Plakát k filmu: Divoké historky

Divoké historky Relatos salvajes

dokina.cz
7,6

Premiéra 9. 10. 2014
Španělsko, Argentina, 2014, 122 min, od 12 let

Žánr:
thriller, komedie
Režie:
Damián Szifron | celý štáb
Hrají:
Darío Grandinetti, Mónica Villa, Liliana Ackerman, Luis Manuel Altamirano García, María Marull, Damián Benítez | všichni herci

Šest divokých historek spojuje téma drobných i větších nespravedlností a křivd, kterým se člověk nemůže bránit, nechce-li překročit hranice zákona či dobrých mravů. Čeho je ale moc, toho je příliš. V různých situacích se hrdinové filmu dostanou do bodu, kdy už jim dojde trpělivost. Vezmou věci do svých rukou a s lidskou malostí, byrokracií či vypočítavostí si to vyřídí s intenzitou rozzuřeného zvířete. Černá komedie koprodukovaná bratry Almodóvarovými si podmanila diváky festivalu v Cannes i Karlových Varech. Není divu. Nervy totiž můžou rupnout každému a pocity hněvu jsou stejně univerzální jako uvolňující účinek smíchu, který se dostaví při každém z šesti překvapivých rozuzlení.

Šest divokých historek spojuje téma drobných i větších nespravedlností a křivd, kterým se člověk nemůže bránit, nechce-li překročit hranice zákona či dobrých mravů. Čeho je ale ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 2 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 60.00 CZK 90.00 CZK Přehrát online
Přehrát online

Recenze filmu Divoké historky

 • Recenze Divoké historky na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

 • Recenze Divoké historky na fffilm

  Recenze fffilm 50

  Nejúspěšnější argentinský film všech dob je sbírkou šesti povídek (nesouvisejících a nijak navzájem nepropojených), které mají jedno společné téma: Pomstu. Film je dvě hodiny dlouhý, ale to neznamená, že se skládá ze šesti dvacetiminutových povídek. Povídky mají značně proměnlivou délku, která v průběhu film roste. To znamená, že první povídka má asi 5 minut, druhá 10 minut, a poslední snad přes půl hodiny.

 • Recenze Divoké historky na iDnes

  Recenze iDnes 75

  Argentinský sok naší Fair Play v oscarové bitvě by se dal nazvat ohňostrojem marnotratnosti talentu. Každá z šesti povídek spojených prvkem zkratu má totiž nápad, jenž by jinde uživil samostatný film, ale režisér jimi až bohatýrsky hýří.

 • Recenze Divoké historky na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 80

  Každý z šestice dostal příděl ryzího scénáristického zlata. Nejvíc se ho dostalo do první, čtvrté a šesté epizody, zbývající alespoň protlačí svoji ideu a se stejným úspěchem nás přenesou k lidem s pitoreskními, leč realistickými osudy.

 • Recenze Divoké historky na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 70

  Povídková černá komedie Divoké historky vznikla v koprodukci s bratry Almodóvarovými a natočil ji podle vlastního scénáře argentinský režisér Damián Szifron, který si udělal jméno na populárních seriálech a do svého filmu obsadil známé argentinské hvězdy. Film byl ve své zemi obrovským hitem a zaznamenal vřelý ohlas na nemalém množství festivalů, včetně karlovarského, kde posloužil k promítání na slavnostním zakončení. Splétá dohromady šest tematicky příbuzných příběhů:

Trailer k filmu

Související články k filmu Divoké historky

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.