Plakát k filmu: Dítě Bridget Jonesové

Dítě Bridget Jonesové Bridget Jones's Baby

dokina.cz
6,5

Premiéra 15. 9. 2016
USA, 2016, 123 min, od 12 let

Žánr:
komedie, romantický
Režie:
Sharon Maguire | celý štáb
Hrají:
Renée Zellweger, Gemma Jones, Jim Broadbent, Sally Phillips, Julian Rhind-Tutt, Shirley Henderson | všichni herci

Utrpení největší smolařky v dějinách dosud neskončilo. Bridget Jonesová je stále bez chlapa. „Trochu povyrostla, stala se z ní úspěšná televizní produkční, vydělává dost peněz, líp vypadá a ještě líp se obléká, ale je to pořád ta samá Bridget, která přitahuje maléry jako magnet,“ říká o své nejslavnější postavě její představitelka Renée Zellweger.

Jak název třetího dílu slavné série napovídá, tím hlavním malérem bude tentokrát neplánované těhotenství. Taková věc dokáže vykolejit i životem otřískanou Bridget, zvlášť když naprosto netuší, s kým počala. Jak se to rýmuje s faktem, že je stále bez chlapa? Celkem jednoduše. Stačí v doprovodu kolegyně navštívit odvázaný hudební festival a v jeho průběhu se vyspí s pohledným cizincem (Patrick Dempsey). A když se záhy na jedné společenské akci na vlastní tělo přesvědčí, že stará láska (Colin Firth) nerezaví, byť před pár lety definitivně skončila, je „štěstí“ hotovo. Protože jí s rozluštěním zapeklitého rébusu nepomůže ani lehce cynická gynekoložka (spoluscenáristka Emma Thompson), ocitne se Bridget ve velmi nezáviděníhodné situaci. Jak seriózní právník Mark Darcy, tak úspěšný provozovatel internetové seznamky Jack Quant se sice k situaci postaví jako praví chlapi, odhodlaní s Bridget a jejím potomkem vytvořit spořádanou rodinu, to ovšem netuší, že jejich šance na otcovství je přesně padesátiprocentní. Jak se blíží termín porodu, Bridget cítí, že bude muset s pravdou ven a hlavně že si bude muset vybrat, komu bude její dítě říkat „tatínku“. Normální člověk by poslal oba dva na testy otcovství. Jenže Bridget Jonesová není normální, ale výjimečná.

„Díky Bridget se celá jedna generace žen ujistila, že je naprosto v pohodě zůstat v sobotu večer sama doma, koukat na televizi, jíst u toho lupínky přímo z krabice a nestresovat se tím, že telefon ani jednou nezazvoní,“ vysvětluje Renée Zellweger mimořádnou oblibu téhle celoživotní průšvihářky, která nepřestává doufat, že se k ní štěstí konečně postaví čelem. Že by to už tentokrát vyšlo?

Utrpení největší smolařky v dějinách dosud neskončilo. Bridget Jonesová je stále bez chlapa. „Trochu povyrostla, stala se z ní úspěšná televizní produkční, vydělává dost peněz, ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 16 hlasů

Recenze filmu Dítě Bridget Jonesové

 • Recenze Dítě Bridget Jonesové na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Nečekaný návrat do formy po letech a naděje, že sequel nemusí být vždycky o penězích. Dítě Bridget Jonesové sice nepřináší žádnou revoluci, ale stárne hrdě a dost možná zasáhne širší publikum než kdy dřív.

 • Recenze Dítě Bridget Jonesové na iDnes

  Recenze iDnes 65

  Zábavnost smolařské boubelky nestála na kilech, díkybohu. Dokazuje to nový díl Dítě Bridget Jonesové, který do kin vnáší vedle trampot s volbou otce i střet práva ženy s právy matky.

 • Recenze Dítě Bridget Jonesové na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Bridget Jonesová hlasí už od prvního dílu pozitivní zprávu. Říká, že není nic špatného být i ve třiceti nebo čtyřiceti sama, nebo že sedět v pátek večer sama před televizí a jíst u toho nezdravé jídlo, je vlastně čas od času fajn. Někdo by čekal, že když jde o třetí pokračování, nebude za moc stát a bude to jen slabý odvar předchozích dílů. Opak je ovšem pravdou. Bridget nezklame a ona i její filmy si zůstávají věrné. Občas sice narazíme na ohrané vtipy, ale to vůbec nevadí, humor je tu svěží a dvouhodinový snímek uběhne jako nic. Až do konce filmu napjatě fandíme oběma kandidátům a stejně jako Bridget netušíme, koho z nich bychom raději, aby byl tím otcem. Ano, Dítě Bridget Jonesové není nijak hlubokomyslný snímek, ale o to přece jde. Máme se nasmát a odpočinout si, a přesně s takovým pocitem odejdeme z kina. Cíl je splněn.

 • Recenze Dítě Bridget Jonesové na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  Třetí díl Bridget Jonesové přichází do kin dvanáct let po dílu druhém a Bridget (Renée Zellweger) je v něm, jak už název napovídá, těhotná. Spíš než kolem těhotenství samotného se však děj filmu točí kolem toho, kdo je otcem. Buď to může být Jack (Patrick Dempsey), pohledný Američan, milionář a zakladatel výnosné internetové seznamky, s nímž se Bridget vyspala v opilosti na hudebním festivalu, nebo Bridgetin milovaný Mark Darcy (Colin Firth), který se za ty roky stihl oženit a rozvést s nějakou jinou ženou, a s nímž se Bridget dala krátce poté po letech znovu dohromady.

Trailer k filmu

Související články k filmu Dítě Bridget Jonesové

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Bridget Jonesová je zpět! Hledejte inspiraci i v dalších romantických komediích

  Bridget Jonesová je zpět! Hledejte inspiraci i v dalších romantických komediích

  16. 9. 2016 13:00 V tomto týdnu se do českých kin dostal snímek Dítě Bridget Jonesové, pokračování oblíbených romantických komedií Deník Bridget Jonesové (2001) a Bridget Jonesová: S rozumem v koncích (2004) s Renée Zellweger v hlavní roli. Dnes vám mimo již zmíněných přinášíme i další komedie podobného žánru.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 4 nejděsivější filmové romance

  4 nejděsivější filmové romance

  15. 9. 2016 10:00 Tento čtvrtek se znovu můžete cítit jako v poklidném létě roku 2001 – do tuzemských kin totiž dorazí film Dítě Bridget Jonesové, jež jako třetí díl série vychází z původního Deníku Bridget Jonesové ze srpna 2001. I když se čas posunul o bratru 15 let, premisa filmu je stále stejná: Bridget stále řeší muže, tentokráte jen vlivem svého neplánovaného těhotenství, u něhož není jasné, s kterým ze dvou mužů si jej upekla. Pokud vám to z mnoha důvodů, věkem hlavní hrdinky počínaje a nekombinovaností konce, přijde trochu... zvláštní, nejste sami. Romantické komedie a filmy s romantickými podzápletkami mají dlouhou tradici ve vymýšlení premis, které by za jiných okolností byly spíše námětem vyvražďovacího hororu.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Trojice kámošů a nová dobrodružství elitního zabijáka

  Filmové premiéry: Trojice kámošů a nová dobrodružství elitního zabijáka

  14. 9. 2016 10:00 Bývalý člen motocyklového gangu opět v akci, neplánované těhotenství známé průšvihářky, hledání unesené lásky, dobrodružství třech kamarádů ve slunné Francii, příběh o jednotlivci překračujícím čáru slušného chování, cesta do světa nespoutané fantazie a touha po postupu do vyšší fotbalové ligy. 36. týden tohoto roku nám přináší 7 filmových premiér a dokumentární snímek vyprávějící příběh kapely, která změnila svět.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.