Plakát k filmu: Deepwater Horizon: Moře v plamenech

Deepwater Horizon: Moře v plamenech Deepwater Horizon

dokina.cz
7,2

Premiéra 29. 9. 2016
USA, 2016, 107 min, od 12 let

Žánr:
thriller, akční, drama
Režie:
Peter Berg | celý štáb
Hrají:
Mark Wahlberg, Dylan O'Brien, Kate Hudson | všichni herci

Dne 20. dubna 2010 došlo v Mexickém zálivu na plovoucí vrtné plošině Deepwater Horizon k jedné z největších člověkem způsobených katastrof na světě.

Dne 20. dubna 2010 došlo v Mexickém zálivu na plovoucí vrtné plošině Deepwater Horizon k jedné z největších člověkem způsobených katastrof na světě. celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 13 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 82.00 CZK 270.00 CZK Přehrát online
PŮJČOVNÉ 69.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Deepwater Horizon: Moře v plamenech

 • Recenze Deepwater Horizon: Moře v plamenech na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

 • Recenze Deepwater Horizon: Moře v plamenech na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Tragédie, kterou popisuje film Deepwater Horizon: Moře v plamenech, se stala 20. dubna 2010. Plovoucí vrtná plošina v Mexickém zálivu se po výbuchu potopila a způsobila největší ropné zamoření v americké historii. Ze 126 lidí jich jedenáct zahynulo.

 • Recenze Deepwater Horizon: Moře v plamenech na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 80

  Převedení skutečných událostí na filmové plátno je zpravidla docela ošemetná věc a je těžké to odvést správně a korektně. Deepwater Horizon: Moře v plamenech je důkazem, že to jde, i když jsou to události, na které bychom už raději zapomněli. Snímek je napínavý a plný akce, člověk se ani chvilku nenudí, pořád se něco děje. Efekty, děj i herci se skvěle doplňují. Na autentičnosti dodávají i dobové záběry se skutečnými hrdiny příběhu, není pochyb, že tím chtěli tvůrci mimo jiné trochu zahrát na lidské city. Na konci máme pocit zhnusení nad tím, co všechno lidé můžou způsobit kvůli chamtivosti a vlastní hlouposti. Je dobře, že toto drama vzniklo a je dobře, že se povedlo.

 • Recenze Deepwater Horizon: Moře v plamenech na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  Událost z dubna roku 2010, kdy v Mexickém zálivu explodovala plovoucí vrtná plošina Deepwater Horizon, na níž během výbuchu a následné hromadné evakuace zaměstnanců zahynulo jedenáct lidí, a do moře se vylily stovky hektolitrů ropy, je popisována jako nejhorší ropná katastrofa v historii Ameriky. Nyní podle ní natočil film režisér Peter Berg.

 • Recenze Deepwater Horizon: Moře v plamenech na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 80

  Mark Wahlberg pod taktovkou Petera Berga ukazuje, jak probíhala katastrofa na vrtné plošině uprostřed oceánu a je to sakra působivá záležitost.

 • Recenze Deepwater Horizon: Moře v plamenech na Total film

  Recenze Total film 80

  Deepwater Horizon: Moře v plamenech (USA, 2016) Výtečně napsáno a zrežírováno. Všechno má svůj řád, smysl a dobře to funguje. Ideální film, který navzdory děsivosti zvládnou i větší děti.

Trailer k filmu

Související články k filmu Deepwater Horizon: Moře v plamenech

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Atentát na Heydricha a katastrofální exploze ropné plošiny

  Filmové premiéry: Atentát na Heydricha a katastrofální exploze ropné plošiny

  28. 9. 2016 10:00 Atentát na třetího nejmocnějšího muže nacistické říše, jedna z největších katastrof způsobených člověkem, obyvatelé zvláštního sirotčince, rodina procházející mnoha změnami, portrét nejslavnějšího československého špiona druhé poloviny 20. století a fascinující místa, na kterých se utvářely dějiny. 38. týden tohoto roku přináší 4 filmové premiéry, 2 premiérové dokumenty a další digitálně restaurovaný film podle dramatu Karla Čapka, Bílá nemoc.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 4 nedávné události, které se letos objeví v kinech

  4 nedávné události, které se letos objeví v kinech

  14. 4. 2016 10:00 S pekelným zpožděním přichází do českých kin oscarový hit Spotlight. Snímek vznikl na motivy bostonského skandálu zneužívání dětí katolickými mnichy, které v letech 2002 a 2003 odkryl tým investigativních novinářů. Vzhledem k tomu, že většina aktérů kauzy je stále na světě, Spotlight tnul doslova do živého. Zatímco dříve vznikaly filmy dle skutečných událostí spíše s delším odstupem, dnes se jejich scénáře začínají sepisovat prakticky hned, co kauza zmizí ze zpravodajství. Hollywood podle nedávných událostí finišuje či připravuje hned čtveřici dalších filmů na motivy nedávných událostí!

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.