Plakát k filmu: Deadpool

Deadpool Deadpool

dokina.cz
7,7

Premiéra 11. 2. 2016
USA, 2016, 108 min, od 15 let

Žánr:
akční, fantasy
Režie:
Tim Miller | celý štáb
Hrají:
Ryan Reynolds, Karan Soni, Ed Skrein, Michael Benyaer, Stefan Kapicic, Brianna Hildebrand | všichni herci

Po celém světě mezi námi žijí nenápadní, stateční a skromní superhrdinové… a taky Deadpool, což je poněkud zvláštní a netradiční komiksový bourák ze stáje vydavatelství Marvel. Deadpool ze stáda slušňáckých týpků vybavených superschopnostmi poněkud vybočuje, jelikož je neodolatelně oprsklý, vulgární, brutální a …hlavně nechutně vtipný. Než se stal Deadpoolem, byl Wadem Wilsonem (Ryan Reynolds), bývalým členem speciálních jednotek. Když mu lékaři diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, podrobil se experimentální léčbě v rámci programu Weapon X, známého a populárního především mezi x-menovskými mutanty. Díky tomu se Wade zbavil rakoviny, a nejenže zůstal naživu, ale také jako bonus získal schopnost rychlého samouzdravování. Bohužel však – například oproti Wolverinovi, který po podobné léčbě zůstal celkem sexy – z tohoto pokusu vyšel trvale znetvořený. Vypadá dle vlastních slov jako „avokádo, které mělo sex se starším avokádem“. I proto celkem bez většího odporu přijal okostýmované alter ego jménem Deadpool.

V kinech se již jednou objevil a to ve snímku X-Men Origins: Wolverine, kde má zašitou pusu. A díky filmu DEADPOOL rychle pochopíte proč. A také proč se mu také přezdívá Užvaněný žoldák – „The Merc with a Mouth“. Jeho dalšími superschopnostmi jsou totiž nekonečné žvanění vyznačující se černočerným humorem, absolutní cynismus a pravidelné porušování všech superhrdinských pravidel. Tím se tak trochu vylučuje z party podobných hrdinů zabývajících se vedle zachraňování světa i morálními dilematy, existenciální úzkostí nebo vlastním svědomím. Podobným mudrováním a pochybnostmi se Deadpool rozhodně nezdržuje. Zpomalilo by jej to při pronásledování a zabíjení padouchů. Hlavně potřebuje zachránit svou holku (Morena Baccarin) a chce sejmout Ajaxe (Ed Skrein) z Weapon X. Tedy toho, který mu zničil vizuál a zkazil náladu.

Po celém světě mezi námi žijí nenápadní, stateční a skromní superhrdinové… a taky Deadpool, což je poněkud zvláštní a netradiční komiksový bourák ze stáje vydavatelství Marvel. ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 283 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 59.00 CZK 229.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Deadpool

 • Recenze Deadpool na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

  Po letech čekání se nejukecanější superhrdina dočkal vlastního filmu. A je takový, jaký má být. Brutální, vulgární, nahláškovaný, šokující, překvapující a extrémně zábavný. Tedy pokud vám nevadí trocha krve a nevyžadujete filmový humor z ranku Woodyho Allena. Ryan Reynolds dotlačit do kin svůj vysněný projekt a hrozně si to na plátně užívá. A vás v kině čeká nejspíš to samé.

 • Recenze Deadpool na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Film Deadpool je další comicsový film od Marvelu (od 20th Century Fox, ne od Disneyho) a vypráví víceméně tradiční story toho, jak se z normálního žoldáka Wadea Wilsona (Ryan Reynolds) stane abnormální nezranitelný superhrdina Deadpool. Film Deadpool ale rozhodně není "tradičním comicsovým filmem", neboť je velmi věrný comicsové předloze. To znamená, že je velmi sprostý, brutální, mládeži nepřístupný a přitom plný infantilního humoru, který by se nejvíce líbil dvanáctiletým jinochům (kteří do kina na tento film nemůžou, ale určitě se tam nějak dostanou).

 • Recenze Deadpool na iDnes

  Recenze iDnes 65

  Na křivce zábavnosti komiksových hrdinů stojí pod Iron-Manem, ale rozhodně nad ospale ušlechtilou smečkou Avengers, natož Fantastickou čtyřkou. Do kin jde Deadpool, další kůň stáje Marvel.

 • Recenze Deadpool na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 90

  Jaký tedy vlastně Deadpool je? Je to akční přisprostlá komedie a love story v jednom, která si nebere servítky s nikým a ničím. Je to film, který není pro každého, ale pokud byste se odvážili mít nějaké námitky, ústřední postava vás bez mrknutí oka pošle do p... Pokud máte strach, že takovouto nálož neustojíte, vezměte si na sebe hnědé kalhoty a můžete být v klidu.

 • Recenze Deadpool na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 70

  Herec Ryan Reynolds asi dost těžce nesl to, že si zahrál komiksovou postavu Deadpoola už ve filmu X-Men Origins: Wolverine, což se tenkrát ne úplně povedlo, a upřímně řečeno, skoro bych si na něj nevzpomněl. Po letech snažení si konečně pro sebe a pro svého oblíbeného hrdinu prosadil nový film, tentokrát takový, jenž by nesl Deadpoolovo jméno, a představil jej divákům pořádně a se vší parádou. Film spoluprodukoval, podařilo se mu na něj získat dost peněz a debutujícího režiséra Tima Millera, který se ukázal být poměrně schopným. Hlavně se mu ale podařilo prosadit, aby film mohl být po vzoru původního komiksu patřičně krvavý a brutální, čímž pádem se Deadpool stal prvním superhrdinským filmem studia Marvel, který je do patnácti let nepřístupný (v Americe R-kový).

 • Recenze Deadpool na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 80

  Držte si klobouky, protože do kin se přiřítil hrdina, jakého v nich nepotkáte denně.

 • Recenze Deadpool na Total film

  Recenze Total film 80

  Deadpool (USA, 2016) Deadpool výborně funguje, dokonale baví a nemá téměř jediné hluché místo. Scénář narušuje stereotypy superhrdinských filmů a tvůrci vytváří nový antižánr, který si mohou oblíbit i diváci, kteří Avengers zrovna dvakrát nemusí. Pochvala českému překladu, který tentokrát film nedegraduje, ale napomáhá plnohodnotnému zážitku.

Trailer k filmu

Související články k filmu Deadpool

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.