Plakát k filmu: Doctor Strange

Doctor Strange Doctor Strange

dokina.cz
7,8

Premiéra 27. 10. 2016
USA, 2016, 115 min, od 12 let

Žánr:
dobrodružný, akční, fantasy
Režie:
Scott Derrickson | celý štáb
Hrají:
Rachel McAdams, Benedict Cumberbatch, Mads Mikkelsen | všichni herci

Studio Marvel uvádí film Doctor Strange o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, jehož život se změní po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. Když ho tradiční medicína zklame, je Strange nucen hledat uzdravení a naději jinde. A tak se vypraví na mystické, odloučené místo známé jako Kamar-Taj. Brzy zjistí, že Kamar-Taj není jen chrámem uzdravení, ale i základnou pro boj s temnými silami, jež chtějí zničit naši realitu. Zanedlouho si musí Strange – vybavený novými magickými schopnostmi – vybrat, zda se vrátí k původnímu životu plnému bohatství a slávy, anebo se všeho vzdá a bude bránit svět jako nejmocnější kouzelník ve vesmíru. Přidejte se ke Strangovi na jeho nebezpečné, mystické a zcela neuvěřitelné cestě ve filmu Doctor Strange.

Studio Marvel uvádí film Doctor Strange o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, jehož život se změní po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 14 hlasů

Recenze filmu Doctor Strange

 • Recenze Doctor Strange na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

  Marvel se vrací k sólovým kořenům a servíruje kouzelnický origin, jenž by obstál i bez širšího comicsového vesmíru. Doctor Strange vás sice moc nepřekvapí a nejde o žánrovou revoluci, rozhodně ale dostanete skvělou popcornovou jízdu, která umí stejným dílem pobavit i ohromit. Cumberbatch je, ehm, chirurgicky přesný, a ani zbytek obsazení nemá slabší místo. Když tedy pominete (jako už tradičně...) méně výrazného záporáka a zaměříte se na Strangeovy osobní démony, čeká vás další marvelácká trefa, po níž budete okamžitě prosit o nášup.

 • Recenze Doctor Strange na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Dr. Stephen Strange (Benedict Cumberbatch) je nejlepší mozkový chirurg v New Yorku a možná i na světě (rozhodně si to o sobě myslí). Když se ve svém drahém autě zřítí do řeky, roztříští si prsty na rukou, takže nebude už nikdy schopen operovat. Po několika neúspěšných pokusech o léčbu už ztrácí naději (a peníze), když se dozví o "zázračně" uzdraveném chromém, vydává se za poslední peníze do Nepálu, kde by se měl nacházet zdroj onoho zázraku. Zde nachází enklávu mnichů, kterým šéfuje strašidelný keltský mutant (Tilda Swintonová), a dozvídá se, že existují jiné světy, jiné reality, ve kterých se dá najít hodně zábavy, poučení a nechemických drog. Začne tudíž studovat a cvičit se v magii, nejdříve proto, aby si uzdravil ruce, ale později samozřejmě dojde i na záchranu světa před zlým čarodějem Madsem Mikkelsenem. Hlavním tahákem této adaptace starého Marvel comicsu jsou trikové scény, ve kterých Strange (a další postavy) proskakují a bojují v jiných dimenzích, překlápějí realitu a převíjejí čas oběma směry. To je znázorněno výrazně psychedeličtěji a extravagantněji než v Inceptionu , a je to pravděpodobně hlavní důvod, proč se Disney rozhodl zfilmovat právě tento (nijak extra slavný) comics.

 • Recenze Doctor Strange na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 90

  Vizuální stránka, která nás nepřestane uchvacovat až do konce filmu, akce, špetka humoru, dobrá hudba, to vše stojí na pevných základech kvalitního příběhu s výborně zvolenými herci. Tilda Swinton s vyholenou hlavou, působivě nalíčený Mads Mikkelsen a tradičně vynikající Benedict Cumberbatch, to vše dělá ze snímku Doctor Strange jeden z nejlepších filmů roku.

 • Recenze Doctor Strange na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  Nejnovější příspěvek do superhrdinského vesmíru komiksového nakladatelství a studia Marvel je zas trochu odlišný než ty předchozí. Už jsme tu totiž měli miliardáře se supermoderními technologiemi, elitní vojáky, živoucí důsledky vědeckých experimentů, hrdiny poznamenané vedlejšími účinky vědeckých nezdarů, mutanty i bohy, ale zatím jsme tu neměli čaroděje se dvěma doktoráty. Už bylo na čase.

 • Recenze Doctor Strange na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 80

  Marvel trochu vsadil na jistotu, trochu zariskoval a dohromady je z toho další příjemná dvouhodinovka.

 • Recenze Doctor Strange na Total film

  Recenze Total film 80

  Doctor Strange (2016) Strange není úplně dokonalý, přesto nabízí letos jeden z nejlepších zážitků. I přes neuvěřitelný spád nás tvůrci ničím neubíjí a nabízí přehledný příběh s parádní vizuální stránkou a jistými hereckými výkony. Postava Doctora Strange má neuvěřitelný potenciál a já se skutečně těším na to, co předvede příště. I ve svém originu nabídl skutečně opulentní věci. Upalujte do IMAXu, nebudete litovat.

Související články k filmu Doctor Strange

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Doctor Strange - recenze

  Doctor Strange - recenze

  26. 10. 2016 10:36 Dr. Stephen Strange (Benedict Cumberbatch) je nejlepší mozkový chirurg v New Yorku a možná i na světě (rozhodně si to o sobě myslí). Když se ve svém drahém autě zřítí do řeky, roztříští si prsty na rukou, takže nebude už nikdy schopen operovat. Po několika neúspěšných pokusech o léčbu už ztrácí naději (a peníze), když se dozví o "zázračně" uzdraveném chromém, vydává se za poslední peníze do Nepálu, kde by se měl nacházet zdroj onoho zázraku.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Standup show a Doctor ze studia Marvel

  Filmové premiéry: Standup show a Doctor ze studia Marvel

  26. 10. 2016 10:00 Dramatický osud českého horolezce a jeho druhů, standup show známých komiků, partička outsiderů křižující Ameriku, sourozenci zanecháni na neobydleném arktickém ostrově, cesta karavanem napříč Francií, důležité životní rozhodnutí, světoznámý neurochirurg z dílny studia Marvel a civilizovaný právník měnící se v nevypočitatelného zabijáka. 41. týden tohoto roku přináší 8 filmových premiér, dokument o setkání Alfreda Hitchcocka s Françoisem Truffautem a trojici snímků z chorvatské produkce.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Jak by zvládnul Dr. Strange bandu malých dětí na oslavě narozenin?

  Jak by zvládnul Dr. Strange bandu malých dětí na oslavě narozenin?

  FEATURED 21. 10. 2016 01:01 Jimmy Kimmel si pozval toho největšího kouzelníka ve vesmíru na oslavu narozenin!

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.