Plakát k filmu: Díra u Hanušovic

Díra u Hanušovic Díra u Hanusovic

dokina.cz
5,0

Premiéra 24. 7. 2014
Česká Republika, 2014, 102 min, od 15 let

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Miroslav Krobot | celý štáb
Hrají:
Tatiana Vilhelmová, Simona Babčáková, Hynek Čermák, Lenka Krobotová, Lukáš Latinák, Jan Kozuch | všichni herci

Jde o naprosto současný příběh mladé ženy, která namísto kariéry učitelky, vede hospodu na malé vesnici, ve které se scházejí všichni obyvatelé. Hlavní hrdinka Maruna (Tatiana Vilhelmová) žije na statku s mladší sestrou Jarunou (Lenka Krobotová) a autoritativní matkou (Johanna Tesařová) a mezi několika místními neperspektivními muži aktivně hledá životního partnera. Film vypráví také příběhy několika dalších obyvatel, jejichž osudy se vzájemně proplétají a jeho děj je zasazen do horské vesnice kdesi v Jeseníkách. Z prostředí Jeseníků pocházejí i oba autoři scénáře Krobot a Smékal, což při jeho psaní patřičně využili. Ve filmu dále hrají Ivan Trojan, Jaroslav Plesl, David Novotný, Lukáš Latinák, Hynek Čermák nebo Simona Babčáková. Poetika filmu Díra u Hanušovic vyžaduje špičkové herce a tak není divu, že Krobot obsadil převážně takové herce, které dobře zná ze spolupráce na divadle.

Jde o naprosto současný příběh mladé ženy, která namísto kariéry učitelky, vede hospodu na malé vesnici, ve které se scházejí všichni obyvatelé. Hlavní hrdinka Maruna (Tatiana ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 16 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 45.00 CZK Přehrát online
Přehrát online

Recenze filmu Díra u Hanušovic

 • Recenze Díra u Hanušovic na MovieZone

  Recenze MovieZone 40

  Díra u Hanušovic dopadla jako typicky vyprázdněná česká ilustrace venkova, kde se známí herci pitvoří a scénář se stal jenom kompilací scének, které jim to mají umožnit. Od Krobota a jeho týmu se čekalo něco zásadně jiného, takže bohužel nejde skrývat zklamání.

Trailer k filmu

Související články k filmu Díra u Hanušovic

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Díra u Hanušovic - recenze nového českého filmu

  Díra u Hanušovic - recenze nového českého filmu

  29. 7. 2014 21:00 Znáte Hanušovice? Já taky ne. Ale zjevně je to nějaká díra někde na Moravě. No a nedaleko Hanušovic leží nějaká vesnice, nebo spíš "shluk stavení", proti které jsou Hanušovice metropolis

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Červencové herečky - pravidelná přehlídka hvězd tentokrát i s Češkami

  Červencové herečky - pravidelná přehlídka hvězd tentokrát i s Češkami

  7. 7. 2014 07:00 Léto je tu a spolu s ním se velkofilmy i komorní dramata chytla za ruce a snaží se diváka přesvědčit, že namísto dovolené má zamířit do kina. Používají při tom i paletu výjimečně charismatických dam. A možná i proto se v červencovém přehledu netradičně dočkáme příjemné zjevení domácích hereček. 

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.