Plakát k filmu: Dej mi své jméno

Dej mi své jméno Call Me by Your Name

dokina.cz
8,2

Premiéra 22. 3. 2018
USA, Francie, Brazilie, Itálie, 2017, 132 min, od 15 let

Žánr:
drama, romantický
Režie:
Luca Guadagnino | celý štáb
Hrají:
Armie Hammer, Timothée Chalamet, Michael Stuhlbarg, Amira Casar, Esther Garrel, Victoire Du Bois | všichni herci

Když si rodiče sedmnáctiletého Elieho pozvou do své velké italské vily na léto hosta, jejich syn z toho není vůbec nadšený. Zpočátku se zdá, že toho s pohledným americkým 24letým studentem Oliverem nemají mnoho společného, když však spolu začnou trávit více času, začne mezi nimi vznikat něco mnohem hlubšího než je přátelství.

Když si rodiče sedmnáctiletého Elieho pozvou do své velké italské vily na léto hosta, jejich syn z toho není vůbec nadšený. Zpočátku se zdá, že toho s pohledným americkým 24letým ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 3 hlasů

Recenze filmu Dej mi své jméno

 • Recenze Dej mi své jméno na iDnes

  Recenze iDnes 70

  Ještě než film Dej mi své jméno ze čtyř nominací na Oscara vytěžil vítěznou sošku za nejlepší adaptovaný scénář, který podle předlohy Andrého Acimana psal James Ivory, oznámil režisér Luca Guadagnino, že plánuje pokračování.

 • Recenze Dej mi své jméno na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 90

  Dej mi své jméno je jemný, ale zároveň velmi intenzivní zážitek. Díky výraznému střihu působí dojmem příběhu sestavěného z dílků skládanky, přičemž každou jednotlivou scénu tvůrci vybrousili jako diamant. Naprosto právem proměnil nominaci na Oscara za nejlepší původní scénář, ve vztahu ke knížce se film stal přidanou hodnotou. Ne proto, že by byl úplně dějově přesný, nýbrž právě kvůli malým detailům, které se mohou zdát bezvýznamné, ale přitom dokreslují atmosféru snímku tak, že dokonale vystihuje podstatu knížky. K tomu si během víc jak dvouhodinové stopáže užijeme i precizní výkony herců a strhující podání hlavní postavy od vycházející hvězdy Hollywoodu Timothéeho Chalameta. Dej mi své jméno je původně malý film, ale plný velkých věcí. Byla by škoda si ho nechat utéct na velkém plátně, které nás ještě přesvědčivěji vtáhne do slunné severní Itálie osmdesátých let.

 • Recenze Dej mi své jméno na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 70

  Léto 1983, Itálie. Sedmnáctiletý Elio (Timothée Chalamet) je židovský Italo-Američan, který žije se svými rodiči v prostorné venkovské vile, kam jeho otec, profesor archeologie, přizve na letní pobyt svého studenta Olivera (Armie Hammer), aby mu pomáhal s výzkumem. Přestože Elio zpočátku jeví zájem spíš o místní děvčata, pozvolna v něm začnou klíčit vášnivé city právě k Oliverovi. 

 • Recenze Dej mi své jméno na Total film

  Recenze Total film 90

  Dej mi své jméno (2017) Dej mi své jméno je jedním z nejsilnějších filmových milostných příběhů , jaké kdy byly v 21. století natočeny. Z plátna voní mandarinky, broskve, letní tráva i prach z brždění bicyklů. Film si s sebou nese jedno zásadní poselství: Do lásky je třeba vrhat se střemhlav a užívat si každý den. Bez obav, rozumu i ohledů na jiné.

Trailer k filmu

Související články k filmu Dej mi své jméno

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Mimozemský útok na lidstvo a fascinující česká příroda

  Filmové premiéry: Mimozemský útok na lidstvo a fascinující česká příroda

  21. 3. 2018 10:00 Mimozemský útok na lidstvo, rebelský králíček válčící o své teritorium, romantické drama z italského venkova, příběh jedné z nejzáhadnějších biblických postav, přízraky filmového režiséra, ucelený pohled na jednu z nejlepších rockových kapel na světě, první celovečerní film o fascinující české přírodě, podmanivý pohled do života teenagerů, kteří musí dospět dřív, než by sami chtěli, a příběh o velkých plánech a ještě větší absurditě. V tomto týdnu na nás čeká 9 filmových premiér.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 8 největších letošních oscarových kandidátů

  8 největších letošních oscarových kandidátů

  29. 1. 2018 16:13 Sezóna cen je v plném proudu! Poznejte nejlepší filmy uplynulého roku s tím, jakou mají šanci na nejprestižnějších filmových oceněních.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.