Plakát k filmu: Devátý život Louise Draxe

Devátý život Louise Draxe 9th Life of Louis Drax, The

dokina.cz
6,3

Premiéra 20. 10. 2016
USA, Anglie, Kanada, 2016, 108 min, od 15 let

Žánr:
thriller
Režie:
Alexandre Aja | celý štáb
Hrají:
Sarah Gadon, Michael Adamthwaite, Aaron Paul, Aiden Longworth, Beckham Skodje, Adam Abrams | všichni herci

Devítiletý Louis Drax jako zázrakem přežije téměř smrtelný pád. Psycholog Allan Pascal se snaží odkrýt podivné okolnosti chlapcovy nehody. Zároveň čelí zvláštním, temným náhodám, které sužují jeho život. Čím dál víc je vtahován do spleti záhad na hranici reality a fantazie.

Devítiletý Louis Drax jako zázrakem přežije téměř smrtelný pád. Psycholog Allan Pascal se snaží odkrýt podivné okolnosti chlapcovy nehody. Zároveň čelí zvláštním, temným náhodám, ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 4 hlasů

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Devátý život Louise Draxe

 • Recenze Devátý život Louise Draxe na MovieZone

  Recenze MovieZone 40

  Nepříliš nápaditý a naopak až příliš sofistikovaně se tvářící thriller, jehož překombinovaná zápletka je ve skutečnosti dost banální a obsahující několik wtf momentů. Dornan a Aja jedou na neutrál a zaujmou jen diváky, kteří už dlouho v kině žádné solidní tajemno nezažili.

 • Recenze Devátý život Louise Draxe na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Louis Drax to neměl v životě jednoduché. Skoro umřel už při porodu a pak ho čekalo nějaké dramatické setkání se smrtí přibližně každý rok jeho života. Nyní, když je mu devět, zřejmě konečně vyčerpal svůj přidělený počet životů, a definitivně se utopil po pádu z vysokého útesu. Ale kupodivu ne. Dvě hodiny po prohlášení za mrtvého Louis v márnici ožil a dále setrvává v bezvědomí v sanatoriu Jamieho Dornana. Mezitím policie vyšetřuje, proč Louis z toho útesu spadl a kam zmizel jeho otec (Aaron Paul), který tam toho dne byl také, a který už nějakou dobu nežije s Louisem a s jeho matkou (Sarah Gadonová). Ta se mezitím začne až moc sbližovat s Dornanem a ten začne mít zvláštní sny. A ještě bych doplnil, že značnou část filmu vypráví komatický Louis nějakému slizkému vodníkovi, a dobrou polovinu stopáže zabírají různé flashbacky a vzpomínky, především hovory mladšího (ještě nekomatického) Louise s psychiatrem Oliverem Plattem. Film Devátý život Louise Draxe natočil (podle knihy) Alexandre Aja ( Noc s nabroušenou břitvou , Zrcadla , Piraňa 3D ), ale kupodivu to není horor. Tedy, možná je to částečně trochu i horor, ale je v něm pramálo okamžiků, ve kterých by se měl divák lekat nebo odvracet oči od hnusu na plátně.

 • Recenze Devátý život Louise Draxe na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Úspěšný hororový režisér Alexandre Aja sice nosí přezdívku „francouzský řezník", ale novinkou našich kin Devátý život Louise Draxe nakročil k telenovelám. Může zato jednak autorka předlohy Liz Jensenová, jednak idol žen Jamie Dornan.

 • Recenze Devátý život Louise Draxe na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 70

  Thriller Devátý život Louise Draxe nabízí kriminálku, horor a hru s představami a realitou v jednom. Originální příběh je spletitý, ale dobře pochopitelný. Tvůrci často mění prostředí, užijeme si malebnou kanadskou přírodu i kliniku s dětmi v kómatu, která působí přinejmenším znepokojivě. Populární tvář Jamieho Dornana vyvažují méně známí herci v hlavních rolích a dohromady tvoří skupinku, která svými činy dokáže vyvolat silné emoce. Love story mezi Allanem a Natalií je trochu přehnaná, ale jinak se jedná o povedené dílo - po rozuzlení zápletky zůstane divák ještě pár chvil v šoku.

 • Recenze Devátý život Louise Draxe na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 50

  Devítiletý Louis Drax není ani náhodou obyčejný chlapec. Jednak vykazuje jisté vzorce chování a povahové vlastnosti, které běžně u kluků jeho věku nenajdete (třeba si osvojil teorii, která mu dává právo zabíjet domácí křečky), ale hlavně je magnetem na nehody. Každou chvíli má odřené koleno nebo zlomenou končetinu, nesčetněkrát byl v nemocnici a již osmkrát dokonce přežil vlastní smrt (v šesti měsících na něj spadl lustr, v útlém věku dostal ránu elektrickým proudem, zažil otravu jídlem…), a když v den svých devátých narozenin spadne z vysokého útesu do moře a záchranáři ho vyloví mrtvého, tak to chvíli vypadá, že s Louisem Draxem je už definitivně amen.

Trailer k filmu

Související články k filmu Devátý život Louise Draxe

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Požírači ponožek a drsný detektiv s tváří Toma Cruise

  Filmové premiéry: Požírači ponožek a drsný detektiv s tváří Toma Cruise

  19. 10. 2016 10:00 Hrdina knižní série Leeho Childa znovu na scéně, záhady na hranici reality a fantazie, první černošský klaun, snaha o obnovu vztahu mezi otcem a dcerou, rozhovor mezi mužem a ženou, život horníka povýšeného do kanceláře, animovaní požírači ponožek, a boj za záchranu jednoho z posledních přeživších rumunských kin. Ve 41. týdnu tohoto roku nás čeká 8 filmových premiér a digitálně restaurované české drama Takový je život.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Devátý život Louise Draxe - recenze

  Devátý život Louise Draxe - recenze

  18. 10. 2016 08:00 Louis Drax to neměl v životě jednoduché. Skoro umřel už při porodu a pak ho čekalo nějaké dramatické setkání se smrtí přibližně každý rok jeho života. Nyní, když je mu devět, zřejmě konečně vyčerpal svůj přidělený počet životů, a definitivně se utopil po pádu z vysokého útesu.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.