Plakát k filmu: Chvilky

Chvilky Chvilky

dokina.cz
5,5

Premiéra 1. 11. 2018
Česká Republika, Slovensko, 2018, 93 min, od 12 let

Žánr:
drama

Anežka (Jenovéfa Boková) je mladá žena, která si přeje, aby vztah s její rodinou i partnery byl dobrý a klidný, a to i za tu cenu, že ona sama ustoupí a bude se vyhýbat případným nedorozuměním, sporům. Neuvědomuje si ale, že onen pomyslný klid je jen klidem před bouří, která musí dříve či později přijít. Film Chvilky vypráví příběh o základních situacích, vztazích a emocích, které potkávají každého člověka, jsou mu důvěrně blízké a známé. Vyprávějí o lásce, bolesti, oddanosti, ale také o naději, že člověk dokáže svá zranění přeměnit v sílu.

Anežka (Jenovéfa Boková) je mladá žena, která si přeje, aby vztah s její rodinou i partnery byl dobrý a klidný, a to i za tu cenu, že ona sama ustoupí a bude se vyhýbat případným ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 3 hlasů
 • -
 • -
 • -

Recenze filmu Chvilky

 • Recenze Chvilky na Total film

  Recenze Total film 55

  Chvilky (2018) Pokud ve filmu chybí gradace děje, je opravdu těžké ho dokoukat. Možná, kdybychom ve Chvilkách viděli alespoň nějakou retrospektivu, bylo by to zajímavější. Bohužel, děj plyne chronologicky, a to ještě víc umocňuje pocit, že se tam nic neděje.

 • Recenze Chvilky na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 40

  České drama Chvilky je celovečerní režijní prvotinou režisérky a scenáristky Beaty Parkanové, která debutovala jako scenáristka v roce 2015 spoluprací na teroristicky příšerné komedii Andílek na nervy. Chvilky jsou úplně jiné kafe – psychologický depresivní příběh se točí kolem mladé ženy Anežky (Jenovéfa Boková), která zažívá sérii „chvilek“ s několika dalšími lidmi, povětšinou příslušníky vlastní rodiny, jimž se všem snaží být nablízku a maximálně jim ve všem vyhovět, a přitom jediný, na koho nikdy čas nemá, je ona sama.

 • Recenze Chvilky na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Tolik touží po harmonii, že každému tak dlouho ustupuje, až ztratí vlastní vůli. To je jeden, distribuční výklad celovečerního autorského i režijního debutu Beaty Parkanové s názvem Chvilky, který po předpremiéře na karlovarském festivalu vstupuje do kin.

 • Recenze Chvilky na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Beata Parkanová přináší na domácí scénu milou podívanou, která navíc navádí i k zamyšlení nad sebou samými. Navíc nám zde nabízí neokoukaný příběh, s originální realizací, kdy Anežka prožívá s každou z vedlejších postav doslova jednu významnou chvilku (snad kromě babičky), čímž sice ostatní herci dostávají méně prostoru, ale o to výraznější jsou jejich výkony. I když se devadesáti minutová stopáž chvílemi trochu vleče, tak děj většinu času nenudí. Chvilky jsou zkrátka komorním filmem, který se ani nesnaží tvářit jako velkofilm (jak to často bývá) a právě proto je sympatický.

Související články k filmu Chvilky

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Jedinečný speciál partičky Na stojáka a dvojice oblíbených kutilů

  Filmové premiéry: Jedinečný speciál partičky Na stojáka a dvojice oblíbených kutilů

  19. 11. 2018 10:17 Partička komiků Na stojáka v jedinečném speciálu, příběh o základních vztazích a emocích, které potkávají každého, infiltrátor do soukromí obyvatel jednoho městečka, zimní radovánky oblíbených kutilů, návrat Silvestera Stalloneho v roli Rockyho Balboi, budoucnost světového pořádku ležící v hlubinách ledového oceánu, dokument o pražském cirkusovém souboru La Putyka a reportérka Jana Andert v Mosulu okupovaném bojovníky Islámského státu. Tento týden přináší 8 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.