné Dívce ve vlaku!

  7. 10. 2016 10:00 Mystery, filmový podžánr kriminálních filmů a filmových thrillerů. Děj tohoto žánru vyvolává v divákovi pocit strachu a touhu rozřešit tajemství či záhadu, která je součástí zápletky. V tomto týdnu se do českých kin dostal mysteriózní thriller Dívka ve vlaku, natočený podle stejnojmenného románu Pauly Hawkins. Dnes se podíváme na snímky podobného ražení, které určitě stojí za to vidět.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Dřív než půjdu spát - recenze nového thrilleru s Nicole Kidmanovou v hlavní roli

  Dřív než půjdu spát - recenze nového thrilleru s Nicole Kidmanovou v hlavní roli

  20. 9. 2014 22:00 Nicole Kidmanová v roli Christine Lucasové si zhola nic nepamatuje. Každé ráno se probudí a neví, kde je, kdo jsou lidé kolem ní a co tam dělá. Všechno, co jí vysvětlíte, druhý den zase neví. Trpí prostě klasickou hollywoodskou amnézií, která je vhodná tak akorát pro vznik hodně napínavého scénáře. Tvůrci filmu Dřív než půjdu spát však propásli celou řadu okamžiků, jak udělat opravdu napínavý film.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.