Plakát k filmu: Cukrář

Cukrář Cakemaker, The

dokina.cz
7,5

Premiéra 21. 12. 2017
Německo, Izrael, 2017, 104 min, od 15 let

Žánr:
drama
Režie:
Ofir Raul Graizer | celý štáb
Hrají:
Sarah Adler, Zohar Shtrauss, Sandra Sade, Tim Kalkhof, Roy Miller, Stephanie Stremler | všichni herci

Služební cesty mohou přinést mnohá překvapení a není výjimkou, pokud mezi ně patří setkání, jež přeroste v milenecký vztah. Poměr Thomase, cukráře žijícího v Berlíně, a Orana, ženatého muže původem z Izraele, však po několika měsících utne tragická událost. Oran umírá při dopravní nehodě a Thomas nevidí jiné východisko, než vyhledat vdovu, jež teď sama vychovává Oranova syna. Přes počáteční nedůvěru, pramenící z Thomasovy německé národnosti, dává truchlící Anat mlčenlivému mladému muži práci ve své kavárně, netuší však, že nevyslovený smutek, který je spojuje, se váže k jednomu a tomu samému muži.

Služební cesty mohou přinést mnohá překvapení a není výjimkou, pokud mezi ně patří setkání, jež přeroste v milenecký vztah. Poměr Thomase, cukráře žijícího v Berlíně, a Orana, ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů

Recenze filmu Cukrář

 • Recenze Cukrář na iDnes

  Recenze iDnes 70

  Izraelsko-německý Cukrář, který po předpremiéře na karlovarském festivalu jde do kin, dráždí jak nezvyklou koprodukcí (však Berlíňan v Jeruzalémě dávnou nevraživost pocítí), tak nezvyklou romancí, neboť muž se po smrti svého milence sblíží s vdovou po něm.

 • Recenze Cukrář na Total film

  Recenze Total film 85

  Cukrář (2017) Graizer svým jemným subtilním dramatem dokáže bez patosu vyprávět o nevyzpytatelnosti životních náhod a vášních mileneckých, ale také gastronomických, které neznají hranice mezi národy a překážku pro ně netvoří ani minulost a náboženství. Skromné, ale podmanivé herectví nechává diváka s postavami dýchat v příjemné jednotě a pochopení. Nehrozí, že by snad některá z postav mohla být považována za oběť někoho jiného. Navíc je to typ filmu, který je dobré sledovat s plným žaludkem. Jinak totiž divák riskuje, že se chvílemi bude potýkat s kanoucí slinkou v koutku svých úst.

Trailer k filmu

Související články k filmu Cukrář

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Komedie ze zasněženého Špindlu a čtveřice uvězněná ve videohře

  Filmové premiéry: Komedie ze zasněženého Špindlu a čtveřice uvězněná ve videohře

  20. 12. 2017 10:00 Komedie ze zasněženého Špindlu, čtveřice školáků uvězněná ve videohře, zpívající exotky na evropské tour, nejroztomilejší a nejhodnější sudokopytník a vzplanutí lásky dvou mužů ukončené tragickou událostí. Vánoční týden přináší 5 filmových premiér a dokumentární snímek vyprávějící o životě scénáristy, spisovatele a kreslíře Jiřího Brdečka.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.