Plakát k filmu: Dogman

Dogman Dogman

dokina.cz
7,2

Premiéra 25. 10. 2018
Francie, Itálie, 2018, 103 min, od 15 let

Žánr:
drama
Režie:
Matteo Garrone | celý štáb
Hrají:
Adamo Dionisi, Marcello Fonte, Edoardo Pesce, Nunzia Schiano, Francesco Acquaroli, Alida Baldari Calabria | všichni herci

Na periferii mezi metropolí a divočinou, kde platí jen zákon nejsilnějšího, žije Marcello (Marcello Fonte), malý a jemný muž. Marcello dělí svůj čas na práci v skromném salónu pro psy, láskyplnou péči o dceru Alidu (Alida Baldari Calabria) a na nejednoznačný, ponižující vztah se Simoncinou (Edoardo Pesce), bývalým surovým boxerem, který terorizuje celé okolí. Ve snaze vrátit svému životu důstojnost Marcello naplánuje pomstu a dočká se nečekaného výsledku.

Na periferii mezi metropolí a divočinou, kde platí jen zákon nejsilnějšího, žije Marcello (Marcello Fonte), malý a jemný muž. Marcello dělí svůj čas na práci v skromném salónu pro ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -

Recenze filmu Dogman

 • Recenze Dogman na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Na předměstí Říma, ve čtvrti Magliana, má salon pro psy malý, hubený, velmi nesmělý Marcello (Marcello Fonte). Je to v podstatě hodný člověk, má rád sousedy, sousedi mají rádi jeho, se svou exmanželkou si rozumí a jeho dcera ho zbožňuje (když ji dostane půjčenou). Kromě toho Marcello občas prodává kokain a jedním z jeho zákazníků je Simoncino (Edoardo Pesce), kterého nenávidí úplně všichni v okolí a který odmítá za zboží platit. A rád by Marcella využil při plánované loupeži. A Marcello nedokáže nikomu nic odmítnout... Čtvrť Magliana je zjevně hodně fajnová čtvrť, protože když jsem do Googlu napsal "Magliana", automaticky mi to jako první možnost nabídlo "Magliana gang". Všechno je zde rozpadlé, rezivějící a hnijící. Včetně lidí.

 • Recenze Dogman na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Dogman je tvůrčím počinem Mattea Garroneho, kterému se v novém snímku z italského předměstí mimořádně podařilo zapracovat s emocemi. Film, který se nebojí ukázat realitu v její nejdrsnější podobě v sobě skrývá poučení a může posloužit jako inspirace pro všechny, kteří tápou nad otázkou osobního hrdinství. Snímek i přes veškerou dějovou komplikaci nese jednoduché poselství – že jediným způsobem, jak nám může tyran ublížit, je, když mu to sami dovolíme.

 • Recenze Dogman na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 50

  Na zuboženém předměstí Říma bydlí vyzáblý a citlivý Ital Marcello, který zde provozuje psí hotel/salon. Je to hodný člověk, co má rád svoji živnost a svou dceru (kterou mu půjčuje ex-manželka) a dobře se stará o svou pověst mezi sousedy, až na to, že sem tam trochu prodává kokain. Ten si k němu jezdí kupovat (resp. „kupovat“, protože za něj odmítá platit) labilní hromotluk a hrubián Simoncino, jenž má co do činění s italskou mafií, a kterého všichni na předměstí odsuzují coby zločince a problematického vyvrhele. Když pak Simoncino začne navážet Marcella do loupežných akcí, stane se pro Marcella neschopnost Simoncinovi vzdorovat osudnou.

 • Recenze Dogman na Total film

  Recenze Total film 75

  Dogma (2018) Příběh o lidskosti a každodennosti hledá vztahy mezi mentální křehkostí a fyzickou silou ve specifickém tvrdém italském prostředí. Když přistoupíte na jeho pomalejší tempo a permanentní pocit nejistoty, který budete sdílet s hlavním hrdinou Marcellem, odžijete si velmi originální příběh.

 • Recenze Dogman na iDnes

  Recenze iDnes 65

  Hrdinou krutého a současně něžného filmu Dogman, který Itálie vyslala do oscarové bitvy, je drobný psí lazebník, jenž se postaví hrubému násilníkovi.

Související články k filmu Dogman

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Dvouhlavý dráček Čmoudík a neúspěšný agent

  Filmové premiéry: Dvouhlavý dráček Čmoudík a neúspěšný agent

  22. 10. 2018 12:27 Napínavý příběh dvouhlavého dráčka Čmoudíka, film o lásce, basketu a naději, Rowan Atkinson jako ne příliš úspěšný agent, pomsta s nečekaným výsledkem, pátrání po zmizelé přítelkyni jedné blogerky a příběh nejslavnější operní pěvkyně všech dob. Tento týden přináší šest filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.