Plakát k filmu: Chlapi nepláčou

Chlapi nepláčou Muskarci ne placu

dokina.cz
7,5

Premiéra 5. 10. 2017
Německo, Chorvatsko, Slovinsko, Bosna a Hercegovina, 2017, 98 min, od 15 let

Žánr:
drama
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Leon Lučev | všichni herci

V opuštěném horském hotelu, který dnes už pouze naznačuje dobu své zašlé slávy a luxusu, probíhá psychologický experiment. Na jednom místě se potká osm dobrovolníků z řad válečných veteránů, zastupujících různé národnosti a etnika bývalé Jugoslávie, aby zde podstoupili společnou terapii. V atmosféře obrovského prázdného hotelu vyplouvají na povrch ty nejhlubší rány minulosti, zasazené rodinou či válečnou zkušeností. Ať už byli účastníci přímými aktéry nebo pouze svědky válečných zločinů, které v 90. letech zvrásnily společný stát, jejich dozvuky žijí v jejich myslích dál a těžko lze od nich očekávat vzájemné souznění. Slovinský terapeut, který má skupinu na starosti, jen obtížně zvládá nebezpečně třaskavou směs, kterou může okamžitě zažehnout každé slovo vyřknuté bez rozmyslu nebo jen zdánlivě křivý pohled.

V opuštěném horském hotelu, který dnes už pouze naznačuje dobu své zašlé slávy a luxusu, probíhá psychologický experiment. Na jednom místě se potká osm dobrovolníků z řad ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 4 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Chlapi nepláčou

 • Recenze Chlapi nepláčou na Total film

  Recenze Total film 85

  Chlapi nepláčou (2017) Film Chlapi nepláčou vypráví o boji, který přichází až po válce. Je o boji osobním. Drljević poznamenán osobní zkušeností svým filmem připomíná, že po „bitvě není každý generál“ a že slova jako svědomí a smíření u jeho Chlapů nakonec nezůstávají jenom prázdnými termíny z terapeutické příručky.

 • Recenze Chlapi nepláčou na iDnes

  Recenze iDnes 70

  Od počátku byl film Chlapi nepláčou jasným favoritem letošního karlovarského festivalu, kde vyhrál Zvláštní cenu poroty. Otázka je, zda uspěje i v kinech, kam vstupuje.

Související články k filmu Chlapi nepláčou

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Blade Runner nové generace a letecká havárie uprostřed zasněžených hor

  Filmové premiéry: Blade Runner nové generace a letecká havárie uprostřed zasněžených hor

  4. 10. 2017 10:00 Pátrání po bývalém Blade Runnerovi losangelské policie, banda zvířecích přátel chránící místní džungli, boj o život uprostřed zasněžených hor, příběh nevidomého Jana odehrávající se v indiánské rezervaci v Novém Mexiku, belgická Pákistánka toužící po svobodě a psychologický experiment v opuštěném horském hotelu. Tento týden přináší 7 filmových premiér včetně nekompromisního, chaotického a nezapomenutelného pohledu na metalovou senzaci jménem SlipKnoT.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.