Plakát k filmu: Dívka v pavoučí síti

Dívka v pavoučí síti Girl in the Spider's Web, The

dokina.cz
5,5

Premiéra 8. 11. 2018
USA, 2018, 117 min, od 15 let

Žánr:
thriller, drama, kriminální
Režie:
Fede Alvarez | celý štáb
Hrají:
Claire Foy, Vicky Krieps, Sylvia Hoeks, Volker Bruch, Keith Stanfield, Stephen Merchant | všichni herci

Lisbeth Salander, kultovní postava a hlavní protagonistka slavné knižní série Milénium Stiega Larssona, se vrátí na plátno jako Dívka v pavoučí síti v první adaptaci nedávno vydaného úspěšného bestselleru Davida Lagercrantze. Držitelka Zlatého Glóbu Claire Foy, hvězda seriálu The Crown, hraje svéráznou ochránkyni práv v režii Fede Alvareze, známého průlomovým thrillerem Smrt ve tmě z roku 2016. Adaptace scénáře se ujali Steven Knight, Fede Alvarez & Jay Basu.

Lisbeth Salander, kultovní postava a hlavní protagonistka slavné knižní série Milénium Stiega Larssona, se vrátí na plátno jako Dívka v pavoučí síti v první adaptaci nedávno ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 2 hlasů

Recenze filmu Dívka v pavoučí síti

 • Recenze Dívka v pavoučí síti na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 70

  Americký thriller Dívka v pavoučí síti je natočen podle stejnojmenné knižní předlohy spisovatele Davida Lagercrantze, jenž přebral pomyslnou štafetu po spisovateli Stiegu Larssonovi, autorovi románové trilogie Milénium (Muži, kteří nenávidí ženy, Dívka, která si hrála s ohněm a Dívka, která šlápla do vosího hnízda). Lagercrantz se severskou trilogií inspiroval a rozhodl se napsat vlastní sérii, v níž navazuje na Larssonovo dílo dalšími příběhy počítačové hackerky Lisbeth Salander, přičemž Dívka v pavoučí síti je její první díl.

 • Recenze Dívka v pavoučí síti na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Počítačová kouzelnice Lisbeth Salanderová, proslavená krimisérií Milénium, dostala ve filmu Dívka v pavoučí síti novou tvář Claire Foyové i novou stylizaci akční superhrdinky.

 • Recenze Dívka v pavoučí síti na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 60

  Tento akční thriller je zajímavý možná tím, že hlavním hrdinou je žena. Bohužel detektivka s propracovaným příběhem to není a báječní herci zůstávají nevyužití. Pokud jste fanoušky akce, pak vás nové dobrodružství Lisbeth Salanderové může bavit, ale pokud máte radši rozplétání záhad, zvraty a perfektně vykreslené charaktery, pak vás asi neuspokojí film, kde většinu času prostě někdo něco/někoho hledá nebo před někým utíká. Na legendární sérii je to prostě málo.

 • Recenze Dívka v pavoučí síti na Total film

  Recenze Total film 70

  Dívka v pavoučí síti (2018) Dívka v pavoučí síti je velmi uspokojivá nadstandardní chuťovka, kterou si milovníci severských thrillerů užijí dosyta.

Související články k filmu Dívka v pavoučí síti

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Dívka v pavoučí síti a rozmrzelý zelenáč

  Filmové premiéry: Dívka v pavoučí síti a rozmrzelý zelenáč

  7. 11. 2018 10:57 Věčně rozmrzelý zelený chlupatec, nečekané svědectví o začátku putinovské éry, první adaptace nedávno vydaného úspěšného bestselleru Davida Lagercrantze, duch sledující vyšetřování vlastní smrti, paintballový masakr uprostřed lesa, psychologický horor zasazený do konce devadesátých let a nejvýznamnější postava českého poválečného surrealismu. Tento týden přináší 7 filmových premiér a snímek Zborov z Národního Filmového Archívu.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Dívka v pavoučí síti vrací do hry nekompromisní Lisbeth Salander

  Dívka v pavoučí síti vrací do hry nekompromisní Lisbeth Salander

  19. 9. 2018 09:16 Pamatujete ještě na povedenou americkou verzi Muži, kteří nenávidí ženy? A také neméně povedenou švédskou verzi? V té americké si zahrál Daniel Craig, Rooney Mara a na celou věc dohlížel David Fincher. Pokračování ve stejném duchu se bohužel nedočkáme, ale filmová série nekončí.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.