Plakát k filmu: Do větru

Do větru Do větru

dokina.cz
6,0

Premiéra 5. 4. 2018
Česká Republika, 2018, 78 min

Žánr:
drama
Režie:
Sofie Šustková | celý štáb
Hrají:
Vladimír Polívka, Jenovéfa Boková, Matyáš Řezníček | všichni herci

Příběh tří mladých lidí odehrávající se během letní plavby kolem řeckých ostrovů. Nespoutaní sourozenci Matyáš (Matyáš Řezníček) a Natálie (Jenovéfa Boková) se plaví jako posádka plachetnice, na jejíž palubu přistoupí syn majitele lodi dokumentarista Honza (Vladimír Polívka). Postupné sbližování Natálie s Honzou naruší dokonalé soužití sourozenců a na povrch začínají vyplouvat skutečnosti, které ukáží jejich bezstarostnou jízdu v docela jiném světle. Neobvyklý milostný trojúhelník odehrávající se v atraktivním jachtařském prostředí přibližuje prostřednictvím hlavních hrdinů touhy a obavy současné mladé generace. Debutující režisérka Sofie Šustková natočila s mladým štábem svou generační výpověď na omezeném prostoru plachetnice v širém moři a na malebných ostrůvcích Severních Sporád.

Příběh tří mladých lidí odehrávající se během letní plavby kolem řeckých ostrovů. Nespoutaní sourozenci Matyáš (Matyáš Řezníček) a Natálie (Jenovéfa Boková) se plaví jako posádka ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů
 • -
 • -
 • -

Recenze filmu Do větru

 • Recenze Do větru na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 55

  Do větru je melancholický snímek, co navnadí na krásné prostředí, ve kterém se odehrává. Slunečné počasí, širé moře, jachta a Řecko, to všechno působí docela idylicky. I když má pár nedostatků, nejde o zcela špatný počin. Do větru staví do zajímavého kontrastu lidskou svobodu, zkoumání jejího významu je hlavním motivem protagonistů, a problém uprchlické krize, který představuje cílovou destinaci ústřední trojice. V závěru je to jeden z těch filmů, který zcela určitě není pro každého, ale má potenciál a svoje publikum si určitě najde.

 • Recenze Do větru na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  České drama Do větru je propagováno jako „první česká boat movie“, což se odvíjí od toho, že se z podstatné části odehrává na plachetnici. Jeho debutující režisérka a scenáristka Sofie Šustková, spadající do generace narozené kolem roku 1989, jej pojala jako generační výpověď sebe a svých vrstevníků, jejichž život byl od dětství formován nástupem rozvíjející se svobody, a stejný věk přiřadila i svým hlavním hrdinům. A protože je navíc jachtařka, zasadila děj filmu na jachtu plující poblíž řeckého pobřeží, přičemž motiv plachtění použila jako metaforu právě pro téma volnosti a svobody.

 • Recenze Do větru na fffilm

  Recenze fffilm 50

  Hodný mladík je domluven s podezřelým mladíkem a jeho sestrou, že ho dopraví na řecký ostrov Lesbos, kde chce fotografovat uprchlíky. Lodí, která patří otci hodného mladíka (a podezřelý mladík se sestrou se o ni starají). A tak plují, a plují, občas si o něčem povídají, občas se pohádají a jednou je sex... Český film Do větru se naštěstí vůbec nepodobá výrobkům jako Rafťáci nebo Snowboarďáci . Spíše má svým námětem ledacos společného s Prázdninami v Provence , ale naštěstí není tak nebetyčně debilní . Společného s nimi má to, že neobsahuje téměř žádný děj a chtěl by pouze zachytit jakousi těžko uchopitelnou atmosféru svobody, kombinované s pochybami rozmazlených mladých lidí o něčem . Není nikterak rozjuchaný, ale spíše zadumaný.

 • Recenze Do větru na Total film

  Recenze Total film 75

  Do větru (2018) Do větru je sociálně společenské drama, které natočili mladí tvůrci. Vzniklo podle zajímavého scénáře, který má svoje hluchá místa. Ale jako celek film funguje výborně. V kontextu české tvorby uplynulých měsíců patří k tomu nejlepšímu, co v rámci české tvorby v kinech bylo dosud k vidění.

Trailer k filmu

Související články k filmu Do větru

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Letní plavba a smrt obávaného diktátora

  Filmové premiéry: Letní plavba a smrt obávaného diktátora

  4. 4. 2018 10:00 Příběh tří mladých lidí během letní plavby kolem řeckých ostrovů, komedie točící se okolo smrti obávaného diktátora, každý den v jiném těle, trable amerického obchodníka na jednom z nejnebezpečnějších míst světa, road movie věnovaná posledním letům života Christy Päffgenové a mnoho dalších. V tomto týdnu přichází do českých kin hned devět premiérových filmů.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.