Plakát k filmu: Detektiv Down

Detektiv Down Detektiv Downs

dokina.cz
5,8

Premiéra 17. 4. 2014
Česká Republika, Norsko, Dánsko, 2013, 90 min, od 12 let

Žánr:
komedie
Režie:
Bård Breien | celý štáb
Hrají:
Sven Nordin, Ida Elise Broch, Nils Jørgen Kaalstad | všichni herci

Hlavní hrdina filmu Robert Bogerud chce být soukromým detektivem, což ale není tak jednoduché, pokud máte jako on – Downův syndrom. Všichni jeho potenciální zákazníci tak zmizí v okamžiku, kdy Robert sundá svůj detektivní klobouk. Nakonec se mu však podaří sehnat první případ. Olav Starr, bruslařská legenda, zmizel a jeho tajemná manželka si najme Roberta, aby tento případ vyřešil. Robert má svoji metodu, kdy se vžije do zmizelého a pokračuje v jeho životě od okamžiku, ve kterém se Olav ztratil. Zjistí tak, že byl ve své rodině vystaven nedostatku lásky a že se z něj stal podvodník s vážnými problémy s alkoholem, který prodává svým zákazníkům vakuové pumpy pro lepší erekci a krém na zvětšení prsou, aby jim tak zvýšil sebevědomí. Čím bizarnějších rozměrů pátrání po Olavovi postupně nabírá, tím více se ukazuje, že Robert není tak hloupý, jak by se mohlo zdát. Norský režisér Bård Breien po svém úspěšném debutu Kurz negativního myšlení natočil svůj druhý filmu Detektiv Down v norsko-česko-německo-dánské koprodukci.

Hlavní hrdina filmu Robert Bogerud chce být soukromým detektivem, což ale není tak jednoduché, pokud máte jako on – Downův syndrom. Všichni jeho potenciální zákazníci tak zmizí v ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 45.00 CZK Přehrát online
Přehrát online

Recenze filmu Detektiv Down

 • Recenze Detektiv Down na fffilm

  Recenze fffilm 50

  Robert Bogerud žije v Dánsku a dělá soukromého detektiva. Přesněji řečeno, trpí Downovým syndromem, nemá to v hlavě úplně v pořádku a domnívá se , že je detektiv. Takže má svůj pokoj v psychiatrickém ústavu vyzdoben přesně jako typickou pracovnu soukromého detektiva z poloviny minulého století a dává si do novin inzeráty, kde nabízí své služby. Samozřejmě, jakmile ho potenciální klient uvidí, je Robert opět bez práce. K zásadnímu zvratu dojde, když je Robert kontaktován bohatou rodinou která pohřešuje svou hlavu (slavného rychlobruslaře) a nemá nic proti tomu, aby se Robert případu ujal. Během několika málo minut musí být každému divákovi jasné, že si ona bohatá rodina Roberta najala pouze proto, že nechtějí , aby se případ vyřešil a zmizení se objasnilo.

 • Recenze Detektiv Down na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Svou prvotinou Kurz negativního myšlení si získal zdejší diváky, takže druhý snímek Detektiv Down už točil norský režisér Bard Breien v Česku. Znovu baví, ale jinak, jímavěji. Hrdina jako vystřižený z filmu noir má svůj velký případ a Downův syndrom.

 • Recenze Detektiv Down na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 80

  Režisér Bård Breien stále dokazuje, že umí vkusně žertovat o věcech, které v nás obvykle vyvolávají spíš zármutek, nebo znepokojení. Shrne je do prostého, ale kouzelného mistrovského díla schopného povzbudit. Pro Pražáky bude navíc zajímavé snažit se rozpoznat lokace ze svého města.

Trailer k filmu

Související články k filmu Detektiv Down

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Detektiv Down - recenze sympatické komedie

  Detektiv Down - recenze sympatické komedie

  19. 4. 2014 11:56 Režisér Bård Breien natočil před lety Kurz negativního myšlení a pro někoho se stal kultovním režisérem. Proč ne, ten film nebyl vůbec špatný. Nyní se norský filmař vrací s detektivním příběhem, který má opět zdánlivě šokující pozadí vzniku. Ve skutečnosti však je Detektiv Down průměrnou detektivkou, ale velmi vydařenou komedií, u níž hlavní představitel soukromého očka trpí Downovým syndromem.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.