Plakát k filmu: Doba ledová: Mamutí drcnutí

Doba ledová: Mamutí drcnutí Ice Age: Collision Course

dokina.cz
4,4

Premiéra 14. 7. 2016
USA, 2016, 95 min

Žánr:
komedie, animovaný
Režie:
| celý štáb

Jestli lze nějaké období pozemských dějin označit za hodně zajímavé časy nabité všemožnými katastrofickými událostmi, za časy, které každému pořádně prověří schopnosti přežít, pracovat pro tým a také sílu jeho charakteru, pak je to určitě doba ledová. Jedno jaká. Jestli první, druhá nebo pátá. A právě v pátém dílu jedné z nejpopulárnějších animovaných filmových sérií opět potkáváme všechny staré známé hrdiny a pár úplně nových. Přichází ledová událost roku a s ní mamuti Manny, Ellie a Broskvička, něco jako lenochod jménem Sid, tygr Diego nebo vačičáci Crash a Eddie.

Nezapomněli jsme na někoho? Samozřejmě – na toho nejdůležitějšího, veverčáka Scrata. Ten, jak je jeho nedobrým zvykem, ve snaze ulovit konečně věčně prchající žalud způsobí nehodu, z níž se vyklube karambol a z něj úplná katastrofa. Začne to tím, že vytrvalého Scrata hon za žaludem katapultuje do vesmíru. A tam, díky třaskavé směsi své pověstné nešikovnosti a nekončící smůly, náhodně spustí sérii kosmických, nikoliv komických, katastrof. Což vede i k zcela zásadnímu ohrožení naší planety, na kterou rázem míří asteroid jako hrom a ohrožuje ledový svět i s jeho obyvateli.

A protože se naše parta skládá ze samých nefalšovaných a neohrožených hrdinů, nečeká na své vyhubení, ale vydává se na záchrannou výpravu do tajemné Geotopie, během níž ji potká nejen řada nebezpečenství, dobrodružství a komických chvilek. Sice jim tu a tam bude tuhnout krev v žilách, ale to především zimou, jinak to bude hlavně legrace. A jestli se Scrat konečně setká se žaludem? Kdo ví…

Jestli lze nějaké období pozemských dějin označit za hodně zajímavé časy nabité všemožnými katastrofickými událostmi, za časy, které každému pořádně prověří schopnosti přežít, ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 20 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 128.39 CZK 359.96 CZK Přehrát online

Recenze filmu Doba ledová: Mamutí drcnutí

 • Recenze Doba ledová: Mamutí drcnutí na MovieZone

  Recenze MovieZone 40

 • Recenze Doba ledová: Mamutí drcnutí na fffilm

  Recenze fffilm 30

  Toto je už pátý díl Doby ledové . Hlavních hrdinů je už strašně moc (např. čtyři mamuti) a přibývají další. Zápletka se točí kolem toho, že na Zemi padá meteor a aby savci nevyhynuli, musejí někam do sopky dopravit jiný meteor, který magneticky odhodí ten původní meteor do bezpečí, ne nedává to smysl, vůbec jsem to nechápal boha jeho ale ta veverka byla srandovní a ta lasička párkrát taky kristepane už ne!!! Z celého filmu strašlivě čiší skutečnost, že tvůrci jsou si vědomi, jak je celý film naprosto o hovnu, a proto strašlivě rychle prostříhávají na různé postavičky (kterých je přes tucet), předvádějící hlasité hýkání, zakopávání, a přehnaně rychlý a přehnaně dramatický přednes triviálních, málokdy vtipných hlášek. Jde vlastně o jakýsi způsob podprahové hypnózy, kdy má být váš mozek natolik zaměstnán vnímáním primárních podnětů, že nebudete schopni přemýšlet o ničem, co se na plátně děje.

 • Recenze Doba ledová: Mamutí drcnutí na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 60

  Žádný díl Doby ledové se nemohl pochlubit extrémně dobrým příběhem, dojímavými scénami, nebo nezapomenutelnými vtipy. Snad až na opravdu vydařenou postavu veverčáka, se kterým toho ale už moc nevymyslíte, ani když ho vystřelíte do vesmíru. Není tudíž překvapení, že ani tentokrát nejde o velkou filmovou bombu. Malí diváci se ale zabaví, a v rámci možností jde o důstojné (snad) zakončení série.

 • Recenze Doba ledová: Mamutí drcnutí na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 30

  „Proč by zrovna pátá Doba ledová nemohla být lepší než ty předešlé, postižené výrazně klesající tendencí kvality? Rychle a zběsile 5 se to přece povedlo,“ říkal jsem si, než jsem vyrazil do kina. Jak naivní jsem byl.

Související články k filmu Doba ledová: Mamutí drcnutí

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Který z filmů Doba ledová je vaším nejoblíbenějším?

  Který z filmů Doba ledová je vaším nejoblíbenějším?

  16. 1. 2017 18:06 Je tomu půl roku, co vtrhla do českých kin Doba ledová: Mamutí drcnutí, jako zatím poslední z úspěšné série animovaných filmů pro celou rodinu. Při této příležitosti můžete hlasovat, který z filmů o zvířecích kamarádech, zažívajících spoustu dobrodružství, máte nejraději.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Doba ledová - Mamutí drcnutí - recenze

  Doba ledová - Mamutí drcnutí - recenze

  15. 7. 2016 09:26 Toto je už pátý díl Doby ledové. Hlavních hrdinů je už strašně moc (např. čtyři mamuti) a přibývají další. Zápletka se točí kolem toho, že na Zemi padá meteor a aby savci nevyhynuli, musejí někam do sopky dopravit jiný meteor, který magneticky odhodí ten původní meteor do bezpečí, ne nedává to smysl, vůbec jsem to nechápal boha jeho ale ta veverka byla srandovní a ta lasička párkrát taky kristepane už ne!!!

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Ledová událost roku a náprava nájemného zabijáka

  Filmové premiéry: Ledová událost roku a náprava nájemného zabijáka

  13. 7. 2016 10:00 Ledová událost roku, snaha o nápravu nájemného zabijáka, život bez otcových peněz, netradiční výchova dětí, zábavná komedie z nádherně nasnímaných exteriérů severní Francie a sny o budoucnosti, barevné a zářivé jako mýtický Neonový býk. Ve 27. týdnu tohoto roku nás čeká 5 filmových premiér a obnovená premiéra legendárního sci-fi s Arnoldem Schwarzeneggerem.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.