Plakát k filmu: Děsivé dědictví

Děsivé dědictví Hereditary

dokina.cz
7,8

USA, 2018, 126 min, od 15 let

Žánr:
horor
Režie:
Ari Aster | celý štáb
Hrají:
Alex Wolff, Gabriel Byrne, Toni Collette, Christy Summerhays, Morgan Lund, Milly Shapiro | všichni herci

Když zemře Ellen, matriarcha rodu Grahamů, začíná rodina její dcery rozplétat záhadná a čím dál tím děsivější tajemství svých předků. S přibývajícími odhaleními se čím dál více snaží překonat svůj neblahý osud, který zřejmě pronásleduje celý jejich rod a pomalu ničí vše, co znají.

Když zemře Ellen, matriarcha rodu Grahamů, začíná rodina její dcery rozplétat záhadná a čím dál tím děsivější tajemství svých předků. S přibývajícími odhaleními se čím dál více ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů

Recenze filmu Děsivé dědictví

 • Recenze Děsivé dědictví na fffilm

  Recenze fffilm 90

  Grahamovi žijí ve svém domku u lesa. Matka (Toni Colletteová) je výtvarnice a lepí miniaturní výjevy ze života. Otec (Gabriel Byrne) je psychiatr. Syn (Alex Wolff) chodí na střední školu. Třináctiletá dcera (Milly Shapirová) divně vypadá a ještě divněji se chová. Na počátku filmu umře babička (tedy matka otce a matky), což ještě o něco prohloubí složitá traumata, ve kterých se rodina dlouhodobě nachází. Většina hlavních hrdinů totiž má nebo aspoň měla nějaké závažné psychické problémy. A když po smrti babičky udeří ještě další tragédie, a do toho přijdou duchové, začne jít skutečně do tuhého... Děsivé dědictví je celovečerním debutem scenáristy a režiséra Ariho Astera, kterého si okamžitě řadím do kolonky "pečlivě sledovat". Je mu něco málo přes 30 let, ale má neuvěřitelně pevnou ruku a spoustu nápadů, které dokáže dokonale realizovat. Koneckonců, můžete se zdarma legálně podívat na několik jeho starších krátkometrážních filmů . (Doporučuji začít tímto , který natočil jako první, někdy ve svých 25 letech. Mimochodem, Aster není černoch.)

 • Recenze Děsivé dědictví na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 60

  Dohromady je však Děsivé dědictví poněkud rozporuplným dílem. Nedořečený děj, který v závěru nedává smysl je vyvážený skvělými hereckými výkony a správně děsivými a husí kůži nahánějícími výjevy. Z hororového hlediska tak Děsivé dědictví vychází vlastně na 1, možná 1-, co by úplné filmařské dílo je na tom ovšem podstatně hůř. V závěru totiž špatnému scénáři a režii nepomůže ani kvalitní obsazení, které se opravdu snaží. Zkrátka takhle: máte-li chuť na pořádnou hororovou nálož a chcete se nechat vylekat, tak je Děsivé dědictví tou správnou volbou. Hledáte-li však horor s kvalitním uceleným dějem a zajímavou zápletkou, pak je lepší porozhlédnout se někde jinde.

 • Recenze Děsivé dědictví na Total film

  Recenze Total film 85

  Děsivé dědictví (2018) Vzhledem k tomu, že je Děsivé dědictví nákladově poměrně levný film, výsledek dokládá velký talent debutujícího režiséra i týmu, který kolem něj stál. Tenhle psychologický horor patří jednoznačně k tomu nejlepšímu co se za poslední léta v kinech v rámci žánru objevilo. Je evidentní, že se ještě dá natočit "áčkový" horor, stejně jako v případě nedávného Uteč, který si odnesl dokonce Oscara.

 • Recenze Děsivé dědictví na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 90

Související články k filmu Děsivé dědictví

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.