Plakát k filmu: Collateral

Collateral Collateral

dokina.cz
7,8

USA, 2004, 120 min

Žánr:
thriller, drama, kriminální

Tom Cruise, třikrát nominovaný na Oscara za filmy Magnolie, Jerry Maguire a Narozen 4. července, Jamie Foxx (Ali, Vítězové a poražení) a Jada Pinket Smithová (Matrix Reloaded a Matrix Revolution) hrají hlavní role v thrilleru COLLATERAL režiséra Michaela Manna, (Insider: Muž, který věděl příliš mnoho), který rovněž získal za své filmy tři nominace na Oscara.

Max (Jamie Foxx) vede už celých 12 let svůj pozemský život jako taxikář. Tváře pasažérů před ním defilují jako v zrcadle, přicházejí a mizí. Až do dneška. Vincent (Tom Cruise) je nájemný vrah. Jeden z nejlepších. Když se vedení mezinárodního narkokartelu dozví, že někteří jeho příslušníci mají být obžalováni hlavní federální porotou, rozhodne se pro operaci, v níž budou všichni korunní svědkové zneškodněni. Posledním termínem k provedení akce je právě tato noc.

Večer Vincent přijíždí do L.A. Do rána má být pět osob mrtvých. Shoda okolností způsobí, že je to právě Maxův taxík, na který Vincent zamává. A Max se tak stává nechtěným rukojmím - osobou, která nemá naději na záchranu, protože se ocitla v nesprávnou dobu na nesprávném místě. Během noci přinutí Vincent Maxe, aby ho dovezl do všech míst, kde má dojít k vraždě. A dříve než se policejní department v Los Angeles a FBI pustí do stíhání, začnou absurdně Vincentova i Maxova šance přežít zcela záviset jedna na druhé.

Jada Pinket Smithová vystupuje jako státní návladní Spojených státu Annie Farrellová. Obsazení doplňují Mark Ruffalo, Peter Beng a Bruce McGill (Porota) s Javierem Bardemem, nominovaným na Oscara (Než se setmí), který zde vystupuje v epizodní roli. Film vznikl v koprodukci společností DreamWorks Pictures a Paramount Pictures. Producenty jsou Michael Mann a Julie Richardsonová, scénář napsal Stuart Beattie.

Tom Cruise, třikrát nominovaný na Oscara za filmy Magnolie, Jerry Maguire a Narozen 4. července, Jamie Foxx (Ali, Vítězové a poražení) a Jada Pinket Smithová (Matrix Reloaded a ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 514 hlasů
  • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 103.20 CZK 258.39 CZK Přehrát online

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.