Plakát k filmu: Deník strojvůdce

Deník strojvůdce Dnevnik masinovodje

dokina.cz
7,6

Premiéra 30. 3. 2017
Chorvatsko, Srbsko, 2016, 85 min, od 12 let

Žánr:
komedie
Režie:
Milos Radovic | celý štáb
Hrají:
Lazar Ristovski, Mirjana Karanovic, Jasna Djuricic, Mladen Nelevic, Petar Korac, Pavle Eric | všichni herci

Ilija je stejně jako jeho otec i dědeček vlakový strojvůdce a pomalu se chystá do důchodu. Kromě šedesátky má na kontě i neslavný rekord co se počtu zabitých lidí týče. Během své kariéry totiž na kolejích přejel 28 osob. Vzrušení Ilijovi přivede do cesty samotný život v podobě desetiletého sirotka Sima, který se stane jeho adoptivním synem. Sima se po vzoru nevlastního otce a celé jeho mužské rodové linie chce stát samozřejmě také strojvůdcem.

Přes veškeré Ilijovo rozmlouvání si chlapec cestu ke svému snu přece jen najde, ale nechce se smířit s realitou, že by byl vrahem. Kolegové strojvůdci mu říkají, že bez nehody nebude skutečným strojvedoucím a podle statistiky ji musí očekávat brzy, určitě již během prvního týdne. Sima ale jezdí již několik týdnů a zdá se, že nehody se mu vyhýbají. Tato skutečnost Simu neuvěřitelně deprimuje a psychicky mučí, tak musí vzít tuto bezvýchodnou situaci do rukou Ilija.

Ilija je stejně jako jeho otec i dědeček vlakový strojvůdce a pomalu se chystá do důchodu. Kromě šedesátky má na kontě i neslavný rekord co se počtu zabitých lidí týče. Během své ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 6 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Deník strojvůdce

 • Recenze Deník strojvůdce na iDnes

  Recenze iDnes 75

  Diváci Febiofestu mají dobrý vkus. Jako první vyprodali projekce Deníku strojvůdce, který zítra vstupuje do našich kin. Originální komedie srší černým humorem, balkánskou náladou i něhou.

 • Recenze Deník strojvůdce na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 90

  Deník strojvůdce je rozhodně snímkem, který diváka donutí se po odchodu z kina hořce usmát a zamyslet. Má ambice nebýt zapomenut do skončení závěrečných titulků, protože se rozhodně může zařadit mezi filmy, které diváky zasáhnou. Svým jízlivým (ne)humorem, netradičním balkánským pohledem, neznámými herci, kteří předvádějí prvotřídní výkony.

 • Recenze Deník strojvůdce na Total film

  Recenze Total film 80

  Deník strojvůdce Černý humor je v tomhle filmu na extra vysoké úrovni, ale stejně tak v něm pořád zůstává i určitá míra citlivosti v rámci závažnosti tématu. To je um, který ve své ryzosti dokáže nabídnout jen balkánská kinematografie. Praštěnost a absurdita tu není tolik vygradovaná jako třeba u Emira Kusturici, ale srdečnost projevu všech postav a atmosféra celého příběhu vás nenechají na pochybách o svých nesporných kvalitách.

Trailer k filmu

Související články k filmu Deník strojvůdce

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Zapomenutá šmoulí dobrodružství a odvážný čin v době 2. světové války

  Filmové premiéry: Zapomenutá šmoulí dobrodružství a odvážný čin v době 2. světové války

  29. 3. 2017 10:00 Vzrušující a napínavá pouť lesem plným kouzelných stvoření, dokazování existence holocaustu, kyberpunková legenda z dílny Masamune Shirowa, útočiště ve výbězích zoologické zahrady v době druhé světové války, podivný starý strom a mediální bouře kolem podávání léku Mediator. 13. týden tohoto roku přináší deset filmových premiér včetně příběhu sekretářky ministra nacistické propagandy, posledního filmu legendy polské kinematografie Andrzeje Wajdy, kariéry vlakového strojvůdce a celovečerního filmu vizuálního umělce Tomáše Svobody.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.