Plakát k filmu: Domácí péče

Domácí péče Domácí péče

dokina.cz
7,1

Premiéra 16. 7. 2015
Česká Republika, 2015, 90 min

Žánr:
komedie
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Bolek Polívka, Alena Mihulová, Tatiana Vilhelmová | všichni herci

Obětavá zdravotní sestra Vlasta (Alena Mihulová) při své práci na jihomoravském venkově ošetřuje spoustu rázovitých místních pacientů. Když se však dozví, že sama potřebuje pomoc, musí ji začít hledat mimo prostředí, které zná. Díky dceři jednoho z pacientů (Tatiana Vilhelmová) a její esoterické mentorce (Zuzana Krónerová) začíná objevovat svět alternativního léčení a díky němu snad i sebe samu... To vše k velké nelibosti manžela Ladi (Bolek Polívka), který na tyhle "hňupoviny" nevěří. Vlasta tak musí bojovat nejen se svojí nemocí, ale i s Laďovým zdravým moravským "rozumem". Komedie a drama se proplétají, když si Vlasta poprvé v životě začíná uvědomovat, že taky ona potřebuje péči.

Obětavá zdravotní sestra Vlasta (Alena Mihulová) při své práci na jihomoravském venkově ošetřuje spoustu rázovitých místních pacientů. Když se však dozví, že sama potřebuje pomoc, ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 4 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Domácí péče

 • Recenze Domácí péče na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Vzhledem ke kinematografickým peklům, které jsem poslední dobou musel při mapování českého filmu vytrpět, představuje Domácí péče suverénní nadstandard tuzemské produkce. Navzdory výtkám kus poctivé filmařiny. Jestli má český film ještě nějaké fandy, ať si přidají klidně dva body navíc.

 • Recenze Domácí péče na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Kdesi na maloměstě žijí manželé Láďa a Vlasta (Bolek Polívka a Alena Mihulová). On se většinou jen povaluje na vinici a něco kutí v dílně, ona funguje jako "pojízdná zdravotní sestra", která provozuje u nemocných "domácí péči", a to velice obětavě - tak obětavě, až jí to Láďa vyčítá. Jinak jejich vztah víceméně funguje, navzájem se tolerují, ale nic víc. Samozřejmě jsem čekal, kdy se děj katalyzuje a Polívka zjistí, že má rakovinu a zbývá mu půl roku života - takže jsem byl překvapen, když Mihulová zjistila, že má rakovinu a zbývá jí půl roku života... Debutující Slávek Horák (40 let) je talent, jaký v českých končinách dlouho nebyl. Tento film napsal i režíroval a ukousl si opravdu velké sousto. Snažil se natočit film, který je smutný, s občasným hořkým humorem, a ve výsledku diváka pohladí po duši a nabídne cosi k zamyšlení. Na tato slovní spojení jsem už poměrně alergický, protože přesně totéž o svých filmech tvrdí přibližně 80 procent českých tvůrců, ale málokomu se to povede. Horákovi se to povedlo, nebo se mu to aspoň povedlo lépe než 80 procentům českých režisérů.

 • Recenze Domácí péče na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Slávek Horák debutuje filmem Domácí péče, za který na sobotním předávání cen karlovarského festivalu získala sošku herečka Alena Mihulová V Domácí péči se objevila po boku Bolka Polívky. „Bylo nádherné s ním hrát, smát se, povídat si i třeba jen mlčet,“ řekla v Karlových Varech.

 • Recenze Domácí péče na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 80

  Propojení vážných a bolestných témat s bezprostředními vtípky je vlastnost české povaze i filmu vlastní, přesto se od něj bohužel upouští a je nahrazováno plytkým humorem. Domácí péče je film natočený možná ne s odvahou a kdo ví jak inovativním přístupem, zato s upřímností a bez kalkulu. Je prostě o životě, který je k pláči i smíchu zároveň.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.