Plakát k filmu: Chappie

Chappie Chappie

dokina.cz
6,3

Premiéra 5. 3. 2015
USA, 2015, 120 min, od 12 let

Žánr:
thriller, akční
Režie:
Neill Blomkamp | celý štáb
Hrají:
Sharlto Copley, Dev Patel, Yolandi Visser, Jose Pablo Cantillo, Hugh Jackman, Ninja | všichni herci

Každé dítě má při vstupu na tento svět před sebou slibnou budoucnost, což platí v případě Chappieho dvojnásob: je nadaný, výjimečný, je to génius. Stejně jako na ostatní děti, i na Chappieho bude mít vliv jeho okolí - někdy dobrý, někdy špatný - a on se bude muset spoléhat na svůj cit a na své svědomí, aby nalezl sám sebe a stal se dobrým člověkem. Ale v jednom ohledu to bude mít Chappie na rozdíl od všech ostatních mnohem komplikovanější: je totiž robot. První robot se schopností samostatného myšlení a vnímání. To je nebezpečný koncept - a je to také výzva, jejíž vinou bude Chappie nucen čelit mocným a ničivým silám, které se pokoušejí zajistit, aby byl současně také posledním robotem svého druhu.

Každé dítě má při vstupu na tento svět před sebou slibnou budoucnost, což platí v případě Chappieho dvojnásob: je nadaný, výjimečný, je to génius. Stejně jako na ostatní děti, i ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 10 hlasů

Kde se podívat online?

255.84 CZK Přehrát online

Recenze filmu Chappie

 • Recenze Chappie na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

 • Recenze Chappie na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Johannesburg, velmi blízká budoucnost. Africká policie nasazuje do boje proti zločinu robotické Pátrače, zatímco se jejich vynálezce Deon (Dev Patel) snaží dát jim lidské vědomí. Podaří se mu to s jedním porouchaným, ale bohužel těsně poté, co ho unesou gangsteři Yo-Landi a Ninja, kteří si ho chtějí vycvičit, aby pro ně loupil. Současně rozjíždí svou partii Vincent Moore (Hugh Jackman), Deonův kolega ve společnosti Tetravaal, který nevěří autonomním robotům a raději by v ulicích města viděl veliké kolosy ve stylu ED-209, ovládané na dálku lidskými piloty. Chappie , třetí film Neilla Blomkampa, bohužel pokračuje v sestupné dráze tohoto kdysi tak nadějného debutanta ( District 9 , Elysium ). Stále platí, že z technicko / řemeslné stránky je film téměř dokonalý. Roboti vypadají jako skutečné, trojrozměrné, hmotné bytosti a zcela bezchybně provádějí interakce s živými herci. Jejich design je úžasný. Když se na chvíli (bohužel jen na chvíli) objeví obrovský mecha-bojovník, každičký jeho píst a převod dělá to, co má. Muselo to dát strašnou námahu všem, od výtvarníků, přes animátory až po trikaře.

 • Recenze Chappie na iDnes

  Recenze iDnes 70

  Číslo 5 žije, E. T. – Mimozemšťan, A. I. Umělá inteligence. To jsou tři pomyslné sudičky nad kolébkou snímku Chappie, který ve čtvrtek vejde do našich kin.

 • Recenze Chappie na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Vtipný a akční děj je zasazený do neokoukaného prostředí Johannesburgu, roztomilý robot pobaví i dojme asi každého, ale vedlejší postavy se rozhodně nenechávají zahanbit. Snímek nepřináší žádné velké poselství, ale pořádnou dávku zábavy ve stylovém kabátku, a to rozhodně není málo.

 • Recenze Chappie na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  Jihoafrický režisér Neill Blomkamp, po jehož nesmírně výrazném a mimořádně povedeném debutu District 9 si fanoušci sci-fi vytvořili obrovské nároky a přehnaná očekávání na jeho další filmy, což se promítlo na obecně chladnějším přijetí již nákladnějšího a ambicióznějšího (a méně zdařilého) Elysia, nyní natočil svůj třetí film s názvem Chappie. Ten sdílí se svými dvěma předchůdci mnoho společných prvků, takže i kdybyste nevěděli, že jeho autorem je Blomkamp, tak byste to pravděpodobně poznali. Opět jde totiž o špinavou a drsnou sci-fi, která je vizuálně a technicky pojatá velmi podobně jako District 9 či Elysium, stejně jako District 9 se odehrává v blízké budoucnosti v Jihoafrické Republice, také se v ní objevují postavy stylizovaných gangsterů s bizarními účesy a tetováními a je podobná i co do designu zbraní a technologií a do poněkud benevolentnějšího postoje vůči násilí a vulgaritám.

Trailer k filmu

Související články k filmu Chappie

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Alita a sedm dalších herců, kteří zazářili v digitální podobě

  Alita a sedm dalších herců, kteří zazářili v digitální podobě

  8. 2. 2019 14:52 Je Andy Serkis pořád králem motion capture celebrit? A kdy konečně tahle kategorie bude soupeřit o vlastního Oscara?

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Chappie - recenze nového sci-fi Neilla Blomkapma

  Chappie - recenze nového sci-fi Neilla Blomkapma

  11. 3. 2015 21:30 Johannesburg, velmi blízká budoucnost. Africká policie nasazuje do boje proti zločinu robotické Pátrače, zatímco se jejich vynálezce Deon (Dev Patel) snaží dát jim lidské vědomí. Podaří se mu to s jedním porouchaným, ale bohužel těsně poté, co ho unesou gangsteři Yo-Landi a Ninja, kteří si ho chtějí vycvičit, aby pro ně loupil.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Do kin dorazí Chappie - podívejte se na nejslavnější filmové roboty

  Do kin dorazí Chappie - podívejte se na nejslavnější filmové roboty

  6. 3. 2015 20:00 Po netradiční mimozemské invazi z Distriktu 9 a sci-fi agitky Elysium se režisér Neill Blomkamp vrací s filmem Chappie, jehož zápletka o vojenském robotu s emocemi dává vzpomenout na někdejší Číslo 5. Oproti jeho éře z 80. let však Chappie na diváky dnes funguje notně jinak - jeho technologie je doslova na dosah. Po dekádách předpovědí totiž skuteční plecháči totiž z gusta dohání své filmové kolegy. 

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.